Kominek w domu – lista artykułów

Czy kominki gazowe są w pełni bezpieczne?

Kominki zasilane błękitnym paliwem posiadają zalety tradycyjnych urządzeń na drewno, a dodatkowo nie wymagają stałej obsługi, czyszczenia z popiołu i uzupełniania opału. Nie można jednak zapominać o zasadach ich prawidłowego użytkowania, a szczególnie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto sprawdzić stan całej instalacji. Na co zwrócić uwagę, by korzystanie z kominków gazowych było w pełni bezpieczne?

Montaż kominków w Poznaniu

Wraz z rozwojem technologii, dostępnych jest coraz więcej rodzajów kominków. Mnogość wyboru często sprawia, że klienci mają problem z podjęciem decyzji, jaką opcję wybrać. Remont domu to moment na niezwykle istotne decyzje: konsekwencje naszych wyborów będą z nami przez najbliższe kilka lub nawet kilkanaście lat. Dlatego też decydując się na kominek w domu, należy połączyć pewne kwestie: poczucie estetyczne mieszkańców z bezpieczeństwem. To połączenie może zapewnić tylko fachowa obsługa montażu kominka.

Dwie funkcje kominka w domu - ozdobna i źródło ciepła

O tym, czy wymarzony kominek stanie się częścią aranżacji skupiającą wzrok mieszkańców i gości, czy też zostanie źródłem ciepła, decydujemy najczęściej na etapie budowy lub remontu. Jednak wbrew pozorom kominki to urządzenia elastyczne i potrafią sprostać wielu potrzebom jednocześnie.

Nietypowe Kominki Gazowe

Większość klientów kupujących kominek gazowy chce, by wyglądał on dokładnie tak, jak kominek tradycyjny. Frontowa szyba, polana imitujące drewno, marmurowy portal. Te rozwiązania cieszą się największym zainteresowaniem, jako połączenie klasycznego wyglądu i nowoczesnej funkcjonalności. Warto jednak zwrócić uwagę na bardziej nietypowe modele kominków. Kominki gazowe oferują dużo większe możliwości aranżacji paleniska, niż kominki na drewno. Mogą one zainteresować zarówno osoby prywatne, jak i architektów i projektantów wnętrz.

Płyta kominkowa - zabezpieczenie przed wydostaniem się ognia na zewnątrz

Przez znakomitą część roku pomijany, nieco zapomniany i w zasadzie niezwracający na siebie uwagi. Jednak gdy nadchodzi jesień, a po niej mroźna zima, staje się prawdziwym centrum rodzinnych spotkań i niezbędnym elementem wyposażenia niemal każdego domu. Kominek, bo o nim mowa, zasługuje na ciepłe myśli – nie tylko przez wzgląd na walory estetyczne, ale też funkcje. Dobrze zaizolowany, skutecznie odciąża system grzewczy, co wpływa na komfort domowników i… zasobność ich portfela. W tym celu powstała specjalna płyta kominkowa.

Zasady bezpiecznego użytkowania kominka

Ogień z kominka tworzy przytulną atmosferę, a nowoczesne modele urządzeń grzewczych wpisują się w wystrój domów w każdym stylu. By jednak cieszyć się tymi korzyściami, należy przestrzegać kilku zasad, które zapewnią nam bezpieczeństwo.

Prawidłowe izolacja i zabezpieczanie domowego kominka

Trzaskające w domowym palenisku drewno przywołuje na myśl ciepłe chwile – dosłownie i w przenośni. Oprócz niewątpliwej funkcji dekoracyjnej, kominek może bowiem z powodzeniem odciążyć funkcjonujący w budynku system grzewczy. Aby właściwie zadbać o ciepło domowego ogniska, element ten należy jednak najpierw odpowiednio zaizolować. O czym powinniśmy więc pamiętać, aby zapewnić efektywne wykorzystanie kominka zimą?

Aranżacja ściany z kominkiem

Kominek to niezawodny sposób na stworzenie przytulnej, magicznej atmosfery w salonie. Nie tylko zapewnia przyjemne ciepło w jesienne i zimowe wieczory, lecz także czaruje tańczącymi płomykami, strzelającymi iskrami oraz odgłosem trzaskającego drewna, wprowadzając domowników i gości w błogi stan relaksu. Odpowiednio wyeksponowany doda wnętrzu splendoru, stając się jego główną ozdobą przez cały rok. Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

Już najwyższa pora przygotować drewno do kominka - radzimy, jak to sprawnie przeprowadzić

Ma być ciepło, miło i magicznie – kominek to centralne miejsce domu, szczególnie w chłodne zimowe dni. Żeby tak się stało, trzeba naciąć szczap teraz, gdy jest jeszcze ciepło. Wybór odpowiednich narzędzi pozwoli się z tym uporać sprawnie i bez wielkiego zmęczenia.

Czy w domu pasywnym i energooszczędnym można zbudować kominek? - prezentujemy możliwe rozwiązania

Posiadanie kominka w domu to marzenie niejednej osoby. Zapewnia on nie tylko kojące ciepło w mroźne dni, ale jest również doskonałym elementem dekoracyjnym. Ze względu na obowiązujące przepisy budowlane, nie w każdym domu można zastosować to rozwiązanie. Mowa tutaj o domach energooszczędnych i pasywnych, w których ogrzewanie jest tematem złożonym. W tego typu budynkach nie może występować wentylacja grawitacyjna, jak i niemożliwe jest doprowadzenie powietrza do spalania z powodu strat ciepła, jakie te elementy generują. To z kolei eliminuje możliwość wyposażenia swoich czterech kątów w kominek. Czy istnieje zatem rozwiązanie dla tego typu budownictwa, które pozwoli cieszyć się żywym ogniem, i co istotne zapewni nam bezpieczeństwo?


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19447 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >