Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej dużej ilości odpadów, które generujemy, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na życie w myśl zasady zero waste. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „zero odpadów” lub „brak marnotrawstwa”. Drobnymi krokami, zmieniając swoje codzienne nawyki, możemy wpłynąć nie tylko na to, co dzieje się wokół nas, ale również – w dłuższej perspektywie - na środowisko naturalne, w którym będą żyły kolejne pokolenia. Przedstawiamy propozycję przydatnych akcesoriów i gadżetów, które pomogą w walce o brak marnotrawstwa. Czytaj dalej

 

Zmniejszenie ilości śmieci, które wytwarzamy, a także korzystanie z produktów wielokrotnego użytku to pierwszy krok do życia w stylu zero waste. Gadżety i akcesoria dostępne w sklepie internetowym Bonami.pl pozwolą wcielić w codzienne życie ten ekologiczny trend.


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Foremka do lodu Black + Blum Brrrrr, Bonami.pl -  cena 64 zł 

Zacznij od końca

Segregowanie śmieci ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. Warto wprowadzić w życie zdrowy nawyk selekcji odpadów. Kosz do segregowania śmieci Tomasucci Pillar z oferty Bonami to świetne rozwiązanie, które pomoże nam w codziennej walce o ochronę środowiska.


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Kosze do segregowania śmieci Tomasucci Pillar, Bonami.pl -  cena 459 


Woda zdrowia doda 

Dorosły człowiek powinien wypijać codziennie minimum 2 litry wody. By móc zaoszczędzić na kupowaniu i dźwiganiu kolejnych butelek z wodą, a także nie generować związanych z tym odpadków, warto zainwestować w nakładkę ekologiczną na kran z filtrem wody InnovaGoods z oferty Bonami.pl. Dzięki temu będziemy mogli pić wodę dostępną w naszej kuchni.

 

Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Nakładka ekologiczna na kran z filterm wody InnovaGoods, Bonami.pl - cena 34zł   

Jeśli lubimy zabierać napój ze sobą – warto przelać do go szklanej butelki, na przykład Bambum Diem z bambusowym zamknięciem. Takie rozwiązanie to wygoda i zdrowie w pakiecie! 

 

Czytaj również: Środki czystości, które mogą nas truć podczas sprzątania - czym można je zastąpić?


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Butelka szklana z zamknięciem z bambusu Bambum Diem, 300 ml, Bonami.pl -  cena 34zł 

Użyj więcej niż jeden raz

Akcesoria, które można ponownie wykorzystać, przynoszą więcej korzyści niż mogłoby się zdawać. Z jednej strony ograniczamy wydatki na ponowne zakupy, a z drugiej - ograniczamy ilość zbędnych produktów. 


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Zestaw 4 sztućców z bambusa Kutahya, Bonami.pl - cena a 34zł   

- W myśl zasad zero waste warto używać takich rozwiązań, które można wykorzystać ponownie. Jeżeli często kupujemy jedzenie na wynos lub korzystamy z  barów mlecznych, w których na porządku dziennym jest korzystanie z jednorazowych sztućców, warto pomyśleć o własnym zestawie turystycznym. Sztućce w silikonowym etui Joseph Joseph GoEat to świetne rozwiązanie - nie tylko zawsze będziemy mogli skorzystać z własnego widelca, noża czy łyżki, ale także posiadają one nowoczesny, kolorowy design, który zachwyci każdego. – dodaje ekspert Bonami.pl.


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Torba Mauro Ferretti Home Bag, Bonami.pl -  cena  94zł 

Wielorazowe opakowania przydadzą się w każdej kuchni zero waste. Pojemnik szklany na żywność z miseczką na sos czy pojemnik bambusowy z wieczkiem Kosova posłużą jako naczynie do przechowywania ryżu, kawy czy makaronu. Akcesoria wielokrotnego użytku sprawdzą się także podczas codziennych zakupów. Przykładem gadżetów zero waste są sznurkowe siatki, np. Rex London French lub bawełniana torba na zakupy Cooksmart England Dawn Chorus z oferty Bonami. Dzięki nim nie będziemy musieli korzystać jednorazowych plastikowych woreczków foliowych. - Materiałowe siatki czy torby warto nosić w torebce lub plecaku. Nie zajmują one wiele miejsca, a gdy przytrafią nam się nieoczekiwane zakupy, nie będziemy kupować jednorazowych reklamówek. – radzi ekspert Bonami.pl.


Zero waste – żyj w zgodzie z naturą


Wyższy poziom wtajemniczenia

Podczas gotowania i codziennych zakupów generujemy największą ilość odpadów, ale nie zawsze są to złe odpady. Jeśli lubimy spędzać czas w kuchni, przygotowując warzywne dania, warto zastanowić się nad zakupem domowego kompostownika. Można z niego korzystać nie tylko w domu z ogródkiem, ponieważ dostępne na rynku rozwiązania sprawdzą się również w mieszkaniach w blokach. 


Zero waste – żyj w zgodzie z naturą

Ciemnoszary kompostownik Joseph Joseph IntelligentWaste, 4 l, Bonami.pl -  cena 214zł  

 

Czytaj również: Segregowanie śmieci - w czym wyrzucać bioodpady do brązowego pojemnika?

 

- Ciemnoszary kompostownik Joseph Joseph IntelligentWaste o pojemności aż 4 litrów to idealny sposób na segregację odpadków, które można wykorzystać kolejny raz. Można w nim trzymać wszystkie naturalne resztki, takie jak obierki czy skorupki, które następnie posłużą nam jako nawóz do domowych upraw. Dodatkowo jego nowoczesny design z sukcesem wpisze się w wystrój każdego wnętrza. – mówi ekspert sklepu internetowego Bonami.pl, Marta Kmošenová


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Pojemnik szklany z wieczkiem z bambusu Bambum Lavi, 600 ml, Bonami.pl -  cena 74 zł 

Szklane naczynia, materiałowe worki, kompostowniki – te niewielkie akcesoria pomogą nie tylko w zorganizowaniu naszej kuchni, ale przede wszystkim są dobrym początkiem wdrażania w życie zasady zero waste. Teraz dzięki rosnącej świadomości i małym zmianom możemy mieć ogromny wpływ na środowisko. Dostępne w sklepie internetowym Bonami.pl sprytne gadżety, to doskonały początek naszej batalii o życie bez odpadków.


Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Pojemnik szklany na żywność z miseczką na sos, 1 l, Bonami.pl -  cena 49 zł 

Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Pojemnik bambusowy z wieczkiem Kosova, 16x14 cm, Bonami.pl - cena 159 zł 

 

\

Źródło: GutPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 116

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >