Nowa fabryka produkująca kleje

Nowa fabryka produkująca kleje

Firma Henkel zainaugurowała w Szanghaju działalność największej na świecie fabryki klejów. Nowy zakład produkcyjny pozwoli firmie zwiększyć moce produkcyjne na tym ważnym, rozwijającym się rynku. Henkel będzie też mógł szybciej udostępniać swoje nowe technologie klejenia rosnącej liczbie klientów z Chin i regionu azjatyckiego. Czytaj dalej

 

Nowy zakład, określany także w firmie Henkel mianem „Fabryki Smoka”, zajmuje 150 tys. m2 i jest obecnie głównym zakładem produkującym kleje przemysłowe w Chinach i regionie Azji i Pacyfiku. Klienci obsługiwani przez nową fabrykę klejów to m.in. przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej oraz z różnych sektorów towarów konsumpcyjnych. Prognozuje się, że produkcja zakładu osiągnie poziom 428 tys. ton klejów rocznie.

 

„Ta nowa fabryka klejów znacznie przyczyni się do realizacji naszej strategii do roku 2016 ― zapewni dalszy rozwój naszego sektora klejów oraz pozwoli wzmocnić jego globalny zasięg i znaczenie na rynkach rozwijających się” ― powiedział Kasper Rorsted, prezes zarządu Grupy Henkel. W ceremonii inauguracyjnej wzięli udział liczni chińscy politycy i biznesmeni, a także dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy firmy Henkel.

 

Czytaj również: Ustabilizowały się ceny mieszkań

 

Udział rynków rozwijających się w łącznej sprzedaży Henkla wynosi obecnie już 45%. Pracuje tam 55% pracowników. Jednym z celów finansowych firmy Henkel na rok 2016 jest zwiększenie sprzedaży na rynkach rozwijających się do poziomu 10 mld EUR, podczas gry wartość łącznej sprzedaży ma osiągnąć poziom 20 mld EUR.

 

„Otwarcie »Fabryki Smoka« to ważny przełom dla nas i dla naszych klientów” ― powiedział Jan-Dirk Auris, wiceprezes firmy Henkel, stojący na czele działu Adhesive Technologies. „Uruchomienie tego dużego zakładu produkcyjnego pozwala nam zbliżyć się do klientów w tym regionie - nie tylko geograficznie, ale także w sensie zacieśniania współpracy mającej na celu wdrażanie innowacji oraz osiąganie wspólnych sukcesów”.

 

Firma Henkel zamierza skoncentrować swoją obecną produkcję klejów w nowo otwartym zakładzie. To posunięcie stanowi element realizowanego przez firmę programu konsolidacji i optymalizacji jej globalnej sieci produkcyjnej.

 

 

Wzrost popytu na kleje w regionie Dalekiego Wschodu

Firma Henkel zainwestowała w nową fabrykę ponad 50 mln EUR i zatrudni w niej około 600 osób. Uruchomienie zakładu stanowi reakcję firmy Henkel - największego na świecie producenta klejów - na rosnący popyt na technologie klejów przemysłowych w Chinach oraz na całym Dalekim Wschodzie.

 

Czytaj również: Wybrano zarządce prestiżowego budynku The Cube

 

Chiny awansowały już na pozycję największego rynku samochodowego na świecie i odnotowują dynamiczny rozwój krajowej bazy produkcyjnej. Kraj ten jest także jednym z największych producentów sprzętu sportowego i artykułów elektronicznych. W tych i innych branżach coraz częściej stosuje się kleje, gdyż dzięki nim produkty są lżejsze i osiągają większą wydajność, a procesy produkcyjne stają się bardziej zrównoważone.

 

 

Zrównoważony rozwój produkcji

„Fabryka Smoka” stanowi wzorcowy przykład realizacji zasad zrównoważonego rozwoju i efektywności. W porównaniu z tradycyjnymi zakładami produkcyjnymi zużywa o połowę mniej wody, co jest możliwe dzięki systemom odzyskiwania wody. Dzięki recyklingowi udało się też zmniejszyć o 60% zapotrzebowanie na materiały do pakowania. W wyniku zainstalowania specjalnych, półprzezroczystych dachów, które przepuszczają do środka światło dzienne, zmniejszono także o 90% zużycie energii na oświetlenie fabryki. W zakładzie wdrożono ponadto system do odzyskiwania traconego ciepła, a także innowacyjne wyposażenie do napełniania opakowań, które zapobiega wyciekom i rozlewaniu klejów.

 

Czytaj również: Nowa umowa najmu jednej z firm

 

Firma Henkel, jako dostawca zaopatrujący wiele różnych branż, otworzyła swój pierwszy zakład produkcyjny w Chinach już w 1990 r., zaledwie dwa lata po wejściu na ten rynek. W oparciu o produkcję z tej pierwszej fabryki firma obsługiwała klientów przemysłowych, którzy na tym wczesnym etapie zaczęli tworzyć własne zakłady produkcyjne w Chinach. Od tego czasu Henkel nieprzerwanie produkuje kleje w tym wschodnioazjatyckim kraju i systematycznie zwiększa ich sprzedaż. 

2013-09-23
Źródło: Solskibm / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 350

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >