Materiały budowlane – lista artykułów
Fasada dla domu energooszczędnego
FRONTROCK MAX E to dwugęstościowa płyta ze skalnej wełny mineralnej do izolacji ścian zewnętrznych. Produkt stosuje się jako niepalne ocieplenie fasadowe w bezspoinowych systemach ociepleń (ETICS).
Nowoczesne ściany działowe
Funkcjonalne podziały pełnią swoją rolę nie zabierając światła i nie pomniejszając optycznie przestrzeni. W nowej wersji ściany mają profile o grubości zaledwie 3 mm.
Gwarancja na systemy ociepleń
10-letni okres gwarancji na systemy ociepleń to najnowszy projekt firmy Bolix. Najnowszy, lecz poprzedzony wnikliwymi badaniami. Czemu służy?
Mierzenie trwałości budowlanych
Budujemy, urządzamy, remontujemy, konserwujemy, odświeżamy... Dom to długofalowa inwestycja, wymagająca użycia trwałych środków. Skąd wiadomo, że materiały budowlane są w stanie przetrwać rozmaite próby, w tym najtrudniejszą – próbę czasu?
Instrukcja ocieplenia od wewnątrz
Bezpieczeństwo pożarowe to jedno z kluczowych zagadnień współczesnego budownictwa: według Światowego Raportu Statystyk Pożarowych (2010) w samej tylko Europie w pożarach poszkodowanych zostaje niemal 150 tysięcy osób rocznie.
Jak wywieźć gruz z budowy?
Kubły zsypowe bardzo często są wykorzystywane przy pracach budowlanych czy remontowych, zwłaszcza przy budynkach wielopiętrowych. To właśnie, dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób przetransportować gruz na dół budynku.
Wszystko o styropianie
Montowany wiosną i latem – izoluje przez cały rok. Ukryty pod warstwą farby i tynku – stanowi podstawę wielu systemów ociepleń. Na co zwrócić uwagę wybierając styropian na elewację?
Dlaczego warto wybrać wełnę skalną?
Wybierając ocieplenie dla swojego domu oczekujemy przede wszystkim, by dobrze spełniało swoją podstawową funkcję, czyli zapewniało komfortową temperaturę wewnątrz pomieszczeń zarówno zimą jak i latem. Dobrze dobrane ocieplenie zapewni nam to przy możliwie najniższych kosztach ogrzewania lub chłodzenia budynku.
Jak wykorzystać miedź w budownictwie?
Okres jej eksploatacji to 100 lat, w pełni poddaje się recyklingowi, a pod wpływem pogody zmienia barwę. Miedź, bo o niej mowa, jest metalem, który co raz częściej stosuje się w budownictwie i architekturze.
Ceramika w polskiej architekturze
Na przełomie XX i XXI wieku nastąpiła prawdziwa rewolucja krajobrazu architektonicznego w Polsce. Pojawiło się wiele obiektów, które zachwycają oryginalną formą, kolorystyką, czy nietypowym zestawieniem materiałów.