Kolektory rurowo-próżniowe

Kolektory rurowo-próżniowe

Produkcja i wykorzystywanie energii cieplnej tradycyjnymi metodami stanowi z roku na rok coraz większy problem. Czytaj dalej

 

Ograniczone zasoby surowców energetycznych, drożejące ceny za prąd i ciepłą wodę oraz wzrastające zanieczyszczenie środowiska naturalnego sprawiają, że świadomość użytkowników na temat odnawialnych źródeł energii jest znacznie większa, a alternatywne metody stają się coraz bardziej popularne. Kolektory rurowo-próżniowe firmy Hoven są przykładem, że naturalne sposoby są równie efektywne, a przy tym korzystne cenowo i ekologiczne. 

 

Czytaj również: Budowa domu energooszczędnego

 

Od promieni do ciepła

Systemy solarne to nowoczesne rozwiązania, które przy niskich kosztach eksploatacji, zapewniają nieograniczony dostęp do energetycznych dobrodziejstw natury. Zestaw solarny firmy Hoven składa się z czterech podstawowych elementów: kolektorów słonecznych rurowo-próżniowych, zasobnika na ciepłą wodę, grupy pompowej oraz sterownika elektronicznego.

 

Dzięki specjalnej budowie kolektory w postaci rur pobierają promieniowanie słoneczne i zamieniają je na ciepło, które następnie wykorzystane może być do podgrzewania wody użytkowej, tej w przydomowych basenach lub wspomagania centralnego ogrzewania. Znajdująca się wewnątrz kolektorów próżnia zatrzymuje zabsorbowane ciepło i zapobiega jego utracie. Jest to najlepszy sposób izolacji, który sprawdza się niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury, dlatego też kolektory rurowo-próżniowe są bardzo efektywne również zimą.

 

Czytaj również: Nowy system kolektorów gruntowych

 

Wytworzone i zgromadzone ciepło rozprowadzane jest za pomocą przepływającego w środku  glikolu, który odpowiada za jego dostarczanie do zasobnika z wodą. Obieg glikolu w instalacji wymuszany jest przez dwudrogową grupę pompową renomowanych producentów m.in. Grundfos. Nad sprawnym funkcjonowaniem czuwa elektroniczny sterownik solarny, który zapewnia wygodne, bezobsługowe działanie całej instalacji.

 

Wygenerowane ciepło magazynowane jest w zasobniku, dzięki temu ze zgromadzonej energii korzystać można także wieczorem. Ogromną zaletą kolektorów rurowo-próżniowych jest ich kształt, który decyduje o bardzo wysokiej sprawności. Forma walca pozwala skupiać rozporoszone promieniowanie słoneczne, niezależnie od kąta padania, co oznacza, że nawet najmniejsze ilości słońca są wychwytywane i zamieniane na bezpłatną energię. Kolektory firmy Hoven doskonale spełniają więc swoją rolę niezależnie od pory roku, czy zachmurzenia.

 

 

Funkcjonalność na okrągło

Zestaw solarny oparty na kolektorach rurowo-próżniowych firmy Hoven to nie tylko wysoka wydajność energetyczna, ale również trwałość, komfort użytkowania i estetyczny wygląd. Kolektory wykonane zostały z odpornego szkła boro-krzemowego, które jest bardzo wytrzymałe i świetnie eliminuje ryzyko zbicia. Dzięki temu nie straszne im ekstremalne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

Co więcej, system ten składający się z niezależnych od siebie, osobno montowanych rur solarnych, stanowi bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie w przypadku zniszczenia poszczególnych elementów. Bez przeszkód można bowiem wymienić pojedyncze rury, podczas gdy cały system będzie nadal funkcjonował poprawnie. Ponadto kolektory słoneczne Hoven stanowią system modułowy i dobierać je można w dowolnej konfiguracji, z łatwością dostosuje się więc ilość pozyskiwanej energii do własnych potrzeb oraz liczby domowników. Montaż w częściach jest również korzystny ze względu na możliwość umieszczenia kolektorów w dowolnym miejscu – na dachu, a także na elewacji, barierce balkonowej czy nawet w przypadku braku dogodnej lokalizacji na specjalnym stojaku ustawionym na ziemi.

 

Czytaj również: Meble przyjazne naturze

 

Warto także podkreślić, że w zestawach firmy Hoven stosowane są zbiorniki dwuwężownicowe, które pozwalają na jednoczesne podpięcie dwóch, osobnych źródeł ciepła – np. kolektorów słonecznych i tradycyjnego pieca lub grzałki elektrycznej. Konwencjonalny element grzewczy włącza się jedynie, kiedy z powodu braku słońca woda nie została nagrzana do pożądanej temperatury. W ten sposób ilość ciepłej wody zawsze odpowiada zapotrzebowaniom mieszkańców.

 

Energia słoneczna jest bezpłatnym i nieograniczonym darem natury, który odpowiednio wykorzystany może przynieść wiele, pozytywnych rezultatów. Obniżenie rachunków za prąd i ciepłą wodę, uniezależnienie się od cen surowców energetycznych, a przede wszystkim troska o środowisko to korzyści płynące z korzystania z odnawialnych źródeł. Kolektory słoneczne rurowo-próżniowe firmy Hoven pozwolą w prosty sposób wykorzystać moc słońca we własnym domu.  

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 200 Grupa: Nowości ara... Urządzenie komfortowego pokoju dla dziecka jest ważne, ale też ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas spacerów. A to osiągniesz kupując odpowie...
  • Rozbiórki Liczba postów: 109 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Przeprowadzka jeszcze w tym roku Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności No skoro osiedle już stoi, to trzeba pomyśleć o przeprowadzce - niestety to ta nieprzyjemna powinność, którą każdy z nas musi wykonać, jak decyduje się na przen...
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 7 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • Podłogi Liczba postów: 236 Grupa: Robimy stro... Estetyka i autentyczność: https://panele-podlogowe.eu Niektóre panele podłogowe imitują naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, zachowując autentyczny...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 376 Grupa: Robimy stro... Osobiście uważam, że drewno naturalne na podłodze to najlepsza rzecz! To rozwiązanie zdrowe, bezpieczne i generalnie rekomendowane rodzinom z małymi dziećmi ;)....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 291

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >