Kuchnia – lista artykułów
Co można zrobić z kuchnią, aby nadać jej więcej charakteru?
Nie bez powodu mówi się, że kuchnia stanowi serce domu. Jej rola bowiem nie ogranicza się jedynie do kwestii związanych z przygotowywaniem posiłków, ale często jest właśnie rodzinnym centrum wydarzeń. W kuchni odbywają się wspólne spotkania przy stole, celebrowanie posiłków oraz towarzyskie pogawędki, gdy wpadają znajomi. Zadbanie o estetykę tej przestrzeni ma więc szczególne znaczenie, gdyż buduje odpowiednią atmosferę wnętrza, sprzyjającą gromadzeniu się domowników.
Klimatyczne, bajkowe kubki – nie tylko na święta
Kubek – jedno z podstawowych i najbardziej niezbędnych naczyń. Ten niby niepozorny przedmiot to naprawdę ważny towarzysz codziennych chwil. Budząca do życia kawa o poranku, kojąca duszę czekolada po ciężkim dniu, pyszna herbatka w parze z ciekawą książką w weekend – w pięknym kubku wszystko smakuje najlepiej! Jego moc objawia się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy nie tylko pozwala delektować się ulubionym ciepłym napojem, ale i pomaga w ogrzaniu zmarzniętych dłoni. Wśród wielu różnorodnych propozycji każdy znajdzie tę idealną dla siebie. To również doskonały pomysł na prezent, którym możemy obdarować naszych bliskich.
Kolorowe kieliszki, zaprojektowane na wzór z lat 70-tych
Wznosimy toasty. Za piękny wieczór i za szczęśliwy Nowy Rok. Kolorowe kieliszki nie dadzą nam zapomnieć tych wyjątkowych chwil.
Jak funkcjonalnie zaprojektować otwartą kuchnię?
Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem radzi architektka wnętrz Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN. Zdradza nam także stosowane przez projektantów triki aranżacyjne i pokazuje ciekawe projekty swojego autorstwa, którymi można się zainspirować.
Klimat loftu w kuchni ciągle jest w trendach
Lofty narodziły się w połowie XX wieku w nowojorskich dzielnicach przemysłowych. Dawne hale fabryczne i magazyny zaczęto wówczas przekształcać w pracownie i mieszkania artystów. Ogromne przestrzenie o wielkich oknach zachęcały do realizowania różnorodnych śmiałych koncepcji. Duża otwarta przestrzeń, wysokie sufity, wielkoformatowe okna, minimalizm, metal, szkło, cegła. Zainspirujcie się pomysłami na loftową kuchnię.
Jak funkcjonalnie połączyć kuchnię z jadalnią?
Minęły czasy, gdy jadalnia musiała być osobnym pomieszczeniem. Do stworzenia jadalnianej aranżacji wystarczą w zasadzie dwa elementy – stół i odpowiednia ilość miejsca, by wygodnie usiąść do posiłku. Niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy, miejsce na jadalnię powinno się zawsze znaleźć w domu. Gdzie? Na przykład w kuchni.
Kilka pomysłów na aranżację kuchennej wyspy
Jest modna, funkcjonalna, umożliwia wspólne gotowanie, należy do dwóch wnętrz i zarazem je symbolicznie oddziela. Mowa o wyspie kuchennej, która cieszy się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego. Ma nie tylko wiele funkcji, lecz także pozwala ciekawie zagospodarować otwartą przestrzeń salonowo-kuchenną.
Projekt klimatycznej kuchni z głęboką czernią konglomeratu
Pokazywana dziś kuchnia jest częścią przestronnego parteru domu, znajdującego się w Zabrzu. Powstała z myślą o rodzinie lubiącej gotować i podejmować gości. Właścicielka kuchni wymarzyła sobie reprezentacyjną wyspę i duży zlew ceramiczny. Wszystko to w otoczeniu ciemnych barw frontów i odpornego na wysokie temperatury, szlachetnego odcienia konglomeratu Silestone od Cosentino. O zaprojektowanie przestrzeni poprosiła Dominikę Cymerman z pracowni Ambiente Dominika Cymerman.
Czy aranżując kuchnię warto sugerować się modnymi nowinkami?
Przy próbach omówienia dominujących tendencji w urządzaniu wnętrz kuchennych, należy pamiętać, by odróżniać sezonowe mody od trendów. Te pierwsze pojawiają się i znikają, zastępowane kolejnym chwilowym olśnieniem. Trendy utrzymują się znacznie dłużej; są kierunkiem, w którym zdają się podążać realizacje architektów i projektantów wnętrz. Rzadko zmieniają się gwałtownie, raczej ewoluują, dając dużo czasu na ewentualne zmiany w aranżacji.
Zrób to samodzielnie! Zaskakująco proste zmiany w kuchni lub łazience
Ostatnie dwa lata sprawiły, że nasz dom stał się bezpiecznym azylem i miejscem, w którym spędzamy większość czasu. Nic więc dziwnego, że zapragnęliśmy zmian w wystroju i dopasowania wnętrz do nowych potrzeb. Czy musi to oznaczać burzenie ścian i generalny remont? Niekoniecznie. Efektowne zmiany w domu można przeprowadzić w prosty oraz niedrogi sposób – nawet w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia.