Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Curlingowane płyty nawierzchniowe imitujące naturalny topaz

Jedną z nowości nawierzchniowych są płyty Topaz. Szczególna twardość (odporność na zarysowania i zabrudzenia) tego minerału oraz jego ciepła, słoneczna barwa zainspirowała designerów i technologów do stworzenia płyt podkreślających właśnie te cechy wyjątkowego naturalnego kamienia. Zastosowane w przydomowych tarasach i ścieżkach ogrodowych dodadzą wdzięku i elegancji projektowanych przestrzeni.

Bezpieczna nawierzchnia wokół domu zimą

Przestrzeń przydomowa wymaga szczególnej uwagi podczas zimy. Aby zapewnić bezpieczeństwo poruszania się po niej w czasie mrozów czy opadów śniegu warto zadbać o nią na kilka sposobów. Dzięki temu unikniemy niebezpiecznych poślizgnięć i bolesnych upadków, które nierzadko skończyć się mogą złamaną nogą lub ręką. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując otoczenie domu na zimę.

Techniczne wskazówki, jak konstruować schody w ogrodzie

Według obowiązujących przepisów* szerokość użytkowa schodów zewnętrznych do budynku powinna wynosić co najmniej 1,2 m - przy czym nie może być mniejsza niż szerokość użytkowa biegu schodowego w budynku. W wypadku domów jednorodzinnych szerokość biegu i spocznika schodów wewnętrznych nie może być mniejsza niż 80cm. Oprócz tego, liczba stopni w jednym biegu schodów zewnętrznych nie powinna wynosić więcej niż 10.

Kostka brukowa przetykana zielenią - kilka sposobów aranżacji

Najprostszym sposobem połączenia nawierzchni z kostki brukowej z zielenią są elementy ażurowe. To dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze wystarczające. Przede wszystkim oferta kostek ażurowych jest zdecydowanie szczuplejsza od tradycyjnej kostki czy płyt tarasowych. Zdarza się też, że po prostu nie chcemy wprowadzać do ogrodu kolejnego materiału nie pasującego do ogólnej koncepcji estetycznej. Powodów może być wiele, wszystkie jednak można podsumować jednym pytaniem: jak wprowadzić zieleń w nawierzchnię brukowaną nie używając produktów ażurowych? Sposobów jest wiele. Proponujemy trzy z nich.

Jak sprawdza się kostka brukowa na ścieżce rowerowej ?

W miastach rower stał się bardzo popularną alternatywą zarówno dla samochodu, jak i dla komunikacji zbiorowej. Ważne, by projektowana dla niego infrastruktura zapewniała nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort wszystkim uczestnikom ruchu.

Ogród w nierównym terenie - jak prawidłowo zakładać ścieżki pochyłe

Pochylnie, zwykłe ścieżki i schody ogrodowe wymagają od wykonawcy znacznie więcej wiedzy, umiejętności i pracy niż ogrodowe dróżki układane na płaskim terenie. Temat można podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Każdy z nich wiąże się ze specyficznymi decyzjami i ma specyficzne wymagania.

Prawidłowo położona spoina pomiędzy kostkami brukowymi oraz rodzaje fug

O trwałości i estetyce nawierzchni brukowanej decyduje nie tylko dobór materiału, ale też prawidłowy montaż. Niezbędne jest ścisłe trzymanie się zasad sztuki brukarskiej na każdym etapie prac. Jednym z nich jest fugowanie. Jak szerokie spoiny zastosować i czym je wypełnić podpowiada ekspert.

Nierówny teren wokół domu - kiedy lepsze będą schody, a kiedy pochylnia?

Dobrze zaprojektowany i wykorzystujący nierówności terenu budynek może być tańszy od zbudowanego na płaskiej działce, a odpowiednio wykorzystane walory terenu pozwolą na uzyskanie naprawdę atrakcyjnego otoczenia budynku. Wiąże się to jednak z kilkoma decyzjami, które należy podjąć.

Ekologiczna kostka antysmogowa - czy może pomóc w oczyszczaniu powietrza?

Problem zanieczyszczonego powietrza coraz poważniej odbija się na stanie zdrowia mieszkańców aglomeracji miejskich i nie tylko. Obecny w smogu ozon stanowi powszechną przyczynę dolegliwości układu oddechowego. Ze względu na skalę zjawiska, niezbędne jest podejmowanie działań, także dość niekonwencjonalnych, służących ograniczeniu emisji spalin. Do takich przedsięwzięć należy wykorzystanie w inwestycjach budowlanych kostek brukowych lub płyt o specjalnych, proekologicznych właściwościach.

Czym wykończyć nawierzchnię - zalety granitu naturalnego w aranżacjach posesji i przestrzeni miejskich

Przy wyborze materiałów budowlanych często zastanawiamy się, czy będą one trwałe i posłużą na lata. Czy marka sprosta naszym oczekiwaniom, a gwarancja producenta jest wiarygodna? A przede wszystkim – czy materiał, który wybieramy z natury jest odporny i nadaje się do wykończenia przestrzeni wokół domu, ale i wnętrza. Dlatego eksperci marki Granit Naturalny postanowili wyjść naprzeciw najczęściej pojawiającym się faktom i mitom dotyczącym surowca, jakim jest granit naturalny.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  6 7 8 9 10  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19415 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >