Nowatorska metoda montażu stolarki
partner handlowy przeprowadził pierwszą instalację stolarki w systemie montażu okien w warstwie ocieplenia. Energooszczędność rozwiązań bezsprzecznie jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze stolarki. Świadomi klienci, decydując się na zakup okien o właściwościach wysoce termoizolacyjnych, oczekują od sprzedawców profesjonalnego, energooszczędnego montażu, który pozwoli w pełni wykorzystać ciepłochronne walory stolarki.
Czytaj dalej
Innowacyjne metody tzw. „ciepłego” montażu cieszą się wśród klientów Autoryzowanych Salonów Sprzedaży Vetrex coraz większym zainteresowaniem. Gdy na rynku pojawiła się kolejna technika energooszczędnego osadzania okien poza licem muru – montaż KIK, premierowo zaprezentowany podczas poznańskich Targów Budma, ekipa salonu Widerski podjęła wyzwanie i jako pierwsza zastosowała metodę w praktyce. Nowatorski montaż stolarki wykonanej w systemie Vetrex V90+ zrealizowany został w zlokalizowanej w Suszcuk. Żor inwestycji prywatnej zaledwie kilka dni po prezentacji systemu na targach.
„Proponujemy klientom najnowocześniejsze rozwiązania, dlatego chętnie poznajemy nowe technologie i regularnie się szkolimy. Mamy duże doświadczenie w zakresie różnych metod montażu energooszczędnego. KIK zwrócił naszą uwagę, ponieważ łączy wykorzystanie dobrze nam znanych i wielokrotnie sprawdzonych akcesoriów oraz materiałów montażowych w jednej metodzie. Integracja korzyści płynących z zastosowania ich w jednym rozwiązaniu pozwala uzyskać zupełnie nową jakość montażu” – wyjaśnia Michał Widerski, właściciel salonu sprzedaży, który zrealizował pionierski projekt.
Czytaj również: Ocieplanie i wymiana okien na wiosnę
Koncepcja montażu okien KIK łączy w sobie solidne mocowanie mechaniczne i skuteczne uszczelnienie połączenia okien z murem, zapewniające zauważalne korzyści w zakresie izolacji termicznej oraz szczelności połączenia. W metodzie tej przeszklenie montowane jest na konsolach i wspornikach marki KNELSEN. Wykonana z tych elementów konstrukcja dobrze przenosi obciążenia powalając na wysunięcie okna poza lico muru, w warstwę ocieplenia i osadzenie go na specjalnej kształtce – „ciepłym parapecie” – którego tradycyjną funkcją jest uszczelnienie progu okna, lecz który pełni też funkcję podpory dla dolnej ramy okiennej. Nazwa nowego rodzaju montażu jest skrótem od KNELSEN i KLINAR – nazw firm będących producentami kluczowych komponentów w nim wykorzystywanych i twórcami nowego, opatentowanego rozwiązania.
„Nowa technika montażu rozwiązuje dwa istotne problemy pojawiające się przy zastosowaniu innych metod wykorzystujących konsole stalowe. Dzięki przytwierdzeniu konsol i wsporników bocznych doczołowo od strony zewnętrznej, KIK pozwala na wyeliminowanie punktowych mostków cieplnych w obrębie ościeży, co pozytywnie wpływa na termikę połączenia okna z murem. Kolejnym problemem rozwiązanym przy użyciu Systemu KiK jest możliwość pełnego uszczelnienia połączenia okna z murem niezależnie od etapu prac elewacyjnych” – tłumaczy Marcin Tomczyński, z-ca dyrektora ds. technicznych i rozwoju w Vetrex.
Czytaj również: Szyby o wysokim współczynniku ciepła
W systemie KiK wykorzystywane są także specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU do styropianu, natomiast szczelina pomiędzy ramką a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień w nieocieplonym jeszcze budynku. Od zewnątrz szczelina dylatacyjna zabezpieczona jest przed przenikaniem wody i chłodnego powietrza szeroką folią paroprzepuszczalną zachodzącą mocno na mur, aby zapewnić jak największą powierzchnię połączenia, a tym samym jego szczelność. W montażu wykorzystywane są także folie paroizolacyjne umiejscowione od wnętrza budynku.
„Montaż przeprowadzony przez ekipę z salonu Widerski zasługuje na wzorową ocenę. Montażyści doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, jakim jest przeprowadzenie pionierskiego montażu, zwłaszcza, że budynek w którym stolarka została zainstalowana posiada specjalną betonową konstrukcję szkieletową wypełnioną materiałem izolacyjnym. W budownictwie jednorodzinnym to rzadko spotykany materiał, a praca z nim nie jest łatwa. Wszystko to potwierdza wyjątkowe kompetencje ekipy firmy Widerski i doskonałą znajomość tematu energooszczędności montażu” – podsumowuje Marcin Tomczyński.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Własna firma Liczba postów: 296 Grupa: Firmy budow... Istnieje wiele narzędzi i technologii, takich jak oprogramowanie do zarządzania projektami, systemy komunikacji wewnętrznej czy analizy danych, które mogą wspom...
- Podatki Liczba postów: 62 Grupa: Moja budowa Jeżeli potrzebujecie doradztwa z zakresu prawa lub podatków, to polecam Wam sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie ofertę kancelarii Ziobrowski Tax&Law - rejestrac...
- Remont mieszkania Liczba postów: 232 Grupa: Moja budowa Dla mnie usługi remontowe wykonywała firma www.budownictwo-houserwis.pl . Zajmowali się malowaniem, tynkowaniem, montażem nowej instalacji elektrycznej oraz ukł...
- Ile kosztuje remont łazienki? Sprawdzamy! Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re...
- Izolacja dachu skośnego z zastosowaniem wełny mine... Liczba postów: 8 Grupa: Budowa i re... Szukasz efektywnego sposobu na izolację swojego domu? Wdmuchiwany materiał izolacyjny THERMOFLOC to szybkie i wydajne rozwiązanie! Celuloza, wdmuchana pod ciśni...