Korzyści z przekształcenia firmy w spółkę JDG
Spółka za 1 zł z księgowością na rok! Jeśli masz JDG sprawdź co zyskasz na zmianie formy prawnej działalności i dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej z doradztwem podatkowym.
Czytaj dalej
Przekształcenie JDG w spółkę – korzyści
Paradoksalnie prowadzenie firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) staje się dla przedsiębiorcy bardziej ryzykowne wraz ze wzrostem obrotów czy zysków. Większe przychody pozwalają na większe zatrudnienie i wydatki, zwiększają zdolność kredytową i zdolność do zaciągania wyższych zobowiązań – a to wiąże się z większą odpowiedzialnością. Właściciel JDG odpowiada bowiem całym swoim majątkiem za zobowiązania firmy. Przekształcenie JDG w spółkę pozwala realnie ograniczyć tę odpowiedzialność (np. spółka z o.o., spółka komandytowa). O tym jak to istotne świadczą dane – co prawda w I połowie 2024 r. ogłoszono upadłość 219 firm, z czego zaledwie 9% to JDG, ale w tym samym czasie aż 1197 przedsiębiorców (czyli JDG i/lub wspólników spółki cywilnej) ogłosiło upadłość konsumencką zamiast upadłości firmy.
Co istotne, przekształcenie JDG w spółkę nie zaburza ciągłości prowadzenia biznesu. To ważne w kontekście zawartych umów czy pozwoleń i koncesji. Przekształcenie nie odbiera też przedsiębiorcy prawa do kontynuowania rozpoczętej w JDG amortyzacji. Kolejnym atutem jest możliwość obniżenia kosztów. Prowadzenie firmy np. w formie spółki z o.o., po wprowadzaniu do spółki wspólnika, pozwala im obu nie płacić składki zdrowotnej, jak i w ogóle składek ZUS (nie może to być spółka jednoosobowa), przy jedynie 9% podatku CIT. Prowadzenie spółki zamiast JDG może też uchronić przedsiębiorcę przed płaceniem daniny solidarnościowej. Dodatkowo działalność w formie spółki daje większe możliwości pozyskania kapitału, np. poprzez emisję udziałów czy akcji. Również inwestorzy chętniej zainwestują w posiadającą statut i organy korporacyjne, wpisaną przez sąd do KRS spółkę, niż w JDG zgłoszoną jedynie w urzędzie gminy.
Czytaj również: Problem z fikcyjnymi fakturami wciąż jest poważny. W pół roku wykryto oszustwa łącznie na 4,3 mld zł
Warszawskie biuro rachunkowe Skarbiec Corporate Services wychodzi do przedsiębiorców z atrakcyjną ofertą. Wybierając obsługę księgową w SCS przedsiębiorca otrzymuje profesjonalną pomoc w doborze formy prowadzenia działalności i opodatkowania oraz rejestracji nowej spółki w S24.
Księgowość z doradztwem podatkowym i prawnym
Chcąc korzystać z korzystnych form opodatkowania, należnych ulg, odliczeń i dostępnych możliwości optymalizacji działalności, a także zabezpieczyć się na wypadek kontroli skarbowych czy kar związanych z niedopełnieniem obowiązków warto zainwestować w profesjonalne doradztwo księgowe i podatkowe.
Biuro księgowe Skarbiec Corporate Services, jako część Grupy Skarbiec, w skład której wchodzą kancelarie prawne, kancelaria podatkowa i wywiadownia gospodarcza, oferuje przedsiębiorcom całościową obsługę 360 stopni. Oznacza to, że rozwiązania dla klientów projektuje w ramach całej Grupy Skarbiec, czyli we współpracy z doradcami podatkowymi, radcami prawnymi i adwokatami już na starcie pomagając w świadomym wyborze najlepszej dla danego rodzaju działalności klienta formy jej prowadzenia i opodatkowania, a następnie aktywnie dbając o wykorzystanie możliwości i uniknięcia pułapek jakie pojawiają się w często nowelizowanym w Polsce prawie podatkowym.
Niezależnie od tego czy Klient przechodzi kontrolę skarbową, ma problem z dłużnikami, wierzycielami, czy potrzebuje doradztwa podatkowego lub reprezentacji przed sądem korzystając z odpowiedniego abonamentu na doradztwo 360 Grupy Skarbiec otrzyma pomoc prawną i podatkową w każdej sytuacji.
Księgowość outsourcing, czyli współpraca z każdego miejsca na Ziemi
Cała komunikacja i wymiana dokumentów między klientem a biurem SCS odbywa się drogą elektroniczną. Ma on więc na bieżąco wgląd w swoje sprawy i ich status. Każdy klient ma dedykowanego opiekuna - wykwalifikowaną księgową, która odpowiada za jego obsługę i rozwiązywanie problemów w ramach Hot Line. Grupa Skarbiec oferuje możliwość skorzystania z oferty abonamentowej, której elementem może być nadzór księgowy, obsługa podatkowo-prawna i outsourcing księgowy.
Jeśli więc prowadzisz firmę, zwłaszcza JDG, przekonaj się jak możesz zoptymalizować swój biznes. Sprawdź co zyskasz na zmianie formy działalności i jak to zrobić mądrze dzięki profesjonalnemu wsparciu w zakresie księgowości, doradztwa księgowego, doradztwa podatkowego i pomocy prawnej.
Czytaj również: Państwo poważnie zabiera się za umowy „śmieciowe”. Eksperci widzą w tym duży problem dla biznesu
Autor: Robert Nogacki, radca prawny, partner zarządzający, Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizująca się w doradztwie prawnym, podatkowym oraz strategicznym dla przedsiębiorców
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 roku Liczba postów: 474 Grupa: Prawo
- Porady Prawne Liczba postów: 159 Grupa: Przepisy pr... Kwestie prawne potrafią sprawiać sporo trudności. Dlatego uważam, że w razie kłopotów lepiej jest od razu skorzystać z pomocy specjalisty. Sam jestem w sytuacji...
- Co zrobić, żeby się nie dac oszukać w czasie brani... Liczba postów: 33 Grupa: Przepisy pr... Na pewno warto umowę skonsultować z jakąś sprawdzoną kancelarią, która oceni stan umowy, a w razie "w" pomoże. Wiem że moim znajomym pomogli oni https://www.nor...
- Nielegalny zapis w umowie z developerem Liczba postów: 4 Grupa: Przepisy pr... Jeżeli ktoś z was szuka zaufanej firmy do takich działań jak : odwodnienie wykopów, zabezpieczenie i roboty budowlane to polecam z całą pewnością firmę http:/...
- Zasady nabywania nieruchomości przez cudzoziemców Liczba postów: 3 Grupa: Prawo Całkiem realna praktyka. Jeśli nieruchomości są naprawdę drogie, to takie inwestycje są w ogóle akceptowalne w polskiej gospodarce. Więc niech to kupią. Mogą na...