Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło
Czy można zredukować budowę grzejników dekoracyjnych do ich minimalistycznej formy, tak aby ukryć przyłącza, zawory i zawieszenia? Tej próby podjął się zespół projektantów, biorąc na warsztat dwa topowe modele grzejników aluminiowych. W efekcie powstały dekoracyjne grzejniki pionowe, które stały się uosobieniem niezwykłej prostoty i wolności architektonicznej.
Czytaj dalej
Dekoracyjne grzejniki pionowe
Zaprojektowane przez belgijskie Studio Segers dla VASCO Group płaskie, pionowe grzejniki Beams oraz Bryce o fakturze głębokich, nieregularnych rowków to modele, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i zdążyły na stałe zadomowić się w nowoczesnych wnętrzach. Wszystko za sprawą swojej wyjątkowej formy, którą jak się okazało można jeszcze bardziej uprościć. W ten właśnie sposób opracowano koncepcję Beams Mono i Bryce Mono, najbardziej minimalistycznych grzejników aluminiowych, jakie kiedykolwiek powstały w firmie VASCO.
Czytaj również: Jak powstał designerski betonowy grzejnik?
MONO BEAMS & BRYCE to wyróżniające się designem i zastosowanymi technologiami grzejniki, które zyskały uznanie zarówno klientów, użytkowników, jak i specjalistów w branży. Świadczą o tym przyznane im nagrody, takie jak Dobry Wzór, Dobry Design, Łazienka – Wybór Roku oraz IF Design Awards, Archiproducts Design Awards czy ICONIC Design – przyznaje Patrycja Michałek, Marketing Product Manager VASCO Group.
Architektoniczna esencja
Patrząc na dekoracyjne grzejniki pionowe Beams i Bryce w wersji MONO na pierwszy plan wysuwa się profil. Ich wyrazistej linii nie zaburzają żadne kolektory, a wszelkie elementy mocowania zostały dokładnie ukryte. Niewidoczne jest również podłączenie do systemu grzewczego. Dzięki zabiegowi uproszczenia formy firma Vasco otwiera nieograniczone możliwości przed architektami i klientami, którzy poszukują innowacyjnych metod montażu i estetycznego, minimalistycznego wzornictwa.
Technologiczna innowacyjność
W przeciwieństwie do standardowego wzornictwa grzejników Beams i Bryce, wersja Mono to jeden profil o szerokości 150 mm. Grzejniki z serii Beams wyróżnia płaska powierzchnia, podczas gdy charakterystyczną cechą grzejników z serii Bryce jest powierzchnia o fakturze nieregularnych rowków. Kolektor jest całkowicie schowany i niewidoczny.
Grzejniki dla fanów eleganckiej prostoty
Wyjątkowa forma oraz doskonale opracowana technologia grzejników pozwalają na tworzenie różnorodnych kombinacji – zarówno pod względem ich łączenia, kolorystyki czy wysokości zawieszenia. Grzejniki mogą występować 1, 2 lub maksymalnie 3, razem lub osobno. Każdy profil posiada indywidualne sterowanie, a głowice termostatyczną można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie.
Czytaj również: Dopasuj grzejnik do charakteru i stylu wnętrza
Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność grzejników Beams Mono i Bryce Mono, VASCO Group oferuje idealnie dopasowane luksusowe akcesoria, które łatwo można zamontować z tyłu grzejnika. Są to krótkie, kwadratowe bądź prostokątne poręcze na ręczniki dostępne w odcieniu szlachetnej bieli, czerni i antracytu.
Elektryczna wersja grzejników
Nową opcją dla grzejników Mono Beams jest jego wersja elektryczna. Ten designerski grzejnik wykonany z aluminium łączy w sobie wszystkie zalety ogrzewania elektrycznego z czystością konstrukcji – pozycja obowiązkowa dla osób ceniących minimalizm!
Profile Mono Beams-EL wyposażone zostały w dodatkowe lamele zwiększające ich wydajność cieplną. Z tyłu urządzenia znajduje się panel osłonowy, pod którym ukryta została instalacja elektryczna. Dzięki temu grzejnik w krótkim czasie można nagrzać do jego maksymalnej temperatury. Oczywiście istnieje również opcja automatycznej regulacji temperatury grzejnika zgodnie z potrzebami użytkownika.
W miarę doskonalenia systemów fotowoltaicznych w naszych domach ogrzewanie elektryczne stanowi idealne alternatywne rozwiązanie, które jest oszczędne i przyjazne dla użytkownika
i środowiska. Grzejniki elektryczne stanowią również idealne uzupełnienie ogrzewania podłogowego, np. w łazience, gdzie mamy potrzebę szybkiego nagrzania, a grzejnik może nam posłużyć jako suszarka na ręczniki.
Ogrzewanie elektryczne działa na zasadzie plug-and-play, tj. bez inwazyjnego wiercenia, prowadzenia instalacji, czy prac konserwacyjnych. Rozwiązania te łączą estetykę systemów ogrzewania elektrycznego z wysokimi wymogami w kwestii zużycia energii.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- atrakcje na imprezę Liczba postów: 3 Grupa: Firmy budow... Jeśli planujecie imprezę i szukacie czegoś, co zrobi wrażenie na gościach, to fotobudka będzie strzałem w dziesiątkę! Miałam ją na swoim przyjęciu urodzinowym i...
- Hale namiotowe, hale magazynowe Liczba postów: 370 Grupa: Firmy budow... Również polecam https://partiez.pl/
- Logistyka Liczba postów: 39 Grupa: Moja budowa Firmą specjalizującą się w świadczeniu kompleksowych usług w zakresie transportu międzynarodowego oraz krajowego, nowoczesnymi pojazdami o DMC do 40t. jest http...
- Czy profesjonalne ubranie robocze ma jakieś znacze... Liczba postów: 78 Grupa: Budowa i re... Profesjonalne ubranie robocze, zwłaszcza w dziedzinach wymagających wzmocnionej ochrony i rozpoznawalności, jest niesamowicie ważne. Nie tylko zapewnia bezpiecz...
- Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 24 Grupa: Moja budowa Niezawodnym rozwiązaniem zapobiegającym przepełnieniu szamba może być zainstalowanie przewodowego systemu monitorowania z czujnikami mierzącymi poziom wody w g...