Materiały budowlane – lista artykułów
Jak można wykorzystać w budownictwie jednorodzinnym płyty dźwiękochłonne?
Często wśród klientów panuje przekonanie, że dobry akustycznie dom to ten wykonany w technologii tradycyjnej charakteryzującej się masywnymi przegrodami. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Równie dobrą izolację akustyczną wewnątrz budynku można osiągnąć wykorzystując suchą zabudowę.
Piękno kamienia naturalnego połączone z nowoczesną technologią w kolekcji spieków kwarcowych inspirowanej Oceanem Spokojnym
Najnowsza kolekcja wielkoformatowych spieków Dekton SilverKoast zabiera nas w podróż wzdłuż słynnego wybrzeża Kalifornii. Hiszpańska firma Cosentino zaprezentowała serię dwóch dekorów, które uosabiają piękno dwóch kultowych marmurów Carrara i Ivory White. Obie propozycje charakteryzują się jasnym tłem i delikatnymi żyłami, nadającymi charakter każdej płycie. Premierowe wzory będą doskonałym wykończeniem nie tylko blatów kuchennych i łazienkowych, ale także schodów, parapetów, okładzin ścian, mebli i fasad.
Termososna i Termoświerk alternatywa dla modrzewia syberyjskiego
Modrzew syberyjski to w ostatnich latach absolutny faworyt inwestorów. Deski wykonane z tego gatunku schodzą na przysłowiowym pniu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że podobny wygląd, a nawet lepsze parametry, oferują thermososna oraz thermoświerk. Produkowane w zrównoważony sposób, dostępne są od ręki i pozbawione typowych bolączek mokrego drewna iglastego. Jakie jeszcze cechy kryje w sobie termowane drewno z fińskiego Lunawood?
Drewno budowlane - jakie wybrać?
Odpowiednio dobrane drewno budowlane może posłużyć nam latami, a to niezwykle istotne podczas tworzenia wszelkich konstrukcji budowlanych. Drewno używane do stawiania szkieletów domów, a szczególnie dachów musi być niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz wielu innych czynników, które są niezbędne, aby konstrukcja mogła być trwała i niezawodna. Na rynku znaleźć można kilka rodzajów drewna, które różnią się od siebie właściwościami, warto więc wiedzieć, które będzie najlepsze do naszej konstrukcji. Jeżeli planujecie niedługo budowę domu lub innej konstrukcji, w której niezbędne będzie użycie drewna budowlanego, koniecznie sprawdźcie nasze wskazówki, jakie dla was przygotowaliśmy i wybierzcie odpowiednie drewno do swojej budowli.
Cement włóknisty: kolejny materiał na siding
Jak łatwo zrozumieć na podstawie nazwy, włókno-cement to cement, w składzie którego oprócz piasku kwarcowego, znajduje się gęste włókno (fibra). Do mieszanki wprowadzane są między innymi dodatki poprawiające właściwości gotowego materiału. W tej kompozycji kompozytowej nie ma azbestu, chloru, formaldehydu. Podstawowym składnikiem jest cement (więcej niż 2/3), reszta to włókno (do 20%), wypełniacze mineralne, woda oczyszczona i wszelkiego rodzaju dodatki (uniepalniacze, plastyfikatory, dodatki zwiększające elastyczność itp.).
Płyty OSB - najczęstsze zastosowania
Prace wykończeniowe, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz budynków, wymagają zastosowania najwyższej jakości materiałów. Dotyczy to przede wszystkim pomieszczeń o specjalnych wymaganiach i np. dużym poziomie wilgotności, ale nie tylko. Jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych o niezwykle szerokim zastosowaniu jest płyta OSB. Czy wiesz, z czego stworzone jest płyta OSB, do czego jest wykorzystywana i w jakich rodzajach występuje? Od czego zależy cena płyty OSB i jaką wybrać, by najlepiej spełniła swoje zadanie?
Plastyczna obróbka metalu - co należy wiedzieć?
Obróbka plastyczna metali ma na celu nadanie im oczekiwanego kształtu przy jednoczesnym zachowaniu cennych właściwości fizycznych. Wykorzystywana jest ona w wielu dziedzinach przemysłu, a nawet codziennego życia. Istnieje kilka sprawdzonych technik obróbki plastycznej, które warto poznać, aby wybrać najlepszą metodę dopasowaną do swoich potrzeb.
Materiały do naprawy dróg - gdzie szukać
Początek wiosny to okres wzmożonych remontów dróg po sezonie zimowym. Nawierzchnia jest spękana, występują ubytki i czym prędzej należy doprowadzić ją do pożądanego stanu. Naprawy dróg powinny odbywać się maksymalnie szybko i sprawnie, ponieważ ich stan ma wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Dodatkowo, należy powstrzymać dalszą erozję nawierzchni.
O płytach fornirowanych, ich zaletach oraz konserwacji
Płyta fornirowana jest naturalna, niepowtarzalna i bardzo praktyczna. W świecie materiałów płytowych uchodzi za najbardziej naturalny wybór, który oferuje unikatowe zalety drewna, przy mniejszej wadze i łatwiejszej obróbce.
Udoskonalona płyta Rigips PRO typ A: Linie zmieniają wszystko!
Dzięki nowej, udoskonalonej wersji płyty Rigips PRO typ A, wykonywanie sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych czy sufitowych jest jeszcze prostsze i szybsze niż dotychczas. Płyta posiada dodatkowe nadruki, ułatwiające montaż do profili w rozstawie co 40 cm, a także inne pomocnicze oznaczenia ułatwiające prace.