Kwintesencja szklanej architektury

Kwintesencja szklanej architektury

Trendy w architekturze przeszklonych fasad zmierzają w kierunku większej transparentności. Coraz częstszym oczekiwaniem jest już nie tylko duża powierzchnia przeszkleń, ale także minimalna szerokość profili konstrukcyjnych. Smukły i lekki wygląd fasady zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w przypadku projektów powłok obiektów komercyjnych, gdzie liczy się prestiżowy wizerunek i atrakcyjna ekspozycja oferty. Czytaj dalej

 

Charakterystyczne dla obiektów komercyjnych, optycznie masywne fasady odchodzą powoli w przeszłość, ustępując miejsca lekkim wizualnie, przeszklonym powłokom. Efekt ten jest osiągany przez stosowanie systemów fasadowych o odpowiednio wąskich profilach w kombinacji z dużymi przeszkleniami. Subtelne podziały szyb gwarantują lepszą widoczność, zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Pozwalają na lepsze doświetlenie wielkopowierzchniowych wnętrz naturalnym światłem, zapewniają znacznie lepszy widok i co ważne – umożliwiają lepszą prezentację oferty. Trudność projektowania tego typu konstrukcji wiąże się jednak z ograniczeniami statycznymi oraz rosnącymi wymaganiami w zakresie izolacyjności cieplnej. We wszystkich przypadkach, w których liczy się idealny widok, energooszczędność i prestiżowy wygląd inwestycji, doskonale sprawdzą się panoramiczne fasady z serii Schüco FWS 35 PD.

 

 

Czytaj również: Funkcjonalne wnętrza z drewnianym akcentem

Imponujący widok


Witryny sklepów, restauracji czy salonów samochodowych powinny odzwierciedlać nowoczesny charakter firmy, a przede wszystkim zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzin. Przez transparentne elewacje lepiej widać nie tylko asortyment, architekturę wnętrza, lecz także banery reklamowe i informacje o promocjach. Wewnątrz zaś panuje przyjazny klimat, kreowany naturalnym światłem oraz szerokimi widokami otoczenia. Fasady z serii Schüco FWS 35 PD pozwalają na spotęgowanie efektu przezierności elewacji, ze względu na ekstremalnie wąskie profile o szerokości czołowej zaledwie 35 mm. Kompatybilność systemu FWS 35 PD z oknami Schüco AWS, w tym z oknami strukturalnymi AWS 114 SG.SI pozwala na tworzenie powłok cechujących się bardzo subtelną estetyką.

 

 

Czytaj również: Modernizm we współczesnej odsłonie

 

Inwestycja, która procentuje


Koszty utrzymania to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wartości nieruchomości i jej atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców. Fasada Schüco FWS 35 PD przyczynia się nie tylko do lepszego doświetlenia wnętrz i zmniejszenia wydatków na oświetlenie, ale także pozwala ograniczyć zapotrzebowanie obiektu na energię potrzebną do ogrzewania i klimatyzacji. Konstrukcja ramowa z izolatorami najnowszej generacji osiąga wartość współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ≥ 0,9 W/m2K. Ze względu na doskonałą statykę konstrukcji możliwe jest wstawianie wielkopowierzchniowych, dwukomorowych pakietów szybowych o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. W przypadku potrzeby zastosowania podziałów poziomych obciążenie na rygiel może osiągać rekordową wartość nawet 400 kg! W zależności od wymagań projektowych można zastosować certyfikowaną przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasadę w wersji SI lub wysoko energooszczędny system Schüco FWS 35 PD.HI. Przy wyposażeniu fasady w okna z ukrytym okuciem mechatronicznym Schüco TipTronic można ponadto sterować wietrzeniem i nocnym schładzaniem obiektu w sposób automatyczny. Dodatkową zaletą systemu jest antywłamaniowość. Fasada Schüco FWS 35 PD, podobnie jak okna wyposażone w okucie Schüco TipTronic, mogą być zrealizowane w klasie RC2.

Źródło: schueco / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19449 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >