Kominek w domu – lista artykułów

Jaki kominek elektryczny wybrać? Klasyka i elegancja

Styl klasyczny od lat cieszy się popularnością wśród projektantów i dekoratorów wnętrz. Nic w tym dziwnego – zachwyca on kunsztownymi zdobieniami i majestatycznym wzornictwem, a także ponadczasową kolorystyką.

Czy opłaca się wybrać panoramiczny kominek elektryczny?

Płonącym w kominku językom ognia trudno odmówić wdzięku i uroku. Wpatrując się w ich blask można oderwać się od rzeczywistości, odpocząć i nabrać sił na nowe wyzwania. Specjalnie z myślą o amatorach relaksu w domowym zaciszu powstały panoramiczne kominki elektryczne.

Kominki elektryczne Optiflame - efekt płomienia 3d

Blask i ciepło bijące z płonącego kominka potrafią wyczarować we wnętrzu przytulną atmosferę, a także skłaniają do refleksji, marzeń i relaksu. Warto zatem zadbać, by tańczące w palenisku języki ognia były jak najbardziej realistyczne.

Jak uszczelnic kominek? - Zatrzymaj ciepło na lata - Uszczelniacz kominkowy Tytan Professional

Kominek, to centralny element aranżacji salonu, symbol domowego ogniska spokoju i bezpieczeństwa.

Przy kominku cieplej i milej- kominek w domu, jaki wybrać?

Firma Abs-Invest oferuje kominki z kamienia naturalnego, które zaskakują różnorodnością wzornictwa i kolorystyki, a jednocześnie zapewnią gorącą atmosferę w długie zimowe wieczory.

Kominki firmy Fondis: zainstalowane w nich urządzenie pozwala wyeliminować emisję szkodliwych substancji podczas ogrzewania drewnem

System spalania ÆCO®, który firma FONDIS zaprezentowała podczas targów SIREME pozwala o 83 do 90 % zredukować emisję zanieczyszczeń (gazów i pyłów) generowanych podczas ogrzewania drewnem.

Wentylator kominkowy piramida KOM firmy Dospel - ogrzewanie domu za pomocą kominka jest proste

Energia w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Nie ma chyba lepszego sposobu na spędzenie chłodnych wieczorów niż relaks przy kominku.

FIREROCK w nowym wydaniu

Kominek w domu to dziś standard. Kto liczy koszty, ten wie, że oprócz dobrego wkładu kominkowego warto go także wyposażyć w bezpieczną i trwałą izolację. Dzięki temu kominek będzie nie tylko ozdobą salonu, ale też efektywnym źródłem ciepła. Na polskim rynku już od ponad pięciu lat obecne są płyty do izolacji kominków FIREROCK. Ostatnio jednak firma Rockwool zdecydowała się na wprowadzenie kilku zmian związanych z tym produktem.

Łapiemy ciepło - ciepło z kominka pod kontrolą

Ciepło jest tym czynnikiem, które łączy i jednoczy ludzi. W średniowieczu komin był centralnym punktem w domu. Przy nim organizowano biesiady, dyskutowano, jedzono a nawet spano. Emitował on ciepło, które kumulowało się w jego najbliższym otoczeniu a tym samym pozwalało przetrwać srogie zimy ( wówczas temperatury spadały do – 45 o C). Często jednak kominy i kominki wewnątrz domu były sprawcą wielu nieszczęść – zaczadzeń, pożarów i zatruć. Teraz, w XXI wieku mamy inne piece oraz kominy, inną technologię, ale wciąż zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w których dym z kominka w niekontrolowany sposób może przenikać do wnętrza. Mamy jednak nowoczesne produkty uszczelniające. Nie zapominajmy o codziennym bezpieczeństwie – szczególnie zimą, kiedy istnieje większe zagrożenie. Sprawdźmy miejsca ryzyka, a więc pęknięcia na kominach i kominkach (oraz nieszczelne przewody wentylacyjne.)


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  14 15 16

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >