Meble przyjazne dla środowiska
Opracowano nową technologię produkcji przyjaznej dla środowiska okleiny do mebli na bazie papieru. Nowa technika aplikacji lakieru UV i atramentu sprawia, że powierzchnia tej okleiny jest jeszcze bardziej wytrzymała, a przy tym nie traci lekkości.
Dział Consumer Packaging Walki od kilku lat z powodzeniem dostarcza okleiny na tylne panele dla przemysłu meblarskiego. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości okleiny do mebli firma Walki opracowała nową technikę aplikacji lakieru UV i atramentu, która sprawia, że powierzchnia okeliny jest jeszcze bardziej wytrzymała, a przy tym nie traci lekkości.
— Dzięki naszej nowej ulepszonej technice aplikacji lakieru UV znacząco zwiększyliśmy wytrzymałość okleiny — mówi Tomas Nyström, kierownik projektu w obszarze okładzin meblarskich.
Duże ilości i oszczędność kosztów
Do tradycyjnej drukarki Flexo podłączyliśmy nowy sprzęt. Ta innowacja pozwoliła zwiększyć jakość powłoki okleiny i wytrzymałość powierzchni.
Walki jest pierwszym dostawcą dużych rolek okleiny do mebli na świecie (do 3,5 m szerokości) wykorzystującym tradycyjną drukarkę Flexo w procesie produkcji. Standardowy rozmiar takich rolek to 1,5–2,5 m.
— Możemy produkować duże ilości folii przy niskim nakładzie kosztów. Sprzęt, którego używamy, ma wysoką wydajność — mówi Jan-Anders Fagerhed, kierownik ds. usług technicznych i rozwoju.
Czytaj również: Klasyczne meble w najlepszym wydaniu
Przyjazna dla środowiska
Podstawowe podłoże składa się z włókien papierowych, dzięki czemu produkt jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż dostępne na rynku alternatywy, oparte na plastiku lub tworzywach sztucznych. Folia nie zawiera formaldehydu.
Nowa technologia wykorzystuje także mniejsze ilości barwnika, co jest jej dodatkową zaletą z punktu widzenia ekologii.
— Dzięki naszej nowej technologii możemy zagwarantować taką samą jakość koloru, używając mniejszych ilości atramentu — mówi Nyström.
Walki wykorzystuje swoją rozległą wiedzę na temat jakości papieru, aby pomóc klientom wybrać właściwy typ, odpowiedni do ich potrzeb.
Firma planuje dalej rozwijać opracowaną przez siebie technologię.
— Nie ustajemy w wysiłkach, aby rozszerzyć dostawy na inne, oprócz paneli tylnych, elementy w przemyśle meblarskim — mówi Jan-Anders Fagerhed.
Grupa Walki — informacje
Grupa Walki jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych produktów wielolaminatowych opartych na różnych rodzajach włókien, przeznaczonych do różnych zastosowań — od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po przegrody w opakowaniach. Grupa Walki posiada zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji, i Chinach i zatrudnia około 950 pracowników. Roczna sprzedaż netto Grupy wynosi ponad 300 milionów euro.
Źródło: INS / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Fototapeta w kuchni Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu. W dzisiejszym świecie, kiedy gotowanie stało się tak bardzo modne, gdy kulinarne programy telewizy...
- Podłoga Liczba postów: 125 Grupa: Najnowsze t... Jaką podłogę wybrać przy dwóch dużych psach?
- Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 253 Grupa: Wnętrza Pytanie co chce się osiągną, jak dla mnie taki dodatek może zmienić charakter całego wnętrza. Hitem są dla mnie akcesoria, które oferuje sklep lazienkaplus.pl i...
- Meble kuchenne Szczecin Liczba postów: 7 Grupa: Najnowsze t... Co sądzicie o meblach kuchennych pod wymiar?
- Temat zawodowy Liczba postów: 2 Grupa: Najnowsze t... Zmiana nie polega tylko na modyfikacjach strukturalnych czy procesowych. To również transformacja kultury organizacyjnej. Change Manager kształtuje wartości, no...