Kominek w domu – lista artykułów
Uszczelniacz do pieców - niezbędny w bezpiecznym użytkowaniu kominka
Choinka, kolorowe światełka i gwiazda betlejemska są nieodłącznymi elementami wystroju domu podczas świąt. Nic jednak tak nie kreuje rodzinnej atmosfery w salonie, jak rozpalony kominek. Uszczelniacz do pieców pomoże nam zadbać o jego bezpieczne użytkowanie.
Drewno do kominka - jakie wybrać i jak je prawidłowo przechowywać
Przyjemne ciepło, zapach i uspokajający dźwięk spalanego w kominku drewna, to dla wielu z nas synonim idealnego, jesiennego i zimowego wieczoru. W przeciwieństwie do węgla, drewno to odnawialne źródło energii, a samodzielnie pocięte i wysuszone, może być doskonałym i niedrogim opałem. Podpowiadamy gdzie je kupić i jak je przygotować, aby w pełni wykorzystać wszystkie jego zalety!
Czym najszybciej można uszczelnić piec kaflowy lub kominek?
Pogoda za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu w domu, w którym dobre samopoczucie zapewni nam komfortowa temperatura. Jeżeli oprócz tradycyjnych grzejników korzystamy ze źródeł ciepła w postaci pieców lub kominków, to nie zapominajmy o ich prawidłowej konserwacji.
Tradycyjny kominek w góralskim domu
Zima to dla wielu czas wyjazdów w polskie góry. Nic tak nie cieszy, jak całodniowe szusowanie po ośnieżonych stokach. Wieczorem, po intensywnej aktywności, przychodzi czas na prawdziwą biesiadę przygotowaną przez górali. Wszyscy goście spotykają się wtedy przy kominku, by w towarzystwie rozgrzewających ciała płomieni ognia oddać się wspólnej zabawie.
Jak palić w kominku ekologicznie - 3 proste zasady
Zima to czas największego stężenia smogu nad wieloma polskimi miastami. Jak w sezonie kominkowym palić tak, by nie generować szkodliwych substancji? Oto najważniejsze wskazówki.
Odkurzacz kominkowy pozwoli sprawnie i szybko usunąć popiół z paleniska
Kominek kojarzy się nam z miłą, rodzinną atmosferą domowego ogniska, symbolizującego bliskie więzi międzyludzkie, spokój i bezpieczeństwo. Jego zalety docenimy szczególnie w chłodne i długie jesienno-zimowe wieczory, kiedy po przyjściu z pracy lub ze spaceru przywitają nas radośnie migoczące za szybą ciepłe pomarańczowo-żółte płomienie wspaniale ozdabiające wnętrze salonu czy jadalni. Pyszna aromatyczna herbata pełna korzennych przypraw z wyśmienitą szarlotką bądź lampka czerwonego wina będą smakować znakomicie przy blasku prawdziwego ogniska płonącego w domowym zaciszu.
Nowoczesne piece wolnostojące dopełnienie wnętrza w stylu industrialnym
Wywodzący się z powojennego Nowego Jorku styl industrialny zachwyca przestrzenią i łączeniem materiałów. Powstał w wyniku adaptowania zniszczonych fabryk oraz magazynów na obiekty mieszkalne. W industrialnych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się piece wolnostojące, które podkreślają design wnętrz.
Żeliwny, kaflowy, a może stalowy – jaki piec kominkowy wybrać?
Piec kominkowy wolnostojący, zwany potocznie „kozą” to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kominka. Nie wymaga wcześniej zaplanowanej całej instalacji i przygotowanego miejsca do osadzenia wkładu kominkowego. Wystarczy wyjście kominowe o odpowiednim przekroju i od razu można cieszyć się trzaskającym ogniem. Pieca kominkowego wolnostojącego można użyć zarówno do ogrzania salonu, jak i przestrzeni roboczej – garażu lub warsztatu. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pieców kominkowych – różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Najpopularniejsze to piece kominkowe żeliwne, kaflowe oraz stalowe. Od wybranego materiału zależą właściwości pieca – jak bardzo jest wydajny i jak długo trzyma ciepło - ale również estetyka wykonania. Jaki piec kominkowy zatem wybrać? Oto wskazówki!
Jaki kominek do domu energooszczędnego?
Wraz z rosnącymi cenami ogrzewania rośnie zapotrzebowanie na alternatywne źródła energii oraz sposoby obniżenia jej zużycia. Pojawiają się nowoczesne technologie, które pozwalają na budowę maksymalnie energooszczędnych i szczelnych budynków. Czy w tej perspektywie budowa kominka jest w ogóle możliwa?
Stylowa koza zamiast kominka
Piece wolnostojące, tzw. kozy, cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Szeroki wybór modeli sprawia, iż idealnie komponują się z każdym wnętrzem. Materiał stosowany do produkcji pieców determinuje również jego oryginalny design. Piece wolnostojące nie wymagają dodatkowej zabudowy, można je więc ustawiać w dowolnym miejscu – jedynym warunkiem jest doprowadzenie podłączenia kominowego.