Nowy symbol warszawskiego nieba - Varso Tower
Varso Tower, najwyższy budynek w Polsce i Unii Europejskiej, cieszy się też statusem jednego z najbardziej prestiżowych projektów architektonicznych w Warszawie. Ten wyjątkowy obiekt nie tylko odzwierciedla dynamiczny rozwój stolicy jako międzynarodowego centrum biznesowego, ale także wyznacza nowe standardy w zakresie innowacyjnego zarządzania budową. Inwestycja została zrealizowana przez firmę HB Reavis, jednego z czołowych deweloperów biurowych w Europie, a proces budowlany był wspierany przez oprogramowanie PlanRadar.
Czytaj dalej
Varso Tower to 310-metrowy, liczący 53 kondygnacji wieżowiec, który oferuje łącznie 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Oprócz biur, w budynku znajduje się też kawiarnia oraz panoramiczny taras widokowy, czyniąc Varso Tower nie tylko centrum biznesowym, ale również miejscem, które zapewni unikalne doświadczenia dla odwiedzających. Drapacz chmur został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby stawiać przede wszystkim na zrównoważony rozwój i komfort użytkowników, czego dowodem jest certyfikacja obiektu w standardzie BREEAM oraz WELL. Co istotne, budynek został zintegrowany z tkanką miejską, szlakami komunikacyjnymi i znajdującym się w pobliżu Dworcem Centralnym w Warszawie.
Czytaj również: Największy kompleks muzealny w Europie powstaje w Warszawie
Varso Tower jest wynikiem współpracy utalentowanych architektów z pracowni Foster + Partners, jak i inżynierów i specjalistów z wielu różnych dziedzin. Jego konstrukcja i budowa – realizowana przez międzynarodowy zespół ekspertów – stanowiła niezwykłe wyzwanie inżynieryjne. Proces ten przebiegł niezwykle pomyślnie dzięki aktywnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników projektu, a także wdrożeniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizowały zarządzanie całym przebiegiem prac. Jednym z narzędzi, które odegrało istotną rolę w realizacji inwestycji, było oprogramowanie PlanRadar.
Nowoczesne technologie wsparciem
PlanRadar to wszechstronna platforma do zarządzania projektami, która umożliwiła efektywną koordynację działań, komunikację i kontrolę postępów budowy Varso Tower. Dzięki zaawansowanym funkcjom oprogramowania, projektanci, inżynierowie i członkowie ekip budowlanych mieli łatwy dostęp do informacji, planów, raportów oraz dokumentów, co przyspieszyło proces podejmowania decyzji i zwiększyło efektywność prac.
– Jednym z wyzwań podczas realizacji projektu tej skali było zapewnienie wzorowej komunikacji między wszystkimi zaangażowanymi. Szczególnie istotną dla nas kwestią była łatwość implementacji oraz dostosowywania narzędzia do bieżących potrzeb pracowników na placu budowy. Wspomniane cele udało się zabezpieczyć m.in. dzięki współpracy z PlanRadar, a samo narzędzie efektywnie wspierało nas na każdym etapie prac – mówi Maciej Olczyk, Country Construction Director w HB Reavis Poland.
Czytaj również: Jak projektować przestrzenie miejskie, aby miasta stały się bezpieczne i przyjazne dla kobiet?
Oprogramowanie PlanRadar wspierało HB Reavis w zarządzaniu procesem weryfikacji i akceptacji zadań, umożliwiając szybką identyfikację usterek, a także zapewniło stały dostęp do niezbędnej dokumentacji, co w rezultacie wpłynęło na poprawę jakości wykonywanych prac. Dzięki tej aplikacji problemy techniczne były rozwiązywane na bieżąco, co zminimalizowało przestoje i zapewniło lepsze przygotowanie inwestycji do odbioru końcowego.
Łatwość użytkowania kluczem do sukcesu
Wdrożenie oprogramowania PlanRadar podczas budowy Varso Tower odbyło się bardzo sprawnie.
– Podczas realizacji inwestycji z platformy PlanRadar korzystało 20 osób w zespole HB Reavis i ponad 130 podwykonawców. Wdrożenie oprogramowania odbyło się bezproblemowo, a krótka instrukcja była wystarczająca, aby wszyscy efektywnie rozpoczęli pracę z programem. – dodaje Maciej Olczyk. – Narzędzie to wpisało się w nasz styl pracy, dlatego wdrażamy je w nowe projekty. Obecnie programowanie PlanRadar jest używane przez HB Reavis także na innych inwestycjach w Europie – podsumowuje.
– Wspólnie z HB Reavis stworzyliśmy zgrany i silny zespół, który w pełni zaangażował się w ten niezwykle wymagający projekt. Nasza współpraca opierała się na wzajemnym zaufaniu, profesjonalizmie i dążeniu do doskonałości. Dzięki temu udało nam się przyczynić do realizacji inwestycji Varso Tower na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że PlanRadar miał swój udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu – mówi Krzysztof Studziński, Regional Manager PlanRadar w Polsce.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Stalowe hale Liczba postów: 536 Grupa: Innowacje w... Artykuł na temat projektowania hal stalowych może być bardzo przydatny dla przedsiębiorców, którzy planują budowę nowych obiektów przemysłowych. Dzięki niemu mo...
- Dom energooszczędny Liczba postów: 174 Grupa: Innowacje w... Zastanawiasz się nad projektem domu? "Dom w lipiennikach 5" to propozycja, którą znajdziesz na stronie https://www.archon.pl/projekty-domow/pro jekt-dom-w-lipien...
- PRAWO JAZDY Liczba postów: 33 Grupa: Innowacje w... Przepisy ruchu drogowego zmieniają się dość często, a nasza wiedza niestety nie zawsze jest na bieżąco. Dlatego też w Warszawie polecam wziąć pod uwagę Automobi...
- Idealnie wkomponowany w krajobraz kościół w Knarvi... Liczba postów: 7 Grupa: Architektur... Liczby aniołów to most między światem materialnym a duchowym. Ich znaczenie przypomina nam o istnieniu wyższych energii, które prowadzą nas i wspierają w naszej...
- Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na W... Liczba postów: 1 Grupa: Architektur... Gratulacje dla autorów projektu! Dworzec Metropolitalny w Lublinie to prawdziwa perełka architektury, która łączy funkcjonalność z wyjątkowym designem. Nagroda....