Mikroapartameny: dobra opcja na start

Mikroapartameny: dobra opcja na start

Duże mieszkania? Tak, ale dla rodzin z dziećmi. Zdecydowana większość młodych ludzi - studentów oraz absolwentów - nie potrzebuje takich lokali. Często traktują własne M jako jedynie miejsce do spania. Czytaj dalej

 

Dlaczego więc mieliby płacić  za dodatkowe pomieszczenia, które stoją puste? O zmieniającej się tendencji wśród ludzi młodych opowiedziała Agnieszka Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak. 

 

 

Czytaj również: Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu

 

- Do niedawna własne cztery kąty postrzegaliśmy jako luksus, o którym większość młodych ludzi mogła jedynie pomarzyć. Duże metraże mieszkań oraz wysokie ceny doprowadziły         do sytuacji, w której tylko nielicznych było stać na taką inwestycję. Oczywiście, koszt za metr kwadratowy mieszkania na obrzeżach miasta jest znacząco niższy. Nie da się jednak pominąć faktu, że studenci chcą żyć      w centrum - blisko uczelni, znajomych       i atrakcji, jakie oferuje miasto. - komentuje Agnieszka Szczepaniak. - Posiadając taką wiedzę w zupełnie inny sposób podeszliśmy do projektowania budynku. Zależało nam na tym, by na małej przestrzeni stworzyć komfortowe miejsce do życia. W taki sposób powstały mikroapartamenty Starter, których niewielki metraż jest gwarancją niskiej ceny. - dodaje.

 

Sukces Startera I potwierdził, że na rynku wrocławskim istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu lokale. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie dla młodych ludzi, ale także dla firm i inwestorów. Zainteresowanie ze strony klientów skłoniło inwestora do podjęcia decyzji o realizacji kolejnego etapu inwestycji - Startera II, za którego projekt odpowiada wrocławskie biuro projektowe AP Szczepaniak.

 

 

Czytaj również: Ostatnie wolne mieszkania na Żoliborzu

 

- Starter II otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę. Budynek powstanie równolegle do ulicy Plac Grunwaldzki. Zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wyznaczają linię zabudowy na tym obszarze, umożliwiając zabudowę pierzejową. Dlatego zaproponowaliśmy elewację, która z jednej strony będzie atrakcyjna dla budynku wolnostojącego, jakim jest Starter 2 na dzień dzisiejszy, ale też w przypadku dobudowy za ewentualne kilka lat budynku na sąsiedniej działce, będzie dobrze komponować się jako kontynuacja pierzei przy ul. Plac Grunwaldzki. - komentuje Agnieszka Szczepaniak. - Ideą przewodnią było takie ukształtowanie elewacji, które nada jej dynamiki i ekspresji, ale też nie będzie wyróżniać ścian szczytowych. Dlatego opletliśmy wszystko bandażami, nawiązując do podłużnych białych pasów pomiędzy kondygnacjami w Starterze 1, ale zmieniając ich szerokości i układ aby nadać budynkowi niepowtarzalny charakter. Na piętrach - od pierwszego do dziewiątego - znajdą się mikroapartamenty. Parter zaplanowaliśmy jako przestrzeń z dopuszczeniem gastronomii oraz handlu detalicznego. Części wspólne osiedla, niekiedy ze względu na brak wystarczającej przestrzeni wokół budynków, przenoszone są na dachy inwestycji. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy           w przypadku projektu Startera II. Wyodrębniona przestrzeń półpubliczna została przeniesiona na dach. Pieczołowicie zaaranżowana i przygotowana na potrzeby użytkowników, zostanie oddana do użytku przyszłym lokatorom. - dodaje.

 

Docelowo w drugim etapie inwestycji Strter powstanie 168 kompleksowo zaaranżowanych mikroapartamentów o powierzchni od 13 do 37 m2.

 

 

Biuro projektowe AP Szczepaniak działa na rynku usług projektowo-inżynierskich od 1999 roku, początkowo jako autorska pracownia architektów Artura Szczepaniaka i Pawła Szczepaniaka, a od 2004 roku pod nazwą AP Szczepaniak Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych, opracowań projektów branżowych oraz ekspertyz m.in. w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.

Źródło: publicon / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >