Obiekty przemysłowe 2015

Obiekty przemysłowe 2015

W latach recesji wiele firm postawiło na zachowawczą politykę rozwoju. Skutkowało to mniejszymi inwestycjami, także w rozbudowę infrastruktury przemysłowej. Wygląda na to, że czasy te mamy za sobą – coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje odważniejsze kroki, mające na celu zwiększenie konkurencyjności firmy na rynku. Firmy przemysłowe, myślące o tworzeniu nowych obiektów czy rozbudowie istniejących, liczą na kompleksową współpracę. Czytaj dalej

 

Czego oczekują inwestorzy?

 

3w1: produkt, montaż, serwis

 

Podejście inwestorów do współpracy z podmiotami zewnętrznymi zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Okres decentralizacji usług, kiedy inna firma dostarczała produkt, inna go montowała, a jeszcze kolejna serwisowała, chyli się ku końcowi. Oznacza to, że działalność zakończy prawdopodobnie wiele drobnych firm, które dotychczas konkurowały ze sobą głównie ceną.

 

Czy to źle dla rynku? Należy zaryzykować stwierdzenie, że wręcz przeciwnie. Szalone przebijanie się niższymi stawkami, okupione gorszą jakością – zarówno produktów, jak i usług – to bowiem droga prowadząca donikąd.

 

 

Czytaj również: Apartamenty w centrum miasta

 

Specjaliści w swojej dziedzinie

 

Nowoczesne podejście do biznesu widać także w specjalizacji rynku – w czołówce utrzymują się bowiem firmy, które w swoim fachu stały się ekspertami. Powiedzenie: Gdy jest się specjalistą od wszystkiego, jest się specjalistą od niczego jest obecnie bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Przedsiębiorstwa skupiające się na danej dziedzinie więcej inwestują w badania, sprzęt, fachowców. Mogą zatem świadczyć usługi bardziej profesjonalne i bardziej kompleksowe.

 

 

Czytaj również: Rozsądne inwestowanie środków?

 

Recepta na sukces

 

- Kompleksowość oferty i obsługi to najważniejszy element podejmowany już na wczesnym etapie negocjacji kontraktu – zauważa Anna Rotkis-Dziadul, dyrektor biura sprzedaży i marketingu marki MK Systemy Kominowe i dodaje: - W dobie, gdy czas staje się dobrem najwyższym, inwestor chce mieć pewność, że dostarczane mu rozwiązanie będzie bezpieczne i sprawne. Nie chce patrzeć na instalację – w naszym przypadku kominową – przez pryzmat wielu elementów: samego produktu, usługi montażowej czy serwisowej. Chce mieć to wszystko zapewnione jedną umową. I móc przejść do ważniejszych z jego punktu widzenia zadań – rozwijania własnej firmy.

 

W tym modelu współpracy wyklucza się potencjalne zagrożenia wynikające z wyboru niewłaściwej ekipy montażowej, której na przykład brak doświadczenia z konkretnym produktem.

 

-  To co nas wyróżnia, to obsługa inwestycji w zakresie dostarczania rozwiązań kominowych od A do Z – uzupełnia Anna Rotkis-Dziadul. – Przygotowujemy kompletną dokumentację techniczną, w tym dobieramy i projektujemy komin, prowadzimy obliczenia statystyczno-wytrzymałościowe. Na życzenie klienta projektujemy konstrukcje wsporcze. Finalizując zamówienie, transportujemy system kominowy i montujemy go – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dodatkowo nasz dział doradztwa technicznego i R&D, śledzi na bieżąco rozwój branży kominowej i proponuje nowatorskie rozwiązania.

 

Specjaliści z firmy MK zrealizowali dzięki takiemu podejściu szereg projektów w Europie. Decydenci z branży przemysłowej docenili wysokie kwalifikacje, elastyczne podejście i pełną obsługę, sprawiając że firma stała się liderem w tej dziedzinie. Przemysłowe systemy kominowe tej marki znajdują się m.in. w Deutsche Telekom w Magdeburgu i Biere, fabryce L’Oréal i siedzibie Auchan w Moskwie czy KGHM w Lublinie. 

 

Źródło: niebieskiocean / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >