![Najczęstsze pytania dotyczące systemów kominowych](https://www.budnet.pl/static/article_images/avatars/adobestock_126087943.jpeg)
Najczęstsze pytania dotyczące systemów kominowych
Budowa komina systemowego to względnie prosty proces, przez który można przebrnąć samodzielnie. Mimo to takie rozwiązanie wciąż wzbudza wątpliwości u niektórych klientów. Jakie pytania w kontekście funkcjonowania i zakupu systemu pojawiają się najczęściej?
Czytaj dalej
Jak przebiega budowa komina?
Wyróżnikiem kominków systemowych jest łatwość, jeśli chodzi o montaż. Podczas zakupu otrzymujemy zestaw gotowych elementów przygotowanych do złożenia. To czyni cały proces niezwykle prostym i tanim – w końcu nie musimy wynajmować pracownika do wybudowania systemu kominowego. Wszystkie elementy oraz etapy prac są dokładnie opisane w instrukcji, ale w Internecie znajdziemy również masę filmików instruktażowych. Z takim zapleczem budowa komina wydaje się dziecinnie prosta.
Jaki rodzaj paliwa stosować?
Komin systemowy to produkt odporny na każdy rodzaj opału. Dotyczy to zarówno paliw stałych, jak i płynnych. Do ogrzewania budynku z systemem kominowym można wykorzystywać m.in. brykiet, drewno, gaz, olej opałowy, węgiel. To wszystko dzięki solidnemu wykonaniu i materiałom izolacyjnym zapewniającym bezpieczeństwo. Każde tego typu urządzenie musi spełniać wszelkie normy dotyczące odporności na pożar sadzy i użytkowanie w warunkach zawilgocenia.
Czytaj również: Kominy stalowe odporne na korozję wżerową i korozję szczelinową
Jak połączyć komin z piecem?
I choć sama budowa komina nie jest zadaniem skomplikowanym, to połączenie go z piecem może już stwarzać pewne problemy. Ważna jest staranność wykonania, więc jeśli nie posiadamy doświadczenia w tej kwestii, najlepiej zwrócić się z tym o pomoc do specjalisty. Wśród najczęściej popełnianych błędów wymienia się m.in. złą konstrukcję przyłączy, wykorzystanie elementów bez atestów, uszczelnianie przy pomocy niewłaściwych materiałów, a także brak izolacji i zbyt mała odległość od elementów palnych.
Czym można obudować system kominowy?
Jak obudować część komina, która znajduje się ponad dachem? To istotny punkt prac wykończeniowych. Niekorzystne warunki atmosferyczne mogą szybko zniszczyć źle wykonane wykończenie. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest klinkier. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu można go wykorzystać w przypadku każdego rodzaju komina. W dodatku świetnie się prezentuje.
Cena systemu?
Systemy kominowe dostępne są w wielu różnych wariantach, a ich ostateczna cena zależy przede wszystkim od specyfikacji dobranych urządzeń. Jeśli chcemy obliczyć szacowany koszt takiego rozwiązania, możemy odwiedzić sprzedawcę, lub skorzystać ze specjalnych kalkulatorów, dostępnych na stronach niektórych producentów. Wystarczy kilka kliknięć i można planować budowę komina systemowego we własnym domu.
Czytaj również: Jak zabezpieczyć komin przed zapaleniem sadzy?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jak dobrać kolor okien, drzwi i bramy garażowej Liczba postów: 13 Grupa: Budowa i re... Drzwi stalowe to świetny wybór, ale jeśli chodzi o wnętrza, zdecydowanie polecam drzwi Asilo od Entra. Nowoczesne wykończenie, np. w antracycie, nadaje pomieszc...
- Od czego zaczynamy urządzanie mieszkania w stanie... Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re...
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 155 Grupa: Firmy budow... Szukając sposobu na urządzenie swojego wnętrza, warto zwrócić uwagę na płyty fornirowane lakierowane. Są one nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Dzięk...
- Brama garażowa z napędem Liczba postów: 394 Grupa: Budowa i re... Akurat tak się składa, że w kwestii wyboru dobrej i solidnej bramy garażowej możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zobaczcie na Hemos.pl w razie pytań je...
- prace na wysokości Liczba postów: 54 Grupa: Firmy budow... Nie każda praca na wysokości może być wykonana przy użyciu rusztowań czy dźwigów. W wielu przypadkach to właśnie usługi alpinistów przemysłowych są najlepszym r...