Komfort termiczny w małych pomieszczeniach

Komfort termiczny w małych pomieszczeniach

Urządzenia zaprojektowano z myślą o małych pomieszczeniach oraz budynkach charakteryzujących się niskim zużyciem energii. Ze względu na mniejszą moc jednostki pozawalają nie tylko zaoszczędzić miejsce potrzebne na instalację, ale także wpływają na obniżenie kosztów utrzymania systemu.

 

Nowe jednostki wewnętrzne VRF znajdą zastosowanie m.in. w niewielkich hotelach, obiektach komercyjnych lub budynkach o niskim zużyciu energii. Dzięki mocy 1,5 kW, najmniejszej w obrębie całej linii, większa liczba urządzeń może być podłączona w ramach jednego systemu i nie wpływa to na zwiększenie sumarycznej mocy jednostek wewnętrznych. Jednocześnie system nadal jest w stanie zapewnić ten sam poziom komfortu co przy wykorzystaniu agregatów o znacznie wyższych mocach.

 

 

W efekcie wykorzystania urządzeń 1,5 kW, do zasilenia systemu można wykorzystać jednostki zewnętrzne o 30 proc. niższej mocy. To z kolei pozwala osiągnąć znaczne oszczędności zarówno w momencie instalacji, jak i w trakcie eksploatacji systemu. Dodatkowe korzyści wynikają z wysokiej efektywności energetycznej całego układu, co zmniejsza zapotrzebowanie na czynnik chłodniczy.

 

Czytaj również: Bezpieczeństwo i funkcjonalność, czyli inteligentny system w domu.

 

Nowe jednostki 1,5 kW są dostępne w dwóch wariantach – jako 4-kierunkowy model kasetonowy 60x60 typu Y2 lub jako model ścienny typu K2. Pierwszy rodzaj urządzeń jest dopasowany do sufitów kasetonowych o module 600 × 600 mm, a ich instalacja nie wymaga dokonywania zmian w układzie profili sufitowych. Jest idealny dla niewielkich obiektów komercyjnych oraz budynków modernizowanych. Z kolei modele naścienne typu K2 mają stylowy gładki panel, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest również łatwy w czyszczeniu. Urządzenia są przy tym mniejsze, lżejsze i znacznie cichsze od starszych modeli, dzięki czemu sprawdzą się w niewielkich biurach i innych obiektach komercyjnych.

 

 

Oba systemy - ECOi i ECO G oferują szeroki wybór jednostek zewnętrznych i wewnętrznych, które można z łatwością kontrolować. Są wyposażone w takie funkcje, jak automatyczny dobór prędkości wentylatora, funkcja restartu czy automatycznej diagnostyki. Oprócz tego wewnętrzne jednostki VRF są łatwe w utrzymaniu i pozwalają dostosować parametry urządzeń do indywidualnych potrzeb użytkowników. Urządzenia mogą być kontrolowane między innymi za pomocą dotykowego sterownika CZ-RTC3, który dostarcza podstawowe informacje na temat zużycia energii. Kompaktowy 3-calowy ekran pozwala na bieżąco śledzić parametry urządzeń i regulować je w zależności od potrzeb.

 

Czytaj również: Pompy ciepła pozyskujące energię z ziemi.

 

Nowe jednostki wewnętrzne o mocy 1,5 kW zostały stworzone z myślą o małych pomieszczeniach oraz budynkach o niskim zużyciu energii. Dzięki nim ich właściciele nie będą zmuszeni do instalowania większych, niedostosowanych do zapotrzebowania jednostek, przez co ograniczą koszty związane z zapewnieniem komfortu termicznego oraz miejsce niezbędne do instalacji – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.

Źródło: United / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 428

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >