Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów
Płyty w kolorze bursztynu dedykowane na tarasy i ścieżki piesze
Piękny, ceniony w jubilerstwie kamień, od starożytności fascynował swoim wyglądem i właściwościami. Na rynku pojawiły się właśnie płyty tarasowe Bursztyn w kolorze nawiązującym do jego wyjątkowej barwy.
Betonowe, ażurowe kostki - to ekologiczne rozwiązanie sprawdzi się nie tylko na podjeździe
Szybko schnąca nawierzchnia, dobra przyczepność podczas deszczu, sprawne odprowadzanie wód deszczowych – to wszystko zalety ażurowych betonowych płyt nawierzchniowych. Ich niewątpliwym atutem jest również ekologiczność.
Zwieńczenie ogrodowych ścieżek - obrzeża, jak je prawidłowo zamontować?
Wykonane z tworzywa sztucznego obrzeża Libet Bord to prosty sposób na atrakcyjne wykończenie nawierzchni brukowanej, żwirowej czy trawiastej. Sprawdzą się też jako listwy dylatacyjne oraz elementy umożliwiające estetyczne zabezpieczenie drzew i krzewów. Ekspert firmy Libet wyjaśnia, czym wyróżnia się ten innowacyjny produkt i jak go zamontować.
Nawierzchnie z barwionej kostki brukowej - dlaczego materiały powinno się kupować z jednej partii produkcyjnej?
Po ułożeniu nawierzchni z barwionych kostek gładkich lub postarzanych mogą pojawić się obszary różniące się odcieniem koloru. Zjawisko takie nie jest absolutnie winą producenta, ale efektem... braku doświadczenia ekipy brukarskiej.
Układanie ścieżek ogrodowych z kostki brukowej na pochyłym gruncie
Konieczność wykonania ciągów komunikacyjnych wśród ogrodowych pochyłości odruchowo narzuca myśl o schodach terenowych. Ale to nie jedyne rozwiązanie, choć wymaga znacznie więcej wiedzy, umiejętności i pracy niż ogrodowe dróżki układane na płaskim terenie.
W jakich warunkach wykonanie ścieżki bez krawężnika będzie lepszym rozwiązaniem
Zróżnicowane pokrycie terenu, żwirowa ścieżka granicząc z polami obsianymi trawą, kompozycje ścieżek oparte na miękkich - organicznych podziałach, kompozycje oparte na bardzo małych promieniach łuków planowanych krzywizn. W wymienionych przypadkach tradycyjny krawężnik będzie nie tylko trudny techniczne do wykonania, ale przede wszystkim będzie zaburzał estetyczną koncepcję całości.
Jak konserwować nawierzchnie w miastach, aby były bezpieczne dla pieszych
Warunki pogodowe, które niesie ze sobą zima mogą przysporzyć sporych problemów w poruszaniu się po mieście. Nawierzchnie w przestrzeniach publicznych powinny być odpowiednio konserwowane i porządkowane, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom nawet podczas mroźnych czy deszczowych dni. Jak zatem sprawić, aby przestrzeń miejska była bezpieczna zimą?
Obrzeża ścieżek ogrodowych - element dekoracyjny i wzmacniający nawierzchnię
Pod pojęciem „obrzeża” rozumiemy wszystkie elementy mogące tworzyć obramowanie nawierzchni brukowanej. Zadania stawiane przed nimi są w zasadzie dwa: po pierwsze optyczne rozdzielenie stref o różnych funkcjach, a po drugie - wzmocnienie nawierzchni, ustabilizowanie jej krawędzi i zabezpieczenie przed rozsuwaniem się jej elementów pod wpływem obciążenia. Im większe więc obciążenie planujemy – tym mocniejsze muszą być krawędzie nawierzchni. To jeden z czynników, który będzie decydował o doborze elementów.
Odpowiedzialność właściciela posesji podczas opadów śniegu - zadbaj by było bezpiecznie
Klimat wciąż się zmienia, a srogie zimy od wielu lat nie dręczą nas już długimi miesiącami. Jednak w naszym polskim klimacie nadal musimy być przygotowani na obfite, a do tego nagłe opady śniegu, o czym kilka dni temu przekonali się mieszkańcy większej części naszego kraju. Ostatnie prognozy wskazują, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Właśnie w takich sytuacjach warto pamiętać kiedy ciąży na nas odpowiedzialność za utrzymanie porządku na chodniku oraz jak i za pomocą jakich urządzeń poradzić sobie z uporczywym śniegiem, którego posprzątanie to nie lada wyzwanie!
Wykonanie schodów w ogrodzie - wcale nie jest takie trudne
Znając już teorię wykonania schodów terenowych (zasady geometrii), możemy przejść do praktycznego ich wykonania.