Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać?

Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać?

Akumulatorowy klucz udarowy należy do narzędzi wykorzystywanych powszechnie w warsztatach samochodowych. Klucze udarowe przydają się przede wszystkim do mocowania i odkręcania kół w samochodach, jednak przy ich pomocy można wykonać zdecydowanie więcej zadań. Można nimi odkręcać mocno zapieczone śruby, których nie da się zdemontować przy użyciu zwykłego klucza. Przeprowadzenie luzowania śrub zajmie z pomocą akumulatorowego klucza udarowego dosłownie chwilę. Czytaj dalej

 

Nowoczesny akumulatorowy klucz udarowy

Praca w warsztacie samochodowym wymaga czasami sporo wysiłku, zwłaszcza przy odkręcaniu kół, w których śruby są porządnie zapieczone. Mocny klucz udarowy poradzi sobie z takim problemem błyskawicznie. Współcześnie istnieją dwa najbardziej popularne typy kluczy udarowych - podłączane do gniazdka elektrycznego oraz wyposażone w akumulator. Klucz zasilany przez akumulator pozwoli na pracę nawet w miejscu bez dostępu do sieci elektrycznej czy w sytuacji, gdy nie jest możliwe podłączenie przedłużacza. Należy jednak pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora. Rzecz jasna nie zapominajmy o kluczach pneumatycznych, spotykanych najczęściej w profesjonalnych warsztatach.

 

Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać?

 

Czytaj również: Czy drabina wysuwana z koszem ochronnym może być stosowana do zabezpieczenia budynków?

 

W ofercie sklepu narzedziownia.shop można znaleźć duży wybór kluczy udarowych sprawdzonych marek takich jak Makita, DeWalt, Bosh i wielu innych. W każdym zestawie znajdują się: walizka systemowa, ładowarka i akumulatory. Oprócz kluczy z udarem mamy także klucze pneumatyczne, równie przydatne w warsztacie podczas zmiany kół.

 

Jak działa klucz udarowy akumulatorowy?

Klucz akumulatorowy do kół jest wyposażony w sporą moc i działa z wykorzystaniem tak zwanej nagłej siły. Głowica klucza uderza z dużą siłą w regularnych odstępach w śrubę, dzięki czemu można ją sprawnie poluzować. To umożliwia odkręcenie nawet bardzo dawno nieużywanych i zardzewiałych śrub przy kołach, ale nie tylko tam. Odpowiednio wysoki moment obrotowy klucza udarowego gwarantuje możliwość odkręcenia śrub, których ręcznie nie bylibyśmy w stanie nawet poruszyć. Główną zaletą takiego klucza jest więc jego siła i prędkość. Model elektryczny klucza pozwala na optymalizację pracy i zwiększenie jej efektywności.

 

Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać?


Na to zwróć uwagę kupując klucz udarowy akumulatorowy?

Wybierając udarowe klucze akumulatorowe, należy zastanowić się, do czego przede wszystkim będą używane. Za zdecydowanie najważniejszy parametr należy uznać maksymalny moment dokręcania i odkręcania śrub. Jeśli szukamy klucza do odkręcania oraz przykręcania kół samochodowych, to świetnym wyborem będzie klucz mający maksymalny moment obrotowy na wysokim poziomie - tak od ok. 400 Nm w górę.

 

Nie mniej ważnym aspektem jest możliwość płynnej regulacji momentu obrotowego, czyli siły, z jaką klucz udarowy zadziała na śrubę. Najczęściej dostępne klucze mają trójstopniową regulację skokową, można jednak spotkać także rozwiązania z dokładniejszą regulacją momentu obrotowego oraz prędkości obrotowej.

 

Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać?

 

Czytaj również: Czy drabina wysuwana z koszem ochronnym może być stosowana do zabezpieczenia budynków?

 

Ponadto przy wyborze klucza udarowego akumulatorowego szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na silnik, w jaki klucz jest wyposażony. Jednym z najlepszych i najtrwalszych jest zdecydowanie klucz, w którym zamontowany został silnik bezszczotkowy. Do wykonywania prac profesjonalnych przyda się klucz z dynamometrem oraz klucz kątowy pozwalający na wygodne operowanie nawet w trudno dostępnych miejscach.

 

Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny?

Wybierając sprzęt do warsztatu, warto zastanowić się, do czego i jak często będzie on używany. W przypadku profesjonalnych zakładów samochodowych sprawdzają się doskonale oba rodzaje kluczy, jednak w przypadku domowego warsztatu, klucz udarowy akumulatorowy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Klucze pneumatyczne wymagają podłączenia do sprężarki, jest to więc dodatkowy całkiem wysoki koszt. Na potrzeby prywatnych prac warsztatowych wystarczy zdecydowanie mocny klucz udarowy akumulatorowy wyposażony w bezszczotkowy silnik z wysokim momentem obrotowym.

 

Niewątpliwą zaletą takiego klucza są też jego kompaktowe wymiary i możliwość zapakowania w wygodną walizkę, którą można schować nawet w samochodzie. Klucz udarowy akumulatorowy mający sporą moc można kupić w zupełnie rozsądnej cenie. Jeżeli potraktujemy go jako sprzęt używany sporadycznie to z pewnością posłuży przez długi czas.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 310

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >