Materiały budowlane – lista artykułów
Zaprawa klejowa w wersji historycznej
Z okazji 25. rocznicy wolnych wyborów, firma będąca „rówieśniczką” polskiej demokracji i od jej początków biorąca udział w kształtowaniu krajowego rynku budowlanego, wyprodukowała specjalną limitowaną serię słynnej Zaprawy Klejowej w jej historycznym wizerunku i recepturze.
Płytki przyklejone na lata
Podłoga i ściany wyłożone płytkami ceramicznymi to bardzo popularny sposób wykończenia wnętrz. Nic dziwnego, są materiałem trwałym a przy tym eleganckim i praktycznym. Dlatego też glazura, terakota, klinkier czy gres dawno już przestały być domeną wyłącznie kuchni czy łazienki. Tego typu okładziny często znajdują zastosowanie także w salonach, na korytarzach, schodach, a także w takich miejscach jak balkony czy tarasy.
Co to jest zaprawa murarska?
Zaprawa murarska to mieszanina wody i spoiwa, która służy do łączenia elementów murowych. Razem z nimi tworzy mur i współpracuje przy przenoszeniu obciążeń. Zaprawy murarskie dzielimy ze względu na skład (np. zaprawa cementowa, wapienna), na przeznaczenie (zaprawa tradycyjna, zaprawa do cienkich spoin) lub sposób przygotowania (zaprawa projektowana – przygotowana w fabryce, zaprawa przepisana – przygotowana na miejscu budowy według określonego przez projektanta składu. Do sporządzenia tradycyjnej zaprawy murarskiej wykorzystuje się: piasek, wapno, cement i wodę. Skład gotowych mieszanek jest przygotowywany w odpowiednych proporcjach przez producenta.
Sklejka strukturyzowana do podbitki
Budowa i wykończenie domu coraz częściej stają się dla jego właścicieli testem kreatywności. Dobranie wszystkich elementów, które przyczynią się do realizacji niepowtarzalnej, a zarazem harmonijnej koncepcji, jest prawdziwym wyzwaniem. Dlatego dużą popularnością cieszą się nowości rynkowe, które w trakcie wykonywania projektu inspirują do urzeczywistniania nowatorskich rozwiązań. Oryginalnym detalem, który śmiało wkroczył do branży budowlanej i dekoracyjnej jest drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki, która dzięki efektownej stylistyce trafia w gusta wykonawców i architektów.
Wyjątkowe cegły klinkierowe
Glazurowane cegły o gładkiej, delikatnie błyszczącej powierzchni to najnowsza propozycja producenta. Oferowane w wybranych kolorach dachówek marki Röben będą harmonijne komponować się z pokryciem dachowym, ale ich możliwości zastosowania są znacznie szersze
Autoklawizowany beton komórkowy to ekologiczny materiał konstrukcyjny
O masie materiałów konstrukcyjnych w dużej mierze decyduje ich gęstość oraz wymiary. Nie mniej ważna jest również nasiąkliwość i związana z nią zawartość wody w wyprodukowanych bloczkach z betonu komórkowego. Zjawisko to wpływa pośrednio na przewodzenie ciepła, wystąpienie skurczu, a także karbonatyzację, dzięki której bloczki z betonu komórkowego zyskują swoją twardość i wytrzymałość.
Cegły glazurowane i angobowane
Nowa kolekcja cegieł o gładkiej, delikatnie błyszczącej powierzchni to najnowsza propozycja producenta. Oferowane w wybranych kolorach dachówek będą harmonijne komponować się z pokryciem dachowym, ale ich możliwości zastosowania są znacznie szersze.
Chłodne oblicze klinkieru. Nowa cegła z kolekcji FARO marki Röben
Cegła FARO szara cieniowana, melanż to najnowsza propozycja firmy Röben w ofercie cegieł utrzymanych w chłodnej kolorystyce
Industrialny charakter klinkieru
Materiały elewacyjne o nowoczesnym industrialnym charakterze wybierane są coraz chętniej zarówno do projektów domów jednorodzinnych jak i dużych obiektów użyteczności publicznej.
Architektoniczny beton
Beton – przez lata niedoceniany – zdążył doczekać się wielu negatywnych skojarzeń. Jednak współczesna technologia produkcji sprawia, że dzięki różnym formom i fakturom, a także technikom barwienia materiał ten wraca do łask i cieszy się wśród inwestorów coraz większą popularnością.