Jakie są zalety kotła kondensacyjnego?

Jakie są zalety kotła kondensacyjnego?

Szukasz systemu grzewczego, który pozwoli Ci zadbać o odpowiedni komfort cieplny w domu oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej, a przy okazji będzie ekologiczny i energooszczędny? Nowoczesne, kompaktowe kotły kondensacyjne mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Sprawdź infografikę oraz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zalety instalacji grzewczej z gazowym kotłem kondensacyjnym. Czytaj dalej

 

Technika kondensacji, wykorzystywana w nowoczesnych kotłach grzewczych, to gwarancja wysokiej efektywności, oszczędności ciepła oraz wciąż najbardziej przyszłościowe rozwiązanie w urządzeniach gazowych. Technika kondensacji umożliwia wykorzystanie w pełni energii, która powstaje w trakcie spalania gazu, w tym również energii pary wodnej, która w kotłach tradycyjnych ulatnia się przez komin. Para wodna ulega skropleniu (kondensacji), podczas którego oddaje ciepło wykorzystywane następnie do podgrzania wody i osiągania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. 


jakie są zalety kotła kondensacyjnego?

 

To rozwiązanie dodatkowo pozwala zaoszczędzić. Jak? Poza ograniczeniem zużycia energii i kosztów jej uzyskania dzięki połączeniu np. z instalacją solarną możesz ponadto oszczędzić do 40% energii. Dodatkowo instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła pozwoli zachować jeszcze kilka procent wykorzystywanej energii.

 

Szybko, płynnie i cicho – czyli jak dzięki kotłowi kondensacyjnemu zyskać ciepłą wodę użytkową?

 

Nowoczesne kotły kondensacyjne dają dostęp do ciepłej wody już w ciągu zaledwie 5 sekund. Łącząc kocioł z zasobnikiem, niwelujemy konieczność oczekiwania na nagrzanie się wody w wymienniku – możemy praktycznie od razu cieszyć się ciepłą wodą w kranie. 


jakie są zalety kotła kondensacyjnego?

 

Czytaj również: Co może ci dać fotowoltaika?

 

W kotle kondensacyjnym ecoTEC plus praca urządzenia jest płynna i cicha. Kocioł nie uruchamia się, kiedy chcemy pobrać małą ilość wody – wykorzystywana jest wtedy ta dostępna w zasobniku. Mamy możliwość wyboru spośród różnych pojemności zasobników z naszej oferty: od 68 aż do 500 litrów, co pozwala odpowiednio dopasować pojemność do zapotrzebowania na wodę całej rodziny. Dostępny jest również kocioł połączony z zasobnikiem. Urządzenie zajmuje jedynie 0,3 m2, więc jest rozwiązaniem idealnym do małych pomieszczeń – wyjaśnia Michał Durka, koordynator ds. doradztwa technicznego Vaillant.  


 ogrzewania tylko wtedy, kiedy tego rzeczywiście potrzebujemy. Dodatkowo dzięki sterownikom systemowym sensoCOMFORT możemy mieć pełną kontrolę nad zużyciem energii. W urządzeniach ecoTEC plus można też wykorzystać sterownik ambiSENSE, który umożliwia zadanie innej temperatury w każdym pomieszczeniu, odczytywanie nastawionej temperatury każdego grzejnika osobno oraz ustawianie konkretnych przedziałów czasowych pracy grzejników – wyjaśnia Michał Durka, koordynator ds. doradztwa technicznego Vaillant.  – W przypadku mieszkań kocioł kondensacyjny najefektywniej jest połączyć z odpowiednim regulatorem pogodowym sensoCOMFORT lub eRELAX, systemem wentylacji recoVAIR VAR oraz z zasobnikiem wiszącym o pojemności dostosowanej do potrzeb domowników. 

 

W domach wolnostojących, aby jeszcze skuteczniej korzystać z możliwości kotła kondensacyjnego, warto połączyć go z innymi rozwiązaniami systemowymi np. tymi wykorzystującymi.


 

Inteligentne rozwiązania systemowe z wykorzystaniem kotła kondensacyjnego

Kocioł kondensacyjny ecoTEC plus idealnie wpisuje się w trend wykorzystywania nowoczesnych technologii i budowania inteligentnych domów i mieszkań. Wszystko to dzięki możliwości zdalnego i intuicyjnego sterowania instalacją grzewczą nawet poza domem. 

 

Bez zbędnych nakładów na montaż można z łatwością połączyć kocioł kondensacyjny Vaillant z modułem internetowym sensoNET oraz specjalną aplikacją sensoAPP, aby korzystać z odnawialne źródła energii, które docelowo pozwolą stworzyć jeszcze bardziej energooszczędny oraz inteligentny budynek. Jeśli zależy nam zarówno na ogrzewaniu, jak i podgrzewaniu wody użytkowej, możemy wybrać kilka rozwiązań. Pierwszym wyborem może być połączenie kotła ecoTEC VC plus z systemem solarnym, zasobnikiem solarnym oraz regulatorem pogodowym do ogrzewania i wentylacji sensoCOMFORT. Jeśli zastanawiamy się jednak nad stworzeniem układu hybrydowego, to świetnie w tej sytuacji sprawdzi się ecoTEC plus połączony z pompą ciepła aroTERM monoblok, zasobnikiem wody oraz regulatorem – wskazuje Michał Durka, koordynator ds. doradztwa technicznego Vaillant.  

 

jakie są zalety kotła kondensacyjnego?

 

Czytaj również: Przedłużona gwarancja bezpieczna opcja zakupu kotła kondensacyjnego

 

Wybór sprawdzonego kotła kondensacyjnego to również krok w stronę troski o środowisko i ochronę klimatu. To ważny cel kampanii #NACOCZEKAĆ marki Vaillant, która chce uświadamiać odbiorców, jak mogą obniżyć koszty ogrzewania i emisję CO2 oraz postarać się o dofinansowania na systemy grzewcze. Więcej informacji o kotle kondensacyjnym ecoTEC plus oraz rozwiązaniach proekologicznych i wspierających stworzenie inteligentnego domu znajdziesz na stronie: https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/ecotec-plus-1216.html

 


Źródło: They.pl / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 358

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >