Kolory, farby – lista artykułów
Malowanie i remont mieszkania w zgodzie z ekologią - co zrobić z pozostałymi farbami, zużytymi opakowaniami i przyborami malarskimi?
Remont domu lub mieszkania w sposób oszczędny i w zgodzie z ekologią? To korzystne dla naszej kieszeni oraz środowiska. Ważnym etapem każdego remontu jest malowanie wnętrz. W tym artykule podpowiadamy więc, jak samodzielnie malować ściany i sufity. Szczególną uwagę poświęcimy przygotowaniu prac, wyborowi farby i wykorzystaniu jej pozostałości oraz utylizacji odpadów powstałych po pracach malarskich.
Dzięki mocnym kolorom nasze mieszkanie będzie się prezentowało oryginalnie i inspirująco
Kolor to jeden z najważniejszych elementów budujących atmosferę domu. Ma przecież ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wieczorem mieszkanie powinno przynosić ukojenie, z kolei rankiem napełniać energią na kolejny dzień. Dlatego nie warto się ograniczać do bezpiecznych beżów i szarości w naszych wnętrzach. Warto postawić na kolor!
Co sprawia, że o wnętrzu można powiedzieć - ma artystyczną duszę?
Wnętrza, w których obecna jest sztuka, hipnotyzują wdziękiem i wyrafinowanym smakiem. To ona pozwala wznieść wystrój wnętrza na wyższy poziom i wykreować aranżacje, w których artystyczne zacięcie łączy się z niebanalnym designem.
Pomysły na oryginalny sufit
Często pomijany na etapie kolorystycznych zmian sufit ma ogromny potencjał, by stać się wyróżniającym elementem dekoracyjnym. Przemalowany na wyrazisty odcień z gracją zdominuje wnętrze i nada mu nieprzeciętny charakter.
Jakimi kolorami możemy nadać wnętrzu lekkości?
W krótkie zimowe dni częściej niż zazwyczaj można doświadczyć obniżenia nastroju i gorszego samopoczucia. Wszechobecna ciemność zmniejsza poziom życiowej energii, przez co czujemy się ociężali i zmęczeni. W walce z sezonowym marazmem warto sięgać po różne rozwiązania, a jednym z nich może być odpowiednia aranżacja wnętrz. Jasne kolory oraz lekkie w formie dekoracje, które przełamią dotychczasowe schematy aranżacyjne, wprowadzą nutę wigoru i uprzyjemnią czas oczekiwania na wiosnę.
Łuki i łukowe wnęki w nowoczesnych aranżacjach wnętrz
Cieszące się popularnością w ostatnich latach obłości nadal pozostają na liście najgorętszych wnętrzarskich trendów. Na fali zainteresowania krągłościami w świecie designu uznanie zyskują też łuki. Nawiązujący do paryskich arkad motyw wydobywa szyk domowej aranżacji i w wielkim stylu podkręca urok wnętrza.
Noworoczna, aranżacyjna metamorfoza wnętrza - odważ się na wyraziste kolory!
Nowy Rok napawa radością i daje nadzieję na lepsze jutro. Warto wykorzystać wiążący się z nim optymizm w aranżacji wnętrz, by zachować dobrą aurę na dłużej. Niech z pomysłem urządzone wnętrza staną się symbolem noworocznych postanowień i efektownym zwiastunem pozytywnych zmian.
Gustowny, kolorowy miszmasz we wnętrzu
Wyraziste odcienie w dobrze przemyślanych, aczkolwiek nieoczywistych zestawieniach, pozwalają wykreować zachwycające oryginalnością wnętrza. Tworzą wypełnione kolorami aranżacje, które ujmują niebywałą ekspresją i energią, zaskakując swoim nietuzinkowym charakterem. Jeśli więc znudziła Ci się kolorystyczna zachowawczość, postaw na swobodną zabawę kolorami. Dzięki niej uzyskasz wnętrzarskie kompozycje, które zachwycą każdego fana dobrego designu.
Przedświąteczne malowanie ścian - praktyczne porady
Jaki jest prosty sposób na szybką zmianę wystroju wnętrza? Odpowiedź brzmi: odmalowanie ścian. Nowa kolorystyka pomieszczeń będzie nie tylko świetnym tłem dla świątecznych dekoracji, ale i dobrze wprowadzi nas w nowy, 2024 rok. Remont mieszkania to w końcu jedno z częstych postanowień noworocznych. Podpowiadamy, jak pomalować dom, żeby przygotować go na święta…i nie tylko.
Kiedy, jak i czym należy gruntować ściany przed malowaniem?
Planując malowanie ścian, każdy marzy o tym, że uzyskany efekt będzie estetyczny i trwały. Bardzo ważnym etapem prac w tym kontekście jest gruntowanie podłoża. W większości przypadków jest ono koniecznością, a rezygnacja z niego może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Kiedy zatem musimy bezwzględnie pamiętać o gruntowaniu, a kiedy możemy je pominąć? Jak to poprawnie zrobić, by osiągnąć najlepsze rezultaty? O tym już za chwilę.