Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniem
Odpływ ukryty może być stosowany przy standardowych hakach doczołowych i nakrokwiowych, jednak w podstawowym założeniu jest dedykowany do montażu systemów rynnowych na hakach ukrytych. Wówczas idealnie wpisuje się w minimalistyczną formę poziomu rynnowego. Wprowadzenie tego elementu to kolejny krok w stronę nowoczesności i wizualnej perfekcji w systemach Q Stalyo.
Czytaj dalej
W ofercie Q Stalyo, ekonomicznej marki Galeco, pojawił się nowy element – odpływ ukryty klejony. Jego wprowadzenie miało na celu zwiększenie estetyki systemów PRO i MIX-PRO, ale standardowa funkcja to nie jedyna rola, w której się sprawdzi.
Fot. Galeco Q Stalyo
Czytaj również: Rodzaje haków do mocowania rynien kwadratowych
Całkowita długość elementu wynosi 315 mm, jednak po montażu i odjęciu zakładki dopływ mierzy 280 mm. Został wykonany z blachy stalowej. Można go użyć w jednym z dwóch wariantów: dedykowanym do systemu Q Stalyo PRO lub do MIX-PRO. W systemie PRO odpływ ma wyjście stalowe o przekroju 80 x 80 mm, w systemie MIX-PRO wyjście jest wykonane z PVC a jego przekrój to 70 x 80 mm.
Nie tylko odpływ
Standardowe zastosowanie to jednak nie wszystko. Jest bowiem dodatkowa funkcja, w której nowy odpływ z powodzeniem się sprawdzi. Kształt korpusu odpływu jest identyczny z rynną Q Stalyo, dzięki czemu może on służyć jako przedłużenie poziomu rynnowego o dodatkowe 280 mm. W przypadku montażu pionu spustowego w pozycji skrajnej, odpływ funkcjonować będzie jako gotowe zakończenie poziomu rynnowego.
Czytaj również: Jak dopasować rynny do stylu i budynku z nietypowym dachem
Fot. Galeco Q Stalyo
Prosty montaż
Montaż odpływu ukrytego jest prosty i nie zajmuje więcej czasu niż w przypadku klasycznego odpływu podwieszanego, ponieważ nie wymaga od wykonawcy wycinania otworu w dnie rynny. Zasada jest taka sama jak przy montażu rynien na zakładkę w systemie Qnnect. Najpierw podnosimy tylny kapinos rynny na jej końcu na odcinku 35 mm od krawędzi bez przetłoczenia. Następnie wnętrze rynny pokrywamy dwoma równoległymi paskami kleju uszczelniającego w odległości około 15 i 25 mm od krawędzi rynny. Do rynny umieszczonej w hakach wpinamy odpływ, zaczynając od tylnego kapinosa, a potem zaginamy wcześniej odgięty kapinos rynny na ściance odpływu. Miejsce łączenia rynny z odpływem zabezpieczamy dodatkowo od środka klejem uszczelniającym. Zaleca się, aby w miejscu łączenia rynien z odpływem ustawiać haki doczołowe lub nakrokwiowe, wówczas miejsce łączenia tych dwóch elementów będzie niewidoczne.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Cięcie laserowe Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Teraz naprawdę warto skorzystać z cięcie laserowe . Jeszcze dzisiaj o tym powiem mojemu znajomemu.
- Studnia głębinowa Liczba postów: 2 Grupa: Moja budowa W ostatnim czasie wiercenie studni głębinowych łódzkie było kolejnym etapem prac na mojej działce. Po konsultacji z geologiem, który doradził najlepsze miejsce,...
- Wiata Garażowa Liczba postów: 14 Grupa: Moja budowa Szukasz trwałego garażu, który szybko zrealizuje Twoje potrzeby? Sprawdź ofertę Stalblach. To producent u którego można kupić tanie garaże blaszane. Charakteryz...
- Czy rekuperacja jest remedium na rosnące zużycie e... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja może pomóc ograniczyć rosnące zużycie energii do chłodzenia pomieszczeń, ale nie jest pełnym remedium na ten problem. Rekuperacja, czyli wentylacja....
- 21 października w Europie obchodzony jest Dzień... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Pompa ciepła to super sprawa ale tylko w połączeniu z fotowoltaiką. Bez niej koszty prądu są duże.