Naturalne surowce podczas budowania energooszczędnego

Naturalne surowce podczas budowania energooszczędnego

Innowacyjne materiały budowlane oraz nowe technologie powodują, że powstające obiekty mieszkalne oraz te użyteczności publicznej są przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale i środowisku. Jest to możliwe, ponieważ coraz częściej wykorzystuje się energooszczędne konstrukcje przygotowane w oparciu o naturalne surowce. Czytaj dalej

 

Remigiusz Zabolski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Quartec – producenta płyt celulozowo-cementowych produkowanych z naturalnych włókien celulozowych, wyjaśnia, dlaczego ekobudowanie cieszy się tak dużą popularnością.

 

Rynek budowlany, w stosunku do innych branż, ewoluuje relatywnie wolniej, ale rozwój tego sektora jest zauważalny. Widać to choćby po tym, że proces budowania domów jest coraz szybszy.  W dzisiejszych czasach zaczęto także zwracać większą uwagę na stosowane materiały. Wykonawcy wybierają ekologiczne produkty przyczyniające się do ochrony środowiska i energooszczędności budynku. Co więcej, stawia się budynki z zastosowanymi nowymi technologiami, które powodują oszczędności np. energii na ogrzewanie czy elektrycznej.

 

Czytaj również: Nowa generacja pomp ciepła

 

Taka inwestycja na przestrzeni lat jest niezwykle opłacalna, dlatego też wiele osób wybiera innowacyjne rozwiązania. Warto również zaznaczyć, że postępująca zmiana przepisów prawa budowlanego nakłada na inwestorów stosowanie materiałów ekologicznych i energooszczędnych. Miejmy nadzieję, że działania te pozwolą zniwelować różnice występujące między naszymi realizacjami, a inwestycjami na zachodzie Europy, gdzie nowoczesne technologie i materiały budowlane z powodzeniem stosuje się już od lat.  

 

Mówiąc o ekobudowaniu nie sposób nie wymienić budownictwa energooszczędnego czy pasywnego, które to jest zapowiedzią rewolucji w samym sposobie stawiania budynków. W naszym kraju tego rodzaju obiekty nie funkcjonują jeszcze w tak dużym zakresie jak w krajach zachodnich i wciąż pozostają niszowe w stosunku do tradycyjnego budownictwa murowanego. Pocieszające jest jednak to, że liczba budynków stawianych w tej technologii stale wzrasta.  Takie budownictwo charakteryzuje się przede wszystkim tym, że inwestor domu nie idzie do hurtowni budowlanej i nie kupuje poszczególnych produktów tylko zamawia cały dom łącznie z instalacjami w fabryce, która sprowadza je bezpośrednio od producentów.

 

Czytaj również: Wybór dekarza do montażu solarów

 

Taka sytuacja powoduje, że surowce do budowy są tańsze, dokładność wykonania w hali jest większa i nieuzależniona od warunków pogodowych. Warto również podkreślić, że do tego typu rozwiązań wykorzystywane są nowoczesne materiały, takie jak płyty kompozytowe c-c (celulozowo-cementowe) firmy Quartec. Są one niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne i bardzo wytrzymałe.

 

 

Produkt ten swoje właściwości zawdzięcza doskonałej technologii przetwarzania oraz łączenia surowców – cementu, który spaja płytę i nadaje jej wytrzymałość betonu z włóknami celulozy z drzewa iglastego, które są rozporoszone. Dzięki temu materiał jest elastyczny i daje możliwość wykonywania tak lekkich i cienkich płyt. Co ważne, płyty kompozytowe c-c firmy Quartec produkowane są z naturalnych składników, takich jak cement i włókna celulozowe pochodzące z drewna iglastego, które są całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego.

 

Czytaj również: Energooszczędna stolarka aluminiowa

 

Oznacza to, że stosowanie tego rodzaju płyt we wnętrzach, jak również na elewacji naszych domów gwarantuje nie tylko doskonałe parametry wykonanej powłoki, ale także stwarza przyjazny klimat dla mieszkańców. Godnym podkreślenia jest fakt, że surowiec, z którego są produkowane płyty c-c gwarantuje odporność na wykwity grzybów pleśniowych, glonów oraz porostów.

 

Dzięki temu mamy pewność, że przegrody budynku nie zostaną zaatakowane przez groźne dla dobrego samopoczucia i zdrowia mikroorganizmy. Świadomość inwestorów o tym, że warto wykorzystywać najwyższej jakości materiały i rozwiązania budowlane powoduje, że w nowo wznoszonych obiektach stosowane są nowoczesne konstrukcje. Sprzyja to zmniejszeniu zapotrzebowania energetycznego budynku oraz ułatwia stworzenie komfortowych warunków dla ich mieszkańców. 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >