Jaki grzejnik wybrać do wyrafinowanego wnętrza?
Grzejnik Heatwave firmy Jaga będzie jednym z eksponatów wystawy „Dizajn na zimę: Light my fire”, organizowanej przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Misterna forma ornamentu, w jaką ujęte zostało urządzenie belgijskiego producenta, ma dużą szansę rozgrzać serca wszystkich wielbicieli dobrego wzornictwa.
Czytaj dalej
Odczarowywanie grzejnika – tak w skrócie można określić intencję organizatorów wystawy „Design na zimę: Light my fire” organizowanej w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Grzejniki, które zostaną tam zaprezentowane, to coś więcej niż urządzenia grzewcze dbające na co dzień o komfortową temperaturę naszego otoczenia. To produkty o niezwykłej wymowie estetycznej, które mają w sobie to coś, co sprawia, że ogrzewają nie tylko nasze mieszkania, ale i duszę.
Jednym z eksponatów wystawy organizowanej w Cieszynie jest grzejnik Heatwave firmy Jaga, zaprojektowany przez Jorisa Laarmana. Grzejnik w formie kunsztownego ściennego ornamentu – misternej plecionki z liści i gałęzi – wymyka się wszelkim konwencjom w projektowaniu i konstrukcji tego typu urządzeń. Artystyczną ekspresję podkreślają: materiał z jakiego grzejnik został wykonany (syntetyczny beton) oraz kolory (jasnoszary oraz czarny). Całość wieńczy oryginalny zawór w kolorze srebra.
Ukłonem producenta w stronę użytkowości grzejnika jest modułowa konstrukcja, dzięki której można precyzyjnie dopasować jego gabaryty i moc do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Jeden moduł Heatwave zajmuje powierzchnię ok. 70x55 cm, waży ok. 12 kg i emituje 200 W. Grzejnik może być złożony maksymalnie z 6 modułów. Ten prezentowany na wystawie składa się z 2 elementów. Na wystawie „Dizajn na zimę: Light my fire”oprócz grzejników pokazane zostaną także piece, kominki i koce – łącznie prezentowanych będzie ok.18 eksponatów, które w swej wymowie związane są z ciepłem.
- "Chodziło mi o to, aby pokazać różne strony ciepła - techniczną, fizyczną i emocjonalną. Emocjonalne ciepło nakierowało mnie na konkretne rozwiązania (tekstylia), ale też zacieśniło krąg poszukiwań. W efekcie wystawa nie jest kompleksowym przeglądem instalacji potrzebnych do ogrzania - siebie, mieszkania, czy domu, ale jest bardziej "wystawą na zimę" - ciepłą i przyjemną" – mówi Anna Zabdyrska, kurator wystawy.
Wystawa „Dizajn na zimę: Light my fire” otwarta zostanie 12 grudnia br. i potrwa do 23 stycznia 2011 r. Ekspozycja będzie mieścić się w budynku oranżerii Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. W imieniu firmy Jaga serdecznie zapraszamy.
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Mam świetny pomysł! Udział w targach branżowych. Możesz zdecydować się na hostessy i promotorów, którzy m.in. będą rozdawać swoje ulotki. Jeśli się zainteresuje...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...