Naturalne ciepło z wnętrza Ziemi

Naturalne ciepło z wnętrza Ziemi

Zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta a tradycyjne źródła energii pochodzące z kopalnych zasobów Ziemi wyczerpują się w zatrważająco szybkim tempie. To powoduje, że stają się coraz droższe, a wraz z nimi rosną również ceny paliw, takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz.

 

W efekcie coraz wyższe rachunki za ogrzewanie domów skłaniają ich właścicieli do zwrócenia uwagi ku odnawialnym źródłom energii po to, aby ograniczyć koszty, których w gruncie rzeczy nie sposób uniknąć.


 
Każdy z nas poszukuje swojego miejsca na Ziemi, takiego, w którym czuje się dobrze, do którego z przyjemnością wraca. Oczekujemy, że zapewni nam to nasz dom. Jednak nasze szczęście z jego posiadania bez trudu potrafią zakłócić kolejne wysokie rachunki za jego ogrzewanie. Problem przybrał rozmiary globalne, dlatego świat zaczął szukać sposobu na oszczędności i… znalazł!

 

Czytaj również: O co chodzi z rekuperatorami? [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

 

 

Czytaj również: Powietrzna pompa ciepła - Energia z powietrza


 
„W ostatnich latach nowym, przełomowym trendem w zakresie ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych staje się wykorzystywanie energii geotermalnej, zgromadzonej wewnątrz Ziemi. Jej nośnikiem jest woda lub para wodna.” – mówi Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Na terenach stabilnych sejsmicznie, takich jak Polska, najczęściej wykorzystuje się niskotemperaturowe zasoby geotermalne, odnawiające się z dwóch źródeł: energii jądra Ziemi (od dołu) i energii słonecznej dostarczanej przez promieniowanie, wiatr i opady deszczu (od góry). Mogą one zostać z powodzeniem użyte do zmniejszenia zapotrzebowania na energię poprzez wykorzystywanie w bezpośrednim ogrzewaniu domów, fabryk, szklarni lub zastosowanie w pompach ciepła, czyli urządzeniach, które pobierają ciepło z Ziemi na płytkiej głębokości i uwalniają je wewnątrz domów. Pompy ciepła mogą wykorzystywać również ciepło pochodzące z wód gruntowych oraz powierzchniowych, a także z powietrza atmosferycznego. Tego typu instalacje mogą produkować 100% mocy grzewczej przy użyciu jedynie 25% energii z tradycyjnych źródeł, co czyni je idealnymi, opłacalnymi i proekologicznymi systemami ogrzewania. Pompy mogą też być skutecznie wykorzystywane w instalacjach chłodniczych.” – dodaje Małgorzata Bartkowski.


 
Miejsce nr 1 dla branży pomp ciepła


 

Wszyscy zainteresowani ekologicznymi i ekonomicznymi sposobami ogrzewania nieruchomości powinni rozważyć udział w 4. Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland, które w dniach 23-25 września 2014 r. staną się centralnym punktem spotkań m.in. dla branży pomp ciepła. Producenci, inwestorzy, społeczności lokalne, samorządy, projektanci i instalatorzy, którzy w tym czasie odwiedzą Warszawskie Centrum EXPO XXI będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi trendami, technologiami i branżowymi nowinkami. Wstęp na targi będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/404.html?&L.
 

Źródło: gutpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >