Meble ogrodowe – lista artykułów
Co lepsze do odnowy mebli? Lakier czy olej?
W polskich domach i ogrodach wciąż króluje lakier. Z badania społecznego* przeprowadzonego w zeszłym roku na zlecenie firmy Altax wynika, że do pomalowania drewna w domu użyłoby go aż 53% respondentów, natomiast w ogrodzie – 24%. Na horyzoncie widać jednak godnego przeciwnika – olej do drewna.
Dekoracyjno-ochronne malowanie drewna
Większość z nas przywiązuje się do nabytych w przeszłości przedmiotów, otoczenia, a niekończąca się moda na styl retro sprawia, że chętniej po nie sięgamy. Co zrobić, aby długo cieszyć się nowym zakupem, a staremu przedmiotowi nadać świeży wygląd? Pomoże w tym farba Śnieżka Supermal® Emalia Akrylowa, która właśnie pojawiła się w nowym opakowaniu!
Skuteczna impregnacja drewna
Wiosna zbliża się wielkimi krokami i już niedługo z lekka zardzewiałe przez zimę łopaty, pędzle i śrubokręty oraz inni ogrodowi pomocnicy, pójdą w ruch. Pamiętajmy jednak, że w ogrodzie, jak w życiu, obowiązują pewne zasady.
Betonowe dodatki
Nowoczesny beton coraz śmielej wypiera droższe i mniej trwałe wyroby małej architektury, szczególnie te, wykonane ze stali lub żeliwa.
Wybieramy produkty ochronno-dekoracyjne
Jednym z głównych kryteriów dobierania produktów ochronno-dekoracyjnych jest efekt końcowy, jakiego oczekujemy. Czy pragniemy zachować naturalny kolor drewna? A może zależy nam na tym, by całkowicie przykryć rysunek słojów? Lakier, olej, emalia czy lakierobejca – każdy z nich daje różne możliwości i odmieni drewno w zupełnie inny sposób.
Kolorowe ogrodzenia drewniane
Białe, zielone albo... niebieskie! Wbrew pozorom drewniane ogrodzenie ozdobione kolorową emalią może prezentować się naprawdę doskonale. Jak zatem samodzielnie pomalować drewniany płot?
Jaki środek do ochrony drewna wybrać?
Impregnat, olej, lakierobejca czy lazura, a może lakier? Jakiego środka użyć, żeby dobrze ochronić drewno? Oto kilka porad, jaki preparat wybrać do odpowiedniego zabezpieczenia tego naturalnego materiału.
Jak zabezpieczyć architekturę ogrodową przed zimą?
Zima to wyjątkowo trudny okres dla drewnianych konstrukcji – mebli ogrodowych i elementów małej architektury, takich jak pergole czy altany.
Jak zapobiec szkodnikom w drewnie?
Tak już bywa w przyrodzie, że coś z pozoru małego i nieszkodliwego, może okazać się wielkim zagrożeniem. Mowa o owadach żerujących w drewnie. Szkodniki te potrafią siać prawdziwe spustoszenie.
Stylistyczne dodatki nie tylko do ogrodu
Popularność kolekcji Genewa jest, z jednej strony, wynikiem charakterystycznej stylistyki, z drugiej powszechnie znanej i docenianej trwałości.