Odtworzono kolory z XVIII wieku
Niepowtarzalna kolorystyka, wzorowana na tradycyjnym kolonialnym stylu. Eksperci jednej z firm wraz z Fundacją Kolonii Williamsburg odtworzyli kolory, które w XVIII wieku zdobiły krajobraz tego miasta.
Czytaj dalej
O tym, jak wyjątkowe są to barwy przekonać się można dzięki najnowszemu wzornikowi, Williambsburg®, dostępnemu już w polskich salonach marki.
Czytaj również: Jak dobrać odpowiedni kolor?
Mija 130 lat od kiedy Benjamin Moore rozpoczął swoją działalność przy Atlantic Avenue nr 55 w Brooklynie. Z tej okazji firma przy współpracy z Fundacją Kolonii Williamsburg* stworzyła niepowtarzalny wzornik, przenosząc kolory z 18 wieku do naszych czasów.
Paleta Willimasburg® to aż 144 ponadczasowe barwy. Przywrócono je do życia dzięki wnikliwym analizom historycznych materiałów (tapet, próbek farb i fragmentów autentycznych polichromii), dokumentacji oraz zachowanych obiektów architektonicznych. Dodatkowe zgłębienie przekazów opisujących zabytki, sztukę i krajobraz tego unikatowego miejsca pozwoliło precyzyjnie je odtworzyć.
Czytaj również: Monochromatyczne zestawienie kolorów
- Tworząc wzornik bazowaliśmy na pigmentach wynalezionych ponad 250 lat temu. Chcieliśmy podkreślić w ten sposób, jak istotne dla naszej firmy są wiedza i doświadczenie – podkreśla Carl Minchew, wiceprezydent Departametu ds. Innowacji w kolorystyce i designie koncernu Benjamin Moore & Co. – Współpraca z Fundacją była dla nas czymś naturalnym. Z podobnym zaangażowaniem podchodzimy bowiem do historii i tradycji oraz dzielenia się tymi wartościami z naszymi klientami – dodaje.
Odcienie z najnowszej kolekcji marki Benjamin Moore nawiązują do klasyki amerykańskiego designu. Są dostojne, eleganckie i stonowane.
Czytaj również: Odnawianie lamperii
- Miasto jest kluczem do zrozumienia kolorów używanych w XVIII wieku. Nie ograniczaliśmy się jednak wyłącznie do tego miejsca. Zdobyliśmy próbki także z Europy i byłych brytyjskich kolonii – tych na Karaibach czy w Azji – twierdzi Matthew Webster, dyrektor ds. historycznych zbiorów poświęconych architekturze w Fundacji Kolonii Williamsburg. - Sprawdzaliśmy, co bo było w tamtych czasach możliwe i wielokrotnie byliśmy zaskoczeni. Zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia niektórych odcieni oraz to gdzie je stosowano. Odtworzenie ich było żmudnym procesem – przyznaje.
Klasyczne, kolonialne barwy przetrwały próbę czasu. Dziś znowu mogą zdobić nowoczesne wnętrza nadając im szczególnego, dostojnego charakteru. A wszystko dzięki kolekcji Williamsburg®.
- Udało się nam stworzyć paletę, która inspiruje i łączy historię z najnowszymi trendami designu – przekonuje Carl Minchew.
Czytaj również: Farby dla szczególnie wrażliwych osób
Odcienie z palety Williamsburg® dostępne są w przypadku farb do wnętrz z linii Aura® i farby Regal® Select 548, emalii do drewna i metalu Advanced® 792 oraz farby sufitowej Waterborne Ceiling Paint® 508.
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Praca za granicą - jak ją znaleźć Liczba postów: 80 Grupa: Ciekawe pom... jak nie wiesz jak sie za to zabrac samodzielnie i wolisz uniknac zbednych problemow to jednak lepiej sie skontatowac od razu z agencja Mondi https://mondi.pl/.....
- Komfortowa jadalnia w małym mieszkaniu Liczba postów: 16 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Dobrą alternatywą dla tynków dekoracyjnych, betonu architektonicznego, tapet czy kamieni są płytki klinkierowe. King Klinker https://kingklink...
- Biuro księgowe w Warszawie Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... Samodzielne prowadzenie księgowości w e-commerce może być korzystne finansowo, ale wiąże się z ryzykiem popełnienia błędów. Wymaga to znajomości zasad podatkowy...
- Wieszaki na ręczniki Liczba postów: 14 Grupa: Najnowsze t... Ja tam specjalnie nie kombinuję. Wziąłem najzwyklejsze wieszaki z przyssawkami, bodaj 5 na jednym kiju. Jakiejś marki no-name, kompletnie nie pamiętam. To wszys...
- Meble laboratoryjne Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Przechowywanie próbek biologicznych w temperaturach ultra-niskich wymaga specjalistycznych zamrażarek, które gwarantują stabilność warunków nawet przy -86˚C. Te...