Narzędzia – lista artykułów
W jaki sposób zabezpieczyć automatyczny system nawadniania przed zimą?
W okresie letnim cieszyliśmy się wygodą jaką zapewnia nam automatyczny system nawadniania. Właśnie teraz, gdy nadchodzi zima przyszedł czas na przygotowanie naszego ogrodu do zimy. Oprócz konserwacji narzędzi i prac pielęgnacyjnych przy roślinach musimy przygotować system nawadniania.
Jak szybko i sprawnie przygotować zapasy drewna na opał.
Do zimy już niedaleko, aby móc cieszyć się długimi wieczorami przy kominku i ciepłem w domu, musimy już teraz pomyśleć o przygotowaniu drewna na opał. Jeśli zajmiemy się tym wystarczająco wcześniej drewno zdąży wyschnąć, przez co my w pełni wykorzystamy jego potencjał energetyczny. Przed przystąpieniem do pracy warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, wybrać odpowiedni rodzaj drewna oraz użyć właściwych narzędzi.
Czy warto zakładać nowy trawnik jesienią?
Prawidłowe zakładanie trawnika to proces składający się z kilku etapów, jak: przygotowanie podłoża, wysiew nasion, wałowanie i podlewanie. Warto jednak to zrobić, by już od kolejnej wiosny w pełni cieszyć się pięknym trawnikiem.
Trawniki godne króla
Jaki powinien być królewski trawnik? Piękny, zadbany i przede wszystkim soczyście zielony. Właśnie taka jest murawa w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.
Czas na… ostre cięcie
To jedne z najstarszych znanych człowiekowi narzędzi. Ich historia liczy ponad czternaście tysięcy lat, a mimo to, wciąż są regularnie używane. Praca nimi wymaga jednak sporo siły i doświadczenia. Siekiery, bo o nich mowa, współcześnie wykonuje się już nie z kamienia czy brązu, ale z odpowiednio kutej i hartowanej stali oraz twardego drewna lub kompozytów. Dokładnie wyważone, precyzyjnie zaostrzone, są niezastąpione w naprawdę wielu pracach w ogrodzie i wokół domu.
Późne cięcie żywopłotów bukowych i grabowych
Jesień to wbrew pozorom czas bardzo intensywnych prac w ogrodzie. W październiku zalecane jest: koszenie trawników i zakładanie nowych, nawożenie (kompost lub nawozy fosforowe lub potasowe); sadzenie róż, które zdążą się ukorzenić przed zimą; wysianie wielu roślin jednorocznych, np. chabrów, maków, nagietków, ostróżek, czarnuszek, gipsówek, dzięki czemu zakwitną wcześniej w kolejnym roku; sadzenie, mniej więcej do połowy miesiąca, roślin cebulowych jak kosaćce cebulowe, szafirki, przebiśniegi, tulipany, krokusy, czosnek ozdobny, itd. Październik to także odpowiedni okres na sadzenie roślin.
Wrześniowy porządek w ogrodzie
W drugim tygodniu września Jesień przypomniała nam, że nastała jej pora i przyniosła od dawna oczekiwane opady deszczu. Wyjątkowo upalne i suche lato odcisnęło swoje piętno także w ogrodach: drzewa liściaste utraciły sporą część wysuszonych liści, większość trawników przekształciła się w wysuszone, żółte połacie, a ziemia stała się twarda jak skała. Wraz z opadami deszczu nadeszła nadzieja, że trawniki uda się odratować i wzmocnić rośliny przed zimą.
Jesienne porządki w domu i ogrodzie
Koniec lata nie musi oznaczać końca naszej aktywności na świeżym powietrzu. W wyzwaniach związanych z utrzymaniem w czystości sprzętów ogrodowych, roweru czy samochodu z pomocą przyjdzie myjka wysokociśnieniowa.
Bezpieczeństwo w parze z komfortem
Branża budowlana nieodzownie kojarzy się w pracą na wysokości. Układanie instalacji elektrycznej, malowanie wysokich hal czy konserwacja elewacji na piętrze to tylko niektóre z zadań, jakie czekają fachowców. Zdecydowaną część z nich można wykonać korzystając ze specjalistycznych drabin - reszta wymaga konstrukcji rusztowań, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo wykonywanych prac.
Szczypce do cięcia
Nowoczesne szczypce do cięcia drutu z przełącznikiem do zmiany siły zwierania szczęk.