Nowy najemca Business Center
KPMG wynajmie ok. 10 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej budynku, którego budowę finalizuje obecnie HB Reavis.
Czytaj dalej
KPMG to kolejny najemca budowanego przez grupę HB Reavis kompleksu biurowego Gdański Business Center. Jedna z największych na świecie spółek zajmujących się audytem i doradztwem wynajmie ok. 10 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku, który powstaje obecnie przy ulicy Inflanckiej w Warszawie. Przeprowadzka firmy planowana jest na drugą połowę 2015 r. Przez kolejnych 7 lat KPMG będzie zajmować pięć najwyższych kondygnacji 17 -piętrowego budynku.
Czytaj również: Informacje o decyzje w sprawie budowy domu
KPMG to czołowa firma zajmująca się audytem i doradztwem, która zatrudnia ponad 152 000 osób w 156 krajach. W Polsce firma ma ponad 1200 pracowników w 6 regionalnych biurach (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu). Siedziba główna spółki znajduje się w Warszawie i to ona zostanie przeniesiona do budowanego przez HB Reavis kompleksu biurowego Gdański Business Center.
– Jesteśmy zachwyceni, że przeniesiemy naszą główną siedzibę do nowego Gdański Business Center w 2015 r. – powiedział Richard Cysarz, partner KPMG. - Dzięki tej przeprowadzce mamy możliwość przearanżować nieco nasze miejsce pracy i dopasować je do współczesnych światowych trendów tak, aby stworzyć przyjazne i wydajne środowisko pracy. Jestem przekonany, że nasi pracownicy i klienci docenią wyjątkową dostępność i lokalizację biura w tym powszechnie uznanym miejscu.
Czytaj również: Polskie bombki sprzedawane na całym świecie
– KPMG to prestiżowy partner, dlatego uznaliśmy ich wybór GBC na nową siedzibę w Polsce za prawdziwe wyróżnienie. Podpisując umowę z tak ważnym klientem, raz jeszcze potwierdzamy jakość naszych projektów i wagę naszej pozycji na rynku – mówi Stanislav Frnka, CEO HB Reavis Polska.
Firma KPMG wybrała Gdański Business Center ze względu na wyjątkowe połączenie lokalizacji obok stacji metra Dworzec Gdański, z jakością powierzchni biurowych. Miejsce to zapewnia doskonały dojazd wszystkimi środkami transportu publicznego, w tym metrem, tramwajem, autobusem oraz pociągiem i stanowi ciekawą alternatywę dla zatłoczonego centrum miasta oraz warszawskiej dzielnicy Wola. Do budynku łatwo będzie się także dostać rowerem – publiczne punkty wynajmu rowerów znajdują się kilka metrów od samego biurowca. Do GBC możliwy będzie także wygodny dojazd samochodem ze wszystkich kierunków miasta. Zaletą budynku jest również niedalekie położenie centrum handlowego Arkadia oraz licznych punktów usługowych, w tym obiektów sportowych (tenis, squash, boisko piłkarskie, siłownie, basen). Dodatkowym atutem niewątpliwie są także, zlokalizowane w samym budynku restauracja, kawiarnia, piekarnia, kiosk oraz bankomat.
Czytaj również: Nowa aplikacja na urządzenia mobilne
Gdański Business Center został zaprojektowany zgodnie z systemem certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „very good”, z uwzględnieniem minimalizacji kosztów utrzymania budynku. Dodatkowo, jako jeden z niewielu projektów w Warszawie budynek nie będzie obciążony rosnącymi opłatami za użytkowanie wieczyste, jako że teren, na którym stoi, należy do dewelopera.
Sądząc po zapotrzebowaniu na wysokiej jakości przestrzeń biurową w tej lokalizacji i liczbę firm biorących udział w negocjacjach dotyczących najmu, przedstawiciele HB Reavis są przekonani, że do czasu otwarcia pierwszego budynku Gdański Business Center w marcu 2014 r. większość powierzchni będzie już wynajęta.
Czytaj również: Dekret Bieruta a odzyskanie zabranych nieruchomości
Gdański Business Center jest drugim projektem zrealizowanym w Polsce przez międzynarodowego dewelopera HB Reavis. Po zakończonym sukcesem ukończeniu i wynajęciu Konstruktorska Business Center na Mokotowie spółka rozpoczęła budowę nowego projektu na ulicy Postępu (Postępu 14), a wkrótce rozpocznie dwie kolejne inwestycje – nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia wraz z dwoma przyległymi biurowcami o łącznej powierzchni ponad 60 000 m2, a także znaczące przedsięwzięcie, jakim jest projekt na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Chmielnej w warszawskim śródmieściu. Dzięki tym inwestycjom portfolio HB Reavis w Warszawie przekroczy 300 000m2.
2013-11-26
Źródło: MSL Group / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wlasny sklep Liczba postów: 15 Grupa: Trudne tema... Ja prowadze swój sklep i cały czas mnie denerwowało że na miejscu które mam przeznaczone dla klientów parkowały osoby które mój sklep omijały szerokim łukiem. P...
- Liczba Najbogatszych osób na świecie w 2015 r. nie... Liczba postów: 6 Grupa: Aktualności The report from Gráinne Gilmore highlights a decline in the number of the world’s wealthiest, a notable shift. As global wealth distribution changes, platforms....
- Skuteczny marketing w branży budowlanej Liczba postów: 63 Grupa: Aktualności Regularne informowanie o postępach budowy to strategia, która buduje zaufanie i zaangażowanie klientów. Marketing dla dewelopera może obejmować zamieszczanie zd...
- Sprzedam używane okna i drzwi - gdzie wystawić? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Wiele osób szuka drzwi, rolet, bram czy okien nie tylko nowych ale też z drugiej ręki. A najkorzystniej może Ci wyjść wystawienie tego na https://gieldaokien.pl...
- Gdzie sprzedać łożyska do maszyn? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chce sprzedać łożyska do maszyn, które nie są mi już potrzebne, jak macie kogoś kto zajmuje się skupowaniem części i możecie poradzić to dajcie znać. W dużej mi...