Kostki przepuszczające wodę w głąb ziemii

Kostki przepuszczające wodę w głąb ziemii

Przemyślana przez projektanta aranżacja przestrzeni ogrodu uwzględnia nie tylko jego estetykę, ale również względy praktyczne. W przypadku ogrodowych nawierzchni bardzo ważny jest rodzaj zastosowanego materiału. Dzięki użyciu kostek umożliwiających wnikanie wody w głąb gleby zapewniamy roślinom lepsze warunki rozwoju. Czytaj dalej

 

Alejki czy ścieżki muszą charakteryzować się, co przyzna każdy miłośnik ogrodów, odpowiednią wytrzymałością, być funkcjonalne i przyjazne roślinom. Cechy te odpowiadają materiałom przepuszczającym wodę do ziemi. Jednym z najpopularniejszych są dostępne w wielu kolorach, fakturach i rozmiarach kostki brukowe.

 

 

Uwagę wielu właścicieli ogrodów przyciąga niebanalna forma kostki Iberia z linii Decco Colormix, która w sposób zdecydowany odróżnia ją od standardowych wyrobów. Dzięki oryginalnemu wzornictwu architekci projektujący ogrody mogą za jej pomocą tworzyć różnorodne kompozycję.

 

Czytaj również: Nowość na rynku kostek brukowych


- Nawierzchnie wykonane z kostki Iberia sprawdzają się w ogrodzie urządzonym zarówno w stylu romantycznym jak i orientalnym, a ażurowa budowa umożliwia swobodny porost traw przyczyniając się w naturalny sposób do odprowadzania wody do gruntu. Iberia charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Z tego względu można ją układać na ścieżkach, podjazdach i tarasach. Powierzchnia biologicznie czynna z udziałem kostki Iberia dochodzi do 36% - wyjaśnia Piotr Kułagowski z firmy Libet.

 


Ogród to miejsce stworzone nie tylko odpoczynku, ale również spotkań w większym gronie. W miejscu, które wymaga odpowiedniej oprawy idealnie sprawdzi się kostka Farmerska z rodziny kostek Libet Decco Colormix. To produkt szczególnie polecany na nawierzchnię, w miejscach, gdzie woda deszczowa powinna szybko wsiąkać w ziemię.

 

Czytaj również: Eko kostka


- Jest to możliwe dzięki użyciu charakterystycznych dla kostki Farmerska odstępników. Przestrzenie pomiędzy poszczególnymi elementami wypełnione mchem lub trawą sprawią, że nawierzchnia nabierze oryginalnego charakteru. Kostka Farmerka charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dlatego idealnie sprawdza się na parkingach czy podjazdach. Powierzchnia biologicznie czynna dochodzi do 23% - mówi Piotr Kułagowski.

 


Ścieżki są wizytówkami ogrodów. Nie tylko wydzielają granicę poszczególnych stref i wyznaczają ciągi komunikacyjne, ale kreują również aranżację zielonej oazy.  W tej roli świetnie spisują się geometryczne w formie płyty Stream Line. Ich zaskakująca linia idealnie współgra z estetyką nowoczesnych ogrodów, a ażurowa budowa płyty umożliwia swobodny odpływa wody do ziemi.

 

Czytaj również: Ogrodowy azyl dla czworonogów


- Stream Line jest bardzo wytrzymały. Sprawdzi się jako materiał na nawierzchnię podjazdów czy ścieżek. Potencjalna powierzchnia biologicznie czynna, w przestrzeniach pomiędzy elementami kostki wynosi ok. 31% - dodaje Piotr Kułagowski.

 


Źródło: Proteina / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >