Odbył się Festiwal Innowacji we Wrocławiu

Odbył się Festiwal Innowacji we Wrocławiu

W dniach 21-23 października, we Wrocławiu spotkali się członkowie i goście stowarzyszenia Climate-KIC z całej Europy, którzy rozmawiali o zmianach klimatycznych, sposobach oszczędzania energii oraz współpracy. Festiwalowi Innowacji towarzyszyły wystawy nowatorskich projektów, wśród których dumnie prezentowały się domy Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

 

Platforma możliwości

Tegoroczny Festiwal Innowacji zintegrował przedstawicieli świata nauki, biznesu i władz lokalnych, którzy dyskutowali o adaptacji do zmian klimatycznych w perspektywie zrównoważonego rozwoju. Podczas konferencji zostały zaprezentowane eko-pomysły grup badawczych z całej Europy, m.in. technologia pozyskiwania ciepła z serwerów komputerowych, elektryczny rower oraz sposób odzyskiwania biomateriałów z ziaren kawy, zmniejszający przy tym toksyczność odpadów.

 

Czytaj również: Kamień węgielny pod kompleksem Kapelanka 42

 

Ekologia to filozofia życia. To świadomość, że codzienne czynności i podejmowane przez nas decyzje mają pośredni i bezpośredni wpływ na stan otaczającej nas przyrody. Nowoczesny dom łączy potrzeby współczesnego inwestora z możliwościami oferowanymi przez rozwój cywilizacyjny – wykorzystuje innowacyjne materiały i technologie, integruje systemy, zapewnia efektywność energetyczną i najwyższy komfort użytkowy. Emituje przy tym mniej CO₂ do atmosfery – jest przyjazny ludziom i środowisku naturalnemu – wyjaśnia architekt Artur Wójciak, prezes Grupy ARCHIPELAG.

 

 


Architektura jutra

Grupa ARCHIPELAG od lat wspiera budownictwo energooszczędne. Proekologiczne i nowoczesne podejście architektów ARCHIPELAGU zostało docenione przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które zaprosiło Pracownię do grona festiwalowych wystawców. Dom i jego otoczenie tworzą ekosystem, który wymaga troski ze strony człowieka. Świadome korzystanie z energii nierozłącznie wiąże się z jej oszczędzaniem – ograniczeniem zużycia energii konwencjonalnej, uzyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych, na korzyść energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr, słońce i woda.

 

Czytaj również: Laur Klienta dla producenta rynien

 

Bardzo się cieszymy, że nasze projekty uznano za modelowy przykład nowoczesnej architektury jutra – to dla nas wielki zaszczyt – dodaje architekt Artur Wójciak. Podczas dwudniowego festiwalu uczestnicy mieli okazję poznać projekty Grupy ARCHIPELAG z kolekcji ECONOMIC, EX, ENERGO i ENERGO PLUS, które nie tylko oszczędzają energię, ale także aktywnie ją pozyskują ze źródeł naturalnych, wyznaczając tym samym kierunek budownictwa przyszłości. 

 


W służbie ochrony klimatu

Festiwal Innowacji był doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń, a także nawiązania kontaktów, które otwierają nowe możliwości. Obecnie jesteśmy świadkami rewolucyjnych zmian – obserwujemy jak nowe technologie przenikają nasze życie, biznes, kulturę, jak negocjują z nami warunki swojego funkcjonowania.

 

Czytaj również: Relacje z warszawskich Targów Budowlanych Budowa Remont Dom i Wnętrze

 

Bardzo się cieszymy, że podczas festiwalu spotkaliśmy tak wielu, fantastycznych ludzi z całej Europy, z którymi mogliśmy porozmawiać o tym, jak wspólnie i mądrze wykorzystać ten technologiczny potencjał. Integrując nasze pomysły i działania, razem, dla dobra klimatu możemy zdecydowanie więcej – komentuje Anna Czyż, kierownik ds. rozwoju w Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. 

2013-10-30
Źródło: Archipelag / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 450

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >