Kotły grzewcze – lista artykułów

Przedłużona gwarancja bezpieczna opcja zakupu kotła kondensacyjnego

Trudno wyobrazić sobie urządzenie, od którego wymagamy większej niezawodności w budynku, niż od urządzenia grzewczego. W wielu domach funkcję tę pełni kondensacyjny kocioł gazowy. Uszkodzony piekarnik lub pralka to problem znacznie mniejszej wagi niż uszkodzony kocioł, który odpowiada zarówno za dostarczanie ciepłej wody użytkowej do kąpieli, jak i za ogrzewanie budynku. To skłania wielu inwestorów do wdrożenia sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w realizacji jego funkcji. Warto zatem zwrócić uwagę na gwarancję, której udziela producent kotła, ze szczególnym uwzględnieniem dodatkowej, przedłużonej gwarancji.

Warto już przeprowadzić coroczną kontrolę techniczną kotła gazowego przed sezonem grzewczym

Sprawny system grzewczy w Twoim domu jest gwarancją komfortu w okresie zimowym. Jak każde inne urządzenie mechaniczne, kotły gazowe również wymagają okresowych kontroli serwisowych, aby zachować bezpieczeństwo pracy i najwyższą efektywność. Dowiedz się, na czym polega i dlaczego warto wykonać przegląd kotła gazowego przed sezonem.

Nowoczesne kotły wiszące - nowe standardy w technice kondensacyjnej

Od momentu wejścia do sprzedaży pierwszych kotłów stały się one przebojem rynkowym zarówno w Europie, jak i w Polsce. Dzięki zachowaniu bezkompromisowej jakości wykonania i najwyższych osiągów, pozostają w czołówce najbardziej zaawansowanych urządzeń grzewczych na rynku. Bezpieczne, bezawaryjne i efektywne użytkowanie kotła kondensacyjnego zależy od jego prawidłowego montażu i stworzenia odpowiednich warunków pracy. Zarówno wymiana kotła starej generacji na kondensacyjny, jak i pierwsza instalacja w nowym budynku powinny być dokonywane przez specjalistów, którzy zadbają o regulację parametrów działania i, jeśli to konieczne, dokonają drobnych zmian w budowie instalacji grzewczej.

Instalacje grzewcze - kiedy stary kocioł wymaga wymiany?

Kocioł jest najważniejszym elementem instalacji grzewczej. Jego prawidłowe funkcjonowanie wpływa na wydajną pracę instalacji, dlatego powinien on być poddawany regularnym przeglądom technicznym. Częste usterki kotłów grzewczych bywają niekiedy pierwszym sygnałem alarmowym do wymiany urządzenia. Na jakie znaki ostrzegawcze należy zwrócić szczególną uwagę?

Kotły centralnego ogrzewania w wersji kompaktowej

Urządzając mieszkanie, zawsze zwracamy uwagę na jego estetykę. Pragniemy, by jego wystrój trafiał w nasz gust i pozostawał w zgodzie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Całkowicie odchodzimy od rozumowania „obojętnie, jak wygląda i ile miejsca zajmuje, ważne, aby działało”. Przykładów nie trzeba daleko szukać. W komputerach zastosowaliśmy monitor połączony z obudową komputera (brak plątaniny kabli), ze sprzętu AGD wybieramy pralkosuszarkę (dla oszczędności miejsca). Modułowych rozwiązań jest obecnie na rynku naprawdę dużo. W ślad za tą potrzebą idą producenci urządzeń użytkowych takich jak kotły grzewcze. Do niedawna toporne, dziś projektowane są z myślą o atrakcyjnej aranżacji wnętrz. Poniżej skupimy się na innym przykładzie, a mianowicie na kotłach kompaktowych. Jakie są ich zalety? W czym są lepsze od kotła w połączeniu z rozbudowaną instalacją?

Jaką pompę ciepła wybrać do domu jednorodzinnego? Pompy ciepła typu powietrze/woda

Wybór konkretnego systemu grzewczego pociąga za sobą konsekwencje na długie lata użytkowania i utrzymania domu. Obecnie inwestorzy są zdecydowanie bardziej świadomi możliwości jakie niesie postęp technologiczny. Wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii spowodowany jest nie tylko przez zmiany klimatu i malejące zasoby naturalne. Decydujemy się na zakup takich urządzeń także ze względu na oszczędności, które możemy uzyskać na dłuższą metę - mimo, iż ich cena jest wyższa niż tradycyjnych źródeł energii. Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła typu powietrze-woda, które mogą w całości pokryć zapotrzebowanie cieplne budynku?

Zalety kotłów kondensacyjnych z inteligentnym sterowaniem

Inteligentne domy cieszą się coraz większą popularnością. Ich wiodącą zaletą jest wykorzystanie systemu, który kontroluje pracę niemal dowolnych urządzeń w domu czy mieszkaniu. Oferuje on maksymalnie uproszczoną obsługę urządzeń – sam wybiera rozwiązanie optymalne zarówno pod względem komfortu, jak i kosztów eksploatacyjnych. System ten wykorzystano także w kotle kondensacyjnym. Kotły kondensacyjne charakteryzują się przekraczającą 100% sprawnością i pozwalają na znaczną oszczędność paliwa. Jak działa instalacja grzewcza z inteligentnym sterowaniem?

Kocioł na paliwo stałe a ogrzewanie podłogowe

Nowoczesne budownictwo wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań. Postęp technologiczny w tym obszarze pozwala na stosowanie zaawansowanych urządzeń. Do takich, z pewnością można zaliczyć kotły 5 klasy. Jest to nowoczesne źródło ciepła, które zapewnia komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto, w nowych budynkach bardzo często stosuje się ogrzewanie podłogowe wodne. Charakterystyka pracy kotłów na pellet i podłogówki nieco się od siebie różni. Istnieją rozwiązania, które pomagają zoptymalizować działanie takiego systemu. Jest to bardzo popularne połączenie, ze względu na szereg zalet, które posiada.

5 właściwości gazowego kotła kondensacyjnego, które warto poznać przed zakupem

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny został zaprojektowany tak, aby przy zachowaniu najwyższej wydajności, jego montaż i obsługa były proste i przyjazne użytkownikowi. Urządzenie, mimo niewielkich rozmiarów, prezentuje duże możliwości. Czym wyróżnia się kocioł? Odpowiadamy w kilku punktach.

Jaka pompa ciepła zapewni odpowiedni komfort ciepła w mieszkaniu i będzie ekologiczna dla środowiska?

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia grzewcze wykorzystujące w swoim działaniu odnawialne źródła energii. Na ich neutralność dla środowiska ma również wpływ to, jaki czynnik chłodniczy jest wykorzystywany w ich obiegu termodynamicznym. Eksperci wyjaśniają, dlaczego tak istotne jest wykorzystywanie naturalnych czynników chłodniczych, takich jak propan.


Stron: 27 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 332

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >