Materiały budowlane – lista artykułów

Beton towarowy przy budowie domu

Budowa domu to dla wielu inwestorów żmudny proces, w który zaangażowanych jest wiele osób, ciężki sprzęt i materiały budowlane. Jednym z pierwszych materiałów, który musi pojawić się na placu budowy jest beton, który jest kluczowym elementem każdej konstrukcji. Z pozoru prosta do stworzenia mieszanka kruszywa, wody, cementu i chemicznych dodatków, w rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, aby mogła osiągnąć odpowiednie parametry. Chcąc zaopatrzyć budowę w profesjonalny beton, warto powierzyć jego przygotowanie specjalistom. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Na czym polega sposób łączenia rur techniką zaprasowania na zimno

Technika zaprasowywania na zimno jest zdecydowanie szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza niż inne sposoby łączenia rur. Poziom bezpieczeństwa zależy jednak w dużej mierze od standardów stosowanych przez producenta. Technologia opiera się przede wszystkim na metodzie podwójnego zaprasowania. Złączka jest tutaj zaciskana jednocześnie przed i za karbem, co gwarantuje znacznie trwalsze połączenie, odporne na skręcanie i siły wzdłużne. Takie rozwiązanie, w połączeniu z najwyższą jakością materiałów daje pewność, że instalacje wykonane w tych systemach pozostaną sprawne i bezpieczne przez wiele lat.

Jak się buduje z systemem płyt suchej zabudowy

Kompletna ochrona „od podłogi aż po sufit”, łatwość montażu i kompatybilność wszystkich elementów – to wszystko zapewnia system płyt suchej zabudowy. To najlepsza alternatywa dla płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz budować bezpiecznie, nowocześnie, ekologicznie i trwale.

Czy można spawać rury ocynkowane? Wyjaśniamy wątpliwości

Warstwa cynku chroni rury przed odkładaniem się kamienia oraz rozwojem korozji, która bezpowrotnie je niszczy, narażając inwestora na wysokie koszty. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia instalacji oraz niechcianych przecieków M.in. dlatego coraz więcej osób decyduje się na zlecenie cynkowania. Zachodzi jednak pytanie: czy można spawać rury ocynkowane?

Styropian w budownictwie - jakie ma zastosowanie i właściwości

Kawałek białej płyty, często ukruszonej. Ten obraz styropianu jest nieprawdziwy już od wielu lat, a jednak nadal często tak właśnie go kojarzymy. Tymczasem styropian jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Staje się też coraz bardziej wyspecjalizowany: produkty różnią się właściwościami w zależności od zastosowania.

Innowacyjne rozwiązanie w zabudowie gipsowo-kartonowej - system modułów gipsowych do szybkiego montażu

Wszechstronne zastosowanie, znaczne skrócenie czasu trwania prac wykończeniowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu pyłu gipsowego, a także gwarancja powtarzalnego, zawsze doskonałego rezultatu. To główne cechy systemu gipset, który rewolucjonizuje prace wykończeniowe. Brzmi jak marzenie? Rozwiązanie jest jak najbardziej rzeczywiste, a w dodatku dostępne dla wszystkich. Innowacyjność produktu polskiej firmy polega nie tylko na uproszczeniu prac remontowych. System daje ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni; dzięki niemu nawet najbardziej złożone projekty są… proste.

Bloczki silikatowe - ich rodzaje i zastosowanie w budownictwie

Wapienno-piaskowe elementy murowe to częsty wybór nie tylko inwestorów indywidualnych, ale także deweloperów. Na ich popularność wpływają walory fizykomechaniczne i użytkowe materiału, jak również szerokie spektrum zastosowań. Szeroka gama tych produktów umożliwia dopasowanie do różnego rodzaju obiektów i konkretnego typu przegród.

Rodzaje bloczków z betonu komórkowego - na co zwrócić uwagę podczas kupna

Dzięki swoim licznym zaletom beton komórkowy jest materiałem chętnie wybieranym zarówno do budowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, jak też wznoszenia obiektów niemieszkalnych. Decyzja o rodzaju materiału to jednak nie koniec dylematów. Na rynku można znaleźć bowiem szeroką ofertę elementów z betonu komórkowego, które różnią się między sobą nie tylko pod względem kształtu czy wymiarów, ale również właściwości użytkowych.

Metale, które tną stal: cenne także po zużyciu

Kiedy na początku XX wieku udało się po raz pierwszy wyprodukować stal szybkotnącą, zaowocowało to znacznym przyspieszeniem rozwoju przemysłu. Do dyspozycji konstruktorów maszyn był odtąd stop pozwalający na szybką obróbkę metali. Niestraszne mu były ani obciążenia, ani wysoka temperatura, ani wysokie prędkości obrotowe, toteż szybko uzyskał nazwę high speed steel, czyli „stal dużych prędkości” – w skrócie: HSS.

Zastosowanie płyt budowlanych

Materiały drewniane od zawsze były bardzo integralną częścią prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Drewno również bardzo chętnie wykorzystywane jest przez producentów mebli, czy innych artykułów dla domów i mieszkań. W dzisiejszym tekście tematem wiodącym będzie płyta OSB, która znajdzie swoje zastosowanie w każdym z wyżej wymienionych rzemiosł. Wyjaśnimy, jak zrobione są tego rodzaju płyty oraz gdzie można je wykorzystać.


Stron: 72 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14 15  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 113

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >