Ogród i działka – lista artykułów
Zabezpieczamy działkę i ogród przed złodziejami w okresie zimowym. Dobra kłódka to podstawa
Okres jesienno-zimowy to czas kiedy do garażu i ogrodowej komórki chowamy nieużywane już sprzęty sportowe, meble i narzędzia ogrodowe. Chronimy je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale również kradzieżą – zjawiskiem szczególnie nasilającym się przed świętami. Na celowniku złodziei znajdują się też rzadziej odwiedzane ogródki działkowe. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym okresie?
Współczesne trendy w meblach ogrodowych i tarasowych
Dążenie do bycia jak najbliżej natury, pragnienie ucieczki od miejskiego zgiełku, w końcu także słoneczna pogoda zachęcają do spędzania czasu na tarasie lub w ogrodzie. Warto więc zaaranżować te przestrzenie w taki sposób, aby były równie przyjazne, komfortowe i estetyczne, jak pomieszczenia wewnątrz domu.
Płyty z gresu porcelanowego z ciekawą strukturą przecieranego betonu.
Beton kojarzony jest przede wszystkim ze stylem industrialnym może on również mieć inne oblicza. Gresy porcelanowe odwzorowujące wygląd betonowych powierzchni sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych domach i ogrodach, ale także w tych zaprojektowanych w stylu klasycznym lub śródziemnomorskim. W każdym przypadku wprowadzą do aranżacji stonowaną kolorystykę, utrzymaną w różnych odcieniach szarości i beżów oraz minimalistyczny design.
Jaka podłoga na podcień? Który materiał będzie najlepszy na zadaszony taras?
Podcień, czyli zadaszone stropem piętra i częściowo otwarte pomieszczenie w dolnej części budynku to rozwiązanie architektoniczne stosowane od wieków. Obecnie, w domach jednorodzinnych najczęściej umiejscawia się go w części frontowej lub w narożniku, gdzie pełni funkcję wygodnego tarasu. Może także spełniać rolę przedsionka, ganku, miejsca do składowania opału lub sprzętów ogrodowych. Poza odpowiednim wkomponowaniem go w bryłę budynku, ociepleniem i izolacją, równie ważne jest także wykończenie podłogi w tym miejscu.
Elegancki design impregnowanych płytek tarasowych
Delikatna faktura, subtelny połysk i głęboka kolorystyka to elementy, składające się na elegancki wygląd płyt tarasowych Limbra. Tegoroczna nowość z kolekcji umożliwia tworzenie stylowych, a przy tym bardzo funkcjonalnych nawierzchni.
Jak wykonać nawierzchnię brukowaną mocno nachylonego podjazdu do garażu?
Pewne fragmenty nawierzchni brukowanych wymagają specjalnego potraktowania. Jednym z nich jest zjazd do garażu w podpiwniczeniu. Zwłaszcza, jeśli mamy do pokonania dużą różnicę wysokości na krótkim odcinku. Brukowanie za pomocą betonowej kostki brukowej nie jest operacją bardzo skomplikowaną i nie wymaga wyjątkowego przygotowania teoretycznego. Pewne fragmenty nawierzchni brukowanych wymagają jednak specjalnego potraktowania. Jednym z nich jest zjazd do garażu w podpiwniczeniu.
Narzędzia, które ułatwią sprzątanie liści wokół domu
Przyszła jesień. Liście już codziennie spadają z drzew. Mimo iż wyglądają pięknie, pamiętajmy, żeby dokładnie usunąć je przed zimą. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające liście zablokują dostęp słońca do trawnika, a pod śniegiem mogą stać się nawet podłożem szkodliwych dla roślin grzybów. Co więcej, sprzątanie liści z chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, a za jego niedopełnienie grożą mandaty. Zatem narzędzia w dłoń i sprzątamy!
Aranżacja przydomowego boiska z wykorzystaniem gumowych płyt ze sztuczną trawą
Piłka nożna od dawna utrzymuje pozycję najpopularniejszego sportu w Polsce. Nieodłącznym elementem piłkarskiej rozgrywki jest boisko. Największe wrażenie sprawiają te, widziane w telewizji – zielone, równe i zadbane. Dzięki łatwym w montażu gumowym płytom ze sztuczną trawą możemy spełnić marzenie o posiadaniu perfekcyjnego boiska… we własnym ogrodzie.
Zabezpieczamy teren wokół domu i ogród na zimę.
Przed nami nieuchronnie nadchodzą wymagające, zimowe miesiące, które szczególnie mocno odciskają się na elementach pozostawionych na zewnątrz domu. Późna jesień to ostatni dzwonek, aby wykorzystać dodatnie temperatury i zabezpieczyć ogród przed trudnymi warunkami pogodowymi. Jesienne porządki w ogrodzie pozwolą przygotować go na nadejście zimy, a efektem będzie zadbane otoczenie na wiosnę.
Do czego mogą się przydać spadające liście?
Rozpoczął się coroczny sezon opadania liści. W świecie roślinnym zachodzą cykliczne zmiany i kończy się okres wegetacyjny. Rośliny przygotowują się do zimy - spowalniają procesy życiowe, drzewa i krzewy stopniowo zrzucają liście, które w coraz większej skali nawarstwiają się na ziemi. Są powody, dla których trzeba sprzątać szeleszczącą warstwę, np. z trawników, tarasów i ścieżek. Ale czy należy je wyrzucać? Warto dostrzec w opadających liściach nie tylko malowniczo kolorowy dywan czy „zaśmieconą” przestrzeń, ale również ich pożyteczną stronę. Wówczas okaże się, że zebrane liście stanowią kopalnię pomysłów na ekologiczne i kreatywne ich wykorzystanie.