Kupno nowego mieszkania
Wybór nowego mieszkania nie jest prosty. Warto zatem przestrzegać pewnych reguł, które mogą ułatwić nam wybór lokalu idealnego.
Kredyt
Kiedy nasze konto pęka w szwach, nie musimy martwić się kredytami. Jednak kto ma takie zasoby, nie zastanawia się co wybrać. Idzie i kupuje. Cała reszta, ta większa reszta, najprawdopodobniej będzie musiała skorzystać z kredytu hipotecznego. Zanim zaczniemy rozglądać się za nowym lokalem, warto udać się do banku i sprawdzić naszą zdolność kredytową. Prześledzenie ofert w różnych placówkach jest w zasadzie podstawą, aby myśleć dalej o kupnie mieszkania. Większość banków ustanowiła pułap wkładu własnego na poziomie 10%, jednak najlepsze propozycje kredytowe możemy uzyskać, gdy nasz wkład wyniesie ok. 20%.
Czytaj również: Kupno nowego mieszkania
Lokalizacja
Zanim poszukasz mieszkania – wybierz interesującą Cię lokalizację. Dokonaj dokładnej analizy okolicy w której chciałbyś zamieszkać. Zwróć uwagę na sieć komunikacyjną, czas dojazdu do pracy, odległość od sklepów, centrum handlowego czy miejsc rozrywki. Obecnie inwestycje mieszkaniowe Warszawy oferują osiedla, które w swych projektach uwzględniają lokale usługowe w blokach mieszkalnych. Dzięki temu w jednym miejscu można mieszkać, iść na kawę, zrobić zakupy a wieczorem wybrać do kina. Jeżeli teren dookoła inwestycji jest jeszcze mało zabudowany – można odwiedzić Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta, aby sprawdzić plany budowy na najbliższe lata.
Mieszkanie
Deweloperzy na rynku pierwotnym oferują konkretne standardy budowy i wykończenia. Większość osiedli ma zagwarantowaną ochronę, strefy zieleni, miejsca do rekreacji i sportu. Wybraliśmy metraż na który nas stać i lokalizacja nam odpowiada? Nie kupujmy w pośpiechu. Prześledźmy ruchy dewelopera, sprawdźmy czy nie planuje oferty limitowanej, dni otwartych lub wyprzedaży. Może uda nam się za taką sama kwotę wynegocjować dodatkowo miejsce garażowe lub wykończenie pod klucz. Obecnie nowe mieszkania Warszawa Żoliborz można uzyskać w niższej cenie.
Czytaj również: Kupujesz mieszkanie? Poznaj swoje prawa!
Umowa
Dogadaliśmy się co do szczegółów – czas na podpisanie umowy. Zanim jednak podpiszemy tą właściwą umowę kupna, czeka nas umowa przedwstępna. Jest ona niezbędna w przypadku kredytu. Dzięki niej „rezerwujemy” mieszkanie, które będzie czekać na nas do czasu otrzymania pieniędzy z banku. Przy wszystkich niejasnościach związanych z papierologią można skorzystać z publikacji w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ustrzeżemy się dzięki temu przed podpunktami umowy które są niezgodne z obowiązującym prawem.
Komentarze
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Zakup mieszkania bez zagrożeń Liczba postów: 174 Grupa: Inwestycje Ja zdecydowałem się na nieruchomość za granicą i to była dobra opcja. Sporo w tym temacie pomogła mi firma https://mmt-schneider.com/ gdyby nie współpraca z nim...
- Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 251 Grupa: Inwestycje Korzystanie z narzędzia dostępnego na https://cenametra.pl/wycena-mieszkania to oszczędność czasu i pieniędzy. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod wyceny, n...
- Generalny wykonawca osiedla NeoVillage Liczba postów: 7 Grupa: Inwestycje Bardzo fajna wizualizacja osiedla. Osiedle wygląda na przyjazne, fajna lokalizacja do zamieszkania.
- Czy warto kupić dom od dewelopera? Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje
- Bezkonkurencyjna pożyczka hipoteczna Liczba postów: 175 Grupa: Inwestycje Kredyty to najgorszy pomysł. Można się nieźle wpakować w tarapaty na parę ładnych lat, dlatego wybieram bezpieczne pożyczki. Ja wzięłam akurat pożyczkę na mój n...