Najnowsza technologia zabezpieczania śliskich i mokrych powierzchni

Najnowsza technologia zabezpieczania śliskich i mokrych powierzchni

Poślizgnięcia to jedna z głównych przyczyn wypadków, które skutkują niebezpiecznymi dla zdrowia i życia urazami. Nieprawidłowo zabezpieczone podłoże stwarza poważne zagrożenie i zwiększa ryzyko obrażeń. Czytaj dalej

 

Technika Antypoślizgowa

 

Dodatkowo naraża zarządcę nieruchomości na roszczenia potencjalnych poszkodowanych. Jak uniknąć niepotrzebnych problemów oraz ochronić siebie i innych? Skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem  może okazać się ZAP – Zabezpieczenie Antypoślizgowe Powierzchni – najnowsza technologia antypoślizgowa rodem z Polski.


ZAPobiegać zamiast leczyć, czyli czym jest ZAP


ZAP to jedna z pięciu na świecie opatentowanych technologii zabezpieczenia antypoślizgowego powierzchni. Metoda zabezpiecza niemal każdego rodzaju podłoże – płytki ceramiczne i kamienne, gres, marmur, granit, lastryko oraz inne powierzchnie, które zawierają krzemionkę. Wytrzymałość preparatów zabezpieczających pozwala na stosowanie technologii zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Popularne emulsje czy woski, nie zapewniają długotrwałego, skutecznego zabezpieczenia. ZAP jest alternatywą gwarantującą wieloletni efekt antypoślizgowy – nawet do 10 lat.

 

 

Czytaj również: Cisza i ciepło za jednym podejściem


Dla kogo nowa Technika Antypoślizgowa?


Z usługi Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni może skorzystać każdy, dla kogo  problemem jest śliska powierzchnia – zarówno statystyczny Kowalski, jak i zarządca placówki publicznej czy przedsiębiorca. ZAP doskonale sprawdza się w miejscach gdzie ludzie szczególnie narażeni są na poślizgnięcie m.in.: na basenach, w aquaparkach, hotelach, ośrodkach SPA, szkołach, przedszkolach, szpitalach czy zakładach produkcyjnych. Wykorzystując ZAP można również zabezpieczyć wannę, brodzik, schody czy taras.

 

Czytaj również: Jak dobrze oznakować posadzkę magazynu?

 

Jak to działa? Etapy zabezpieczenia antypoślizgowego


Wykonanie Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni jest usługą, która nie wymaga dużo czasu. Tym samym nie dezorganizuje działalności danej placówki czy przedsiębiorstwa. Pozwala też na obniżenie kosztów, które są znacznie niższe w porównaniu z wymianą podłóg, wanien czy brodzików.

Przebieg całego procesu składa się z kilku etapów:

  1. Przygotowania i oczyszczenia podłoża metodą doczyszczającą, której zadaniem jest odświeżenie powierzchni i przywrócenie jej wyjściowych właściwości
  2. Pomiaru współczynnika tarcia dynamicznego powierzchni zgodnie z normą DIN 51131
  3. Doboru stężenia preparatów zabezpieczających
  4. Właściwych prac zabezpieczających – nanoszenia preparatów
  5. Oczyszczenia zabezpieczonej powierzchni

 

Gwarancja


Okres gwarancji Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni uzależniony jest od rodzaju podłoża, jego stanu technicznego oraz sposobów eksploatacji i wynosi od 2 do 10 lat. Warunki gwarancji polegają na przyznaniu Certyfikatu Antypoślizgowości, na którym określany jest współczynnik tarcia dynamicznego jako odnośnik jakości wykonania usługi. Certyfikat uprawnia klienta do korzystania z gwarancji.

 

Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >