Materiały budowlane – lista artykułów
Jak wykonać trwały jastrych?
Jastrych, podkład, szlichta – niezależnie od tego jak go nazwiemy, dobry i trwały gwarantuje nam, że podłoga którą zamontujemy w mieszkaniu, będzie służyła przez lata. Dziś kilka słów na temat rodzajów jastrychów oraz ich wykonywania.
Izolacja termiczna dachu płaskiego
Odpowiednio zaprojektowana izolacja dachu płaskiego powinna uwzględniać różnorodne aspekty związane z bezpieczeństwem, kosztami eksploatacji, wytrzymałością, jak i ochroną środowiska.
Dom modułowy – 3 razy szybciej
Budowa domu kojarzy się z długotrwałym procesem, ciągnącym się miesiącami a nawet latami. Wystarczy jednak popatrzeć na realizacje szwedzkich deweloperów i okaże się, że może to zająć zaledwie 3 miesiące. Sekret tkwi w użyciu odpowiednich materiałów i zastosowaniu skandynawskiej technologii budowy.
Bloczki do budowy domów zgodne z normami unijnymi i krajowymi
Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie nie jest dziś tylko myśleniem życzeniowym świadomych inwestorów, ale stało się obowiązkiem każdego, kto buduje swój wymarzony dom. Wszystko za sprawą zmian zawartych w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które weszło w życie w obecnym roku. Rozwiązania umożliwiające realne obniżenie kosztów eksploatacji obiektów budowlanych nabierają więc coraz większego znaczenia.
Eko-sklejka - propozycja idealnie wpisująca się w wystrój klasycznych i rustykalnych wnętrz
Naturalne otoczenie sprzyja naszemu zdrowiu i relaksowi, dlatego tak chętnie w nim przebywamy. Aby cieszyć się jego pięknem i majestatem wcale nie musimy uciekać z miasta. Dom wykonany w ekologicznym zamyśle doskonale spełni funkcję użytkową i estetyczną, jednocześnie dbając o nasz komfort.
Beton komórkowy
Korzystanie z rozwiązań systemowych podczas budowy domu jest wyjątkowo efektywne zarówno z ekonomicznego, jak i czasowego punku widzenia. Zewnętrzne ściany wzniesione z niezwykle energooszczędnych bloczków z betonu komórkowego oraz elementów uzupełniających z tego samego materiału pozwalają uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła „U” zarówno dla przegród wielo-, jak i jednowarstwowych. Co więcej, wysoka dokładność wymiarowa wszystkich elementów systemu sprawia, że ściany mają jednorodną strukturę i buduje się z nich szybko i sprawnie.
74% budynków ocieplanych systemowo , są dodatkowo zabezpieczone gwarancją producenta wyrobu.
Zmniejsza się liczba inwestycji ociepleniowych realizowanych bez gwarancji producenta systemu ociepleń – deklarują wykonawcy ociepleń ścian zewnętrznych ankietowani przez TNS Polska.
Kompletny system ocieplenia ścian zewnętrznych od jednego producenta
Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym oraz jakości i dopasowaniu poszczególnych elementów, system pozwala nie tylko na optymalne ocieplenie, ale też kompleksowe wykończenie fasady.
Jakie czynniki decydują o wysokiej jakości materiałów budowlanych?
Sektor budowlany nie może funkcjonować bez produktów chemii budowlanej. Z kolei ich jakość w dużej mierze zależy od surowców używanych w produkcji. Dlatego niezwykle ważne jest utrzymywanie wysokich standardów jakości, poprzez działania związane z normalizacją, certyfikatami jakości, jak i odpowiednim zapleczem logistycznym.
Prawdziwy "Złoty środek" - tynk wapienny
Każdy z nas chce, aby w pomieszczeniu, w którym przebywa panował przyjemny mikroklimat z odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Jej zbyt niski poziom powoduje bowiem, że powietrze jest suche i unosi się w nim kurz oraz roztocza. Zbyt duży natomiast może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, a w efekcie wielu komplikacji zdrowotnych mieszkańców. Czy istnieje przysłowiowy „złoty środek”?