Klucz dynamometryczny
Wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne dokręcanie połączeń gwintowych niezastąpione są profesjonalne klucze dynamometryczne. Jeśli właśnie poszukujesz narzędzia gwarantującego precyzję w tym zakresie – warto zwrócić uwagę na klucz dynamometryczny nastawny.
Wielu z nas zdarzyło się za mocno lub za słabo dokręcić śruby, co skutkowało uszkodzeniem śruby lub narzędzia, albo też odwrotnie - poluzowaniem połączenia śrubowego. Przed takimi sytuacjami chroni nas klucz dynamometryczny, który dzięki kontroli momentu obrotowego zapewnia dokładność dokręcenia śrub, a co za tym idzie - bezpieczeństwo. Jeśli poszukujemy do swojego warsztatu klucza, który dodatkowo zapewnia wytrzymałość i długotrwałą precyzyjność - bez wątpienia warto zwrócić uwagę na serię 7000 firmy Wera.
Czytaj również: Szlifierka zapewniająca czystą pracę
Przyjrzyjmy się dokładniej nowemu modelowi klucza dynamometrycznego nastawnego 7000A o zakresie 1-25 Nm, który pojawił się ostatnio na rynku.
Mechanizm dynamometryczny przystosowany jest do pracy w prawo, natomiast praca w lewo umożliwia użycie klucza do odkręcania. Głowica klucza 7000A jest wyposażona w bardzo mocny dwukierunkowy (prawo/lewo) mechanizm grzechotkowy. Szybka zmiana kierunku pracy następuje przez proste przestawienie nakładki, dzięki czemu do obsługi narzędzia może być używana jedna ręka. Jest to szczególnie użyteczne podczas pracy w trudno dostępnych miejscach - np. podczas naprawy samochodu, roweru, sprzętu AGD itp.
Czytaj również: Nowoczesna seria wyrzynarek
Specjalna mechanika wewnątrz klucza gwarantuje najwyższą precyzyjność oraz długą żywotność. Osiągnięcie żądanego momentu obrotowego podczas dokręcania sygnalizowane jest charakterystycznym „kliknięciem” informującym o tym, że element został dokręcony z żądanym momentem siły.
Funkcjonalność klucza zwiększa zabierak czworokątny 1/4", który przygotowany jest do współpracy ze standardowymi kluczami nasadowymi. Gwarantuje to elastyczność pracy - tak pożądaną przez serwisantów i montażystów.
Skala
W kluczach dynamometrycznych istotna jest precyzyjna skala. W modelu tym jest bardzo czytelna - umieszczona w rączce sprawia, że w każdej chwili mamy podgląd na moment, jaki jest ustawiony. Podziałka w Nm oraz Ibf. ft. umożliwia precyzyjne ustawienie żądanej wartości momentu obrotowego (duża dokładność dzięki zgodności z normami ISO 6789/EN 26789).
Czytaj również: Unikalne szczypce do rur
Wybraną i ustawioną wartość momentu możemy łatwo zablokować unikając tym samym przypadkowego przestawienia klucza. Zakres klucza wynosi od 1-25 Nm przy dokładności odczytu +/- 4% zgodnej z normami.
Uchwyt
W modelu zwraca uwagę poręczny i ergonomiczny uchwyt, który zapewnia bezpieczną i lekką pracę. Zastosowane miękkie elementy zapobiegają zsuwaniu się dłoni, a to gwarantuje dokładność oraz bezpieczeństwo.
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Czy rekuperacja jest remedium na rosnące zużycie e... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja może pomóc ograniczyć rosnące zużycie energii do chłodzenia pomieszczeń, ale nie jest pełnym remedium na ten problem. Rekuperacja, czyli wentylacja....
- 21 października w Europie obchodzony jest Dzień... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Pompa ciepła to super sprawa ale tylko w połączeniu z fotowoltaiką. Bez niej koszty prądu są duże.
- Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca si... Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca się kupić? Jest tego trochę na rynku, a ja po latach wchodzę znowu na rynek i nie wiem na co się zdecydować.
- Elewacja domu Liczba postów: 145 Grupa: Budowa i re... Blacha sama w sobie nie izoluje dźwięków najlepiej, więc jeśli zrobisz tylko cienką elewację, to faktycznie może być głośno. Najlepiej jest położyć pod nią mate...
- Własna firma Liczba postów: 285 Grupa: Firmy budow... Jeżeli są tutaj osoby, które mają problemy związane ze swoją firmą, to polecam Wam sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie firmę DEBERG - zadłużona spółka co grozi....