Materiały budowlane – lista artykułów
Jakie właściwości posiada naturalny granit i jak jest wykorzystywany w budownictwie
Naturalny kamień od dawien, dawna był wykorzystywany jako materiał budowlany. Chętnie stosowano go przy budowie zamków, pałaców, ale też i zwykłych, miejskich domów. Trwałość, dostępność, odporność na warunki atmosferyczne, wreszcie sam estetyczny wygląd i możliwość obróbki do dzisiaj stanowią poważny atut tego budulca.
Ocieplenie budynku styropianem w zimnie grzeje latem chłodzi
Późną wiosną i latem coraz częściej doświadczamy w Polsce tropikalnej pogody – tak jak w tym roku. Specjaliści zalecają, żeby podczas upałów jak najmniej przebywać w pełnym słońcu, a nawet w miarę możliwości pozostać w domu. Jednak nie wszystkie budynki są wyposażone w klimatyzację i często temperatura w pomieszczeniach jest niewiele niższa niż na dworze. Jest na to sposób. Ocieplenie budynku styropianem zabezpiecza go nie tylko zimą przed utratą ciepła. Latem termoizolacja pełni równie ważną rolę – zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń.
Płytka klinkierowa jako element dekoracyjny
Klinkier to wyjątkowa ozdoba każdej inwestycji. Rozważając jego zastosowanie warto pamiętać, że do pełni szczęścia niekoniecznie potrzebne są pełne cegły. Ten niezwykły materiał występuje bowiem także w formie praktycznych płytek. Ekspert budowlany wyjaśnia, kiedy i w jaki sposób można wykorzystać je na zewnątrz oraz wewnątrz budynku.
Ytong, Porotherm czy Suporex? Poradzimy, co wybrać!
Jedną z ważniejszych decyzji w życiu jest inwestycja w budowę domu. Szukając idealnego tworzywa spotkać można materiały w różnych granicach cenowych. W zależności od tego, czego użyje się do budowy, efekt użytkowania będzie zupełnie inny. Bez wątpienia każdy chce dokonać takiego wyboru, który sprawi, że inwestycja będzie trafiona. Na rynku najpopularniejsze są bloki Ytong, Porotherm oraz Suporex. Który z nich wybrać? Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.
Jak zaplanować remont łazienki?
Szykujesz się do remontu łazienki ale zupełnie nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy w jaki sposób zaplanować niezbędne do wykonania prace i gdzie kupić tanie materiały budowlane.
Taśma kalenicowa do połaci z dachówek ceramicznych i cementowych
Taśma kalenicowa Crearoll zapewnia estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu. Całkowicie zabezpiecza przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń pod połać. Jest odporna na starzenie, promieniowanie UV oraz na wysokie i niskie temperatury.
Jakie rodzaje szkła budowlanego oferują producenci?
Szkło jest cenione jako funkcjonalny, estetyczny i nowoczesny materiał ‒ z tego powodu jest chętnie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Poznaj różne rodzaje szkła budowlanego dostępne na rynku z uwzględnieniem ich parametrów i przeznaczenia.
Właściwości i zastosowanie betonu komórkowego
Beton komórkowy to nowoczesny materiał budowlany przeznaczony do stawiania ścian i fundamentów. Wyróżnia go doskonała funkcjonalność, dobre parametry i łatwość murowania – sprzedawany jest w wygodnych bloczkach.
Beton towarowy przy budowie domu
Budowa domu to dla wielu inwestorów żmudny proces, w który zaangażowanych jest wiele osób, ciężki sprzęt i materiały budowlane. Jednym z pierwszych materiałów, który musi pojawić się na placu budowy jest beton, który jest kluczowym elementem każdej konstrukcji. Z pozoru prosta do stworzenia mieszanka kruszywa, wody, cementu i chemicznych dodatków, w rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, aby mogła osiągnąć odpowiednie parametry. Chcąc zaopatrzyć budowę w profesjonalny beton, warto powierzyć jego przygotowanie specjalistom. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?
Na czym polega sposób łączenia rur techniką zaprasowania na zimno
Technika zaprasowywania na zimno jest zdecydowanie szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza niż inne sposoby łączenia rur. Poziom bezpieczeństwa zależy jednak w dużej mierze od standardów stosowanych przez producenta. Technologia opiera się przede wszystkim na metodzie podwójnego zaprasowania. Złączka jest tutaj zaciskana jednocześnie przed i za karbem, co gwarantuje znacznie trwalsze połączenie, odporne na skręcanie i siły wzdłużne. Takie rozwiązanie, w połączeniu z najwyższą jakością materiałów daje pewność, że instalacje wykonane w tych systemach pozostaną sprawne i bezpieczne przez wiele lat.