Ogród i działka – lista artykułów
Pora bielenia drzewek owocowych - jak zrobić to poprawnie?
Dawne szkoły ogrodnictwa uczyły, że bielenie pni drzew owocowych stosuje się w celu zabezpieczenia drzewek przed szkodnikami. Niektórzy natomiast uważają, że jest to zabieg wykonywany wyłącznie ze względów estetycznych. Niestety samo wapno w połączeniu z wodą nie jest w stanie zwalczyć szkodników, jak i też zarodników szkodliwych grzybów. Co do samej estetyki, to fakt trzeba przyznać, że drzewka z białymi pniami wyglądają niezwykle malowniczo natomiast uzyskanie tego efektu nie jest celem zabiegu.
Jak dbać o kwiaty doniczkowe w okresie zimowym?
Kwiaty doniczkowe, którymi ozdabiamy nasze mieszkania, są nie tylko pięknym dopełnieniem aranżacji wnętrz, ale także mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Rośliny zielone produkują tlen! Niektóre mają również zdolność pochłaniania szkodliwych substancji chemicznych, wydobywających się np. z tworzyw sztucznych, mebli, wykładzin, farb czy lakierów. Są też takie rośliny, które pochłaniają dym papierosowy. Dzięki kwiatom, wdychamy mniej szkodliwych związków, a to z pewnością pozytywnie wpływa na nasz organizm.
Szklarnia w ogrodzie: przeczytaj, zanim kupisz!
Szklarnia to nie tylko estetyczny element małej architektury ogrodowej. Dla ogrodników wprawionych w bojach to przede wszystkim obowiązkowy element wyposażenia ogrodu, bez którego uzyskanie dobrych plonów jest utrudnione.
O nawierzchnie betonowe w zimie należy się troszczyć.
Zima stanowi prawdziwy egzamin dla materiałów nawierzchniowych stosowanych na zewnątrz. Spadająca poniżej zera temperatura, zalegający śnieg i oblodzenie z pewnością nie tworzą idealnych warunków dla utrzymania pożądanego stanu betonowych kostek czy płyt. Jak pielęgnować ścieżki i podjazdy w czasie zimowych miesięcy, by uniknąć przykrych niespodzianek na wiosnę?
Nawierzchnie wokół domu w minimalistycznym stylu - elegancja i prostota
Aranżując teren wokół posesji,warto zadbać o wszystkie detale, składające się na funkcjonalną, estetyczną i spójną pod każdym względem całość. Dobrym sposobem na atrakcyjną nawierzchnię jest kolekcja płyt tarasowych o dużych rozmiarach. Znajdziemy w niej produkty komplementarne pod względem rozmiaru i kolorystyki, dzięki którym stworzymy tarasy i ścieżki utrzymane w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce.
Prawidłowa hydroizolacja balkonów i tarasów.
Balkony i tarasy to elementy konstrukcyjne budynku, które zazwyczaj wystają poza jego obrys i z tego powodu narażone są na działanie warunków zewnętrznych. Zmienne temperatury i wilgoć powodują, że należy szczególnie zadbać o hydroizolację tych powierzchni.
Zimą ogród również potrzebuje opieki - jakie prace należy wykonać?
Wiele osób myśli, że w okresie zimowym można zapomnieć o obowiązkach związanych z pracą w ogrodzie. Nic bardziej mylnego. Aby zapewnić naszym roślinom prawidłowy rozwój, musimy pielęgnować je przez cały rok. Styczeń to na ogół najzimniejszy miesiąc w roku. Drzewa i krzewy znajdują się w stanie zimowego spoczynku, a byliny muszą przetrwać zimę w glebie. Jakie prace w ogrodzie powinniśmy wykonywać, kiedy zima zapuka do naszych drzwi?
Jakie błędy najczęściej popełnia się podczas układania kostki brukowej?
Układanie kostki brukowej wymaga fachowej wiedzy oraz doświadczenia. To wieloetapowy proces, który powinien być każdorazowo dostosowany do rozmaitych czynników. Na co zwracać uwagę, planując wykończenie przydomowej nawierzchni?
Nowoczesne ogrodzenie, które skutecznie odgrodzi od zgiełku ulicy i sąsiadów
Zależy Ci na najwyższym poziomie prywatności w przydomowym ogrodzie? Pomyśl o ogrodzeniu wykonanym z murków gabionowych. Myślisz o prywatności i ukryciu się przed wzrokiem przechodniów, mówisz ogrodzenie betonowe. Ten rodzaj praktycznie całkowicie odgradza teren Twojej posesji od świata zewnętrznego, zapewniając Ci ciszę, spokój i komfortowe samopoczucie w domu i ogrodzie.
Odpowiednie zimowanie sprzętu ogrodniczego
Nadszedł czas odpoczynu dla kosiarek, kos, glebogryzarek czy nożyc do żywoplotów. Po ostatnim, ciełym i wilgotnym sezonie, który sprzyjał częstemu koszeniu trawy i intensywnej eksploatacji głównie urządzeń do koszenia, maszynom tym należy się zimowy urlop. Większość użytkowników kosiarek rutynowo chowa je po ostatnim koszeniu w garażu czy komórce i zapomina o nich aż do wiosny. Bez ich oczyszczenia, sprawdzenia stanu technicznego, wymiany niektórych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast problemy mogą się pojawić wiosną, tuż przed pierwszym koszeniem. Wówczas, przebudzenie z zimowego snu właściciela kosiarki może okazać się stresujące i kosztowne. Powody mogą być rózne: silnik się nie uruchamia, długie oczekiwanie w kolejce do serwisu.