Kominek w domu – lista artykułów
Kominek, który ogrzeje cały dom
Tradycyjny kominek oprócz funkcji dekoracyjnej, skutecznie ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. W wersji z płaszczem wodnym staje się dodatkowo źródłem ciepłej wody użytkowej. Nie każdy jednak wie, że cały dom można ogrzać dzięki systemowi dystrybucji gorącego powietrza, czyli instalacji, która za pośrednictwem specjalnych, ukrytych w ścianach rur, rozprowadza ciepłe powietrze po całej powierzchni budynku.
Jak bezpiecznie użytkować biokominek?
Biokominki to aktualnie jeden z największych hitów w aranżacji wnętrz. Podobnie jak ze wszystkimi urządzeniami, które emitują ogień, z biokominkami należy obchodzić się ostrożnie. Oto kilka praktycznych rad dla wszystkich, którzy chcą w pełni bezpiecznie z nich korzystać i cieszyć się wizją żywego ognia w domu lub na balkonie.
Jaki wkład kominkowy wybrać do ogrzania całego domu?
Jedną z najczęstszych lokalizacji kominka jest salon, w którym ma on pełnić funkcję dekoracyjną. Inwestując we wkład warto jednak wybrać taki, który nie tylko będzie szlachetną ozdobą reprezentacyjnego wnętrza, ale pozwoli również ogrzać inne pomieszczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór żeliwnego wkładu z dekoracyjną szybą bez szprosa, który, dzięki dobrym parametrom technicznym, można podłączyć do systemu rozprowadzającego ciepło w całym domu.
Dlaczego warto mieć w domu tradycyjny kominek?
Dom z kominkiem to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ogień rozpalony w tradycyjnym kominku nie tylko daje sporo ciepła, które można wykorzystać także do ogrzania innych pomieszczeń, ale także wpływa na klimat całego domu - oddaje zapach żywicy z drewna, tworzy przyjemną aurę, oświetla, zwłaszcza w zimny, jesienny czy zimowy wieczór. I chociaż na rynku pojawiają się także inne rozwiązania - na przykład kominki na paliwo, to wciąż ten tradycyjny kominek swoimi zaletami przewyższa te elektryczne, gazowe czy bio.
Czy kominek gazowy może być ekologiczną alternatywą tradycyjnego źródła ciepła?
Coraz więcej miast w Polsce boryka się z problemem smogu. W sezonie grzewczym, ale i latem czy wiosną, przekraczane są dopuszczalne normy emisji spalin. Przykład Krakowa pokazuje, że zakaz palenia węglem i drewnem w domowych piecach i kominkach może zostać wprowadzony także w innych regionach. Nie oznacza to jednak, że konieczna będzie rezygnacja z kominka, bowiem alternatywą dla tradycyjnych urządzeń są nowoczesne kominki gazowe.
Kominek dopasowany do wnętrza w stylu glamour
Nowoczesny kominek w zabudowie kaflowej to produkt, który najlepiej sprawdzi się w wyjątkowo eleganckich aranżacjach salonu. Dedykowany jest przestronnym wnętrzom ze sztukaterią, luksusowymi meblami czy kryształowymi żyrandolami. Kominek imituje nieodłączny element stylu glamour – tapicerowaną sofę z pikowaniem, jednak nie tylko oryginalna dekoracja, ale i sprawne źródło ogrzewania.
Kominek gazowy do salonu w nowoczesnym stylu.
Kolejna seria innowacyjnych kominków gazowych została wzbogacona o najnowszą wersję z długim, dwumetrowym horyzontalnym wkładem, który gwarantuje maksymalną wizję ognia i zapewnia większe możliwości aranżacyjne w przestronnych wnętrzach. To także alternatywa dla użytkowników, którzy nie mogą wybrać urządzeń opalanych drewnem lub nie mają możliwości podłączenia do tradycyjnego komina. Idealnie sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w nowoczesnym salonie.
Jak zainstalować wkład kominkowy?
Kominki w salonach cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak zanim będziemy mogli się zrelaksować przy blasku płomieni, czeka nas trudny moment budowy – zwłaszcza jeśli decydujemy się na samodzielną konstrukcję kominka. Kluczowe jest nie tylko właściwe wykonanie obudowy, ale przede wszystkim prawidłowa instalacja wkładu kominkowego.
Nowoczesne kominki w kaflowej oprawie
Jeszcze do niedawna piece kaflowe postrzegane były jako niepraktyczne, zajmujące dużo miejsca i produkujące nadmierną ilość zanieczyszczeń. Obecnie, dzięki ulepszeniu technologii spalania i możliwości projektowania kaflowej obudowy wkładów kominkowych, tego typu urządzenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Projektanci wnętrz na nowo odkrywają ponadczasową elegancję i funkcjonalność pieców kaflowych, a branża zduńska przeżywa renesans.
Jak wybrać wkład kominkowy?
Podczas wyboru wkładu kominkowego należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał wykonania i walory ozdobne, ale przede wszystkim parametry techniczne. Dzięki temu zapewnimy odpowiednie ogrzewanie pomieszczeń i komfort użytkowania.