Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów
Jak projektować i układać duże nawierzchnie brukowane?
Przy realizacji ścieżki ogrodowej czy małego podjazdu, nie spotkamy się z zagadnieniami, które pojawiają się przy brukowanie dużych powierzchni. Warto wcześniej je poznać i na nie przygotować.
Ogrodowe schody z gotowych bloczków betonowych - proste wykonanie i estetyczny wygląd
Betonowe, drewniane czy ceramiczne? Prowadzące na taras, do domu lub umiejscowione w ogrodzie? Schody zewnętrzne to nieodłączny element architektury niemal każdej posesji. Warto wiedzieć, jak wykonać je w prosty, szybki i estetyczny sposób oraz tak, aby służyły jak najdłużej.
Jak układać płytki tarasowe na betonie i na gruncie?
Płytki tarasowe to bardzo efektywna alternatywa dla popularnej kostki brukowej. Mogą być zastosowane nie tylko na tarasie, ale również w ogrodowej aranżacji jako schody lub ścieżki. Płytki tarasowe mogą zostać ułożone na dwa sposoby - bezpośrednio na podłożu gruntowym lub na wylewce z betonu.
Jak stworzyć stylowy, uporządkowany i nowoczesny ogród?
Stylowy, szykowny, elegancki i nowoczesny – to kilka określeń, którymi będzie można opisać ogród, jeśli w jego aranżacji użyjemy designerskich betonowych prefabrykatów. Ich wybór jest dziś tak szeroki, że buduje się z nich nie tylko nawierzchnie.
Ażurowe kostki i płyty wokół domu - ekologiczne nawierzchnie
Planując aranżację przestrzeni wokół domu, staramy się dobierać materiały gwarantujące komfort korzystania z uroków posesji oraz przyjemne doznania estetyczne. Coraz bardziej zależy nam też, by funkcjonalne rozwiązania były jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego. Jak to osiągnąć? Zacznijmy od podstaw, czyli realizacji solidnej nawierzchni eco z wykorzystaniem designerskich ażurowych elementów.
Czym wykończyć patia, tarasy, ścieżki i chodniki wokół domu?
Korzystając z odpowiednich rozwiązań, atrakcyjnych zmian wokół domu można dokonać nawet w ciągu krótkiego bezdeszczowego weekendu. Płyty kamienne układa się szybko i bezproblemowo, niezależnie od rodzaju podłoża. Warto je wykorzystać do efektownych metamorfoz nawet w środku czy na zakończenie sezonu ogrodowego.
Pierwszy etap urządzania przydomowego ogródka - nawierzchnie i ścieżki
Wielkość, kształt, kolor, faktura – jaką kostkę wybrać? A oprócz estetyki jakie powinny być jej cechy użytkowe? Którędy pobiegną szlaki komunikacyjne? Kto, kiedy i w jaki sposób będzie ich używał? A co z otoczeniem? Czy wybór wpisze się w kształt działki, architekturę budynku, sąsiedztwo, naturalną zieleń w ogrodzie? Na te i inne pytania warto sobie odpowiedzieć już na etapie planowania.
Wykorzystanie betonowych elementów w nowoczesnej architekturze krajobrazu
W nowoczesnym ogrodzie czy na promenadzie wzdłuż miejskiej plaży – betonowe elementy to nie tylko funkcjonalność, geometryzm oraz barwne kontrasty szarej tonacji nawierzchni z żywą zielenią, ale również pomysłowy design. Okazuje się, że można je wykorzystać w bardzo interesujący sposób.
Uniwersalne, wytrzymałe, nowoczesne i designerskie – takie są kostki i płyty betonowe.
Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać, decydując się na budowę wykonanych z nich nawierzchni. Kostki i płyty betonowe, ze względu na swoje właściwości techniczne i modny design, stały się najpopularniejszym materiałem do wykańczania nawierzchni w przydomowych ogrodach oraz w przestrzeniach publicznych. Praktycznie wyparły z użytku wykonane z naturalnych materiałów kostki brukowe, ze względu na swój ekonomiczny charakter, dostępność oraz zachowywanie właściwości technicznych i estetycznych przez długie lata przy minimalnych nakładach prac związanych z konserwacją. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, którymi charakteryzuje się ten materiał, aby zachować na długo jego walory.
Czego oczekujemy od płyt tarasowych? Kilka wskazówek jak je dobrze wpasować w styl domu i posesji
Dobór płyt tarasowych jest teoretycznie znacznie prostszy niż kostki brukowej – pierwszy powód jest taki, że wybór jest mimo wszystko nieco mniejszy. Istotniejszy jednak jest fakt, że taras ma zdecydowanie mniej funkcji niż ciągi komunikacyjne. Większość kwestii, które musimy rozstrzygnąć dotyczy więc estetyki. Zwykle jednak między teorią a praktyką występuje pewien rozdźwięk. Tak jest i w tym przypadku.