Ogród i działka – lista artykułów

Zabezpiecz meble ogrodowe przed zimą

Skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli eksponowanych na zewnątrz oraz małej architektury ogrodowej z naturalnego surowca gwarantują dwa rozwiązania.

Czy warto zakładać nowy trawnik jesienią?

Prawidłowe zakładanie trawnika to proces składający się z kilku etapów, jak: przygotowanie podłoża, wysiew nasion, wałowanie i podlewanie. Warto jednak to zrobić, by już od kolejnej wiosny w pełni cieszyć się pięknym trawnikiem.

Posesja w stylu modernistycznym

Styl modernistyczny, choć swoje korzenie ma w początkach XX wieku, wciąż należy do najpopularniejszych trendów w architekturze. Zamiłowanie do geometrycznych form, funkcjonalnych rozwiązań i wielkopowierzchniowych płaszczyzn widoczne jest jednak nie tylko we współczesnym budownictwie mieszkalnym, ale również w sposobie aranżacji przestrzeni wokół domów.

Gres porcelanowy i inspiracje z kamienia

Płyty wykonane z gresu porcelanowego nie tylko cechują się trwałością prawdziwych bloków skalnych, ale również doskonale odwzorowują ich wygląd i fakturę.

Jak dbać o kompost?

Do założenia kompostownika nikogo nie trzeba namawiać, każdy z nas wie, że jest to drogocenne i tanie źródło cennych związków organicznych. Jeśli będzie odpowiednio składowany i pielęgnowany nasza gleba stanie się przewiewna i pulchna, a rośliny otrzymają porządną dawkę próchnicy. Dlatego warto o niego zadbać, zapewnić odpowiedni poziom tlenu i wilgoci oraz regularnie sprawdzać jego stan, aby móc go jak najlepiej i najszybciej wykorzystać.

Jak zadbać o kostkę brukową przed nadejściem zimy?

Zima. Dla jednych niecierpliwie wyczekiwana, najpiękniejsza chwila w roku, dla drugich – czas nieznośnych mrozów i uciążliwego śniegu.

Trawniki godne króla

Jaki powinien być królewski trawnik? Piękny, zadbany i przede wszystkim soczyście zielony. Właśnie taka jest murawa w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Czas na… ostre cięcie

To jedne z najstarszych znanych człowiekowi narzędzi. Ich historia liczy ponad czternaście tysięcy lat, a mimo to, wciąż są regularnie używane. Praca nimi wymaga jednak sporo siły i doświadczenia. Siekiery, bo o nich mowa, współcześnie wykonuje się już nie z kamienia czy brązu, ale z odpowiednio kutej i hartowanej stali oraz twardego drewna lub kompozytów. Dokładnie wyważone, precyzyjnie zaostrzone, są niezastąpione w naprawdę wielu pracach w ogrodzie i wokół domu.

Późne cięcie żywopłotów bukowych i grabowych

Jesień to wbrew pozorom czas bardzo intensywnych prac w ogrodzie. W październiku zalecane jest: koszenie trawników i zakładanie nowych, nawożenie (kompost lub nawozy fosforowe lub potasowe); sadzenie róż, które zdążą się ukorzenić przed zimą; wysianie wielu roślin jednorocznych, np. chabrów, maków, nagietków, ostróżek, czarnuszek, gipsówek, dzięki czemu zakwitną wcześniej w kolejnym roku; sadzenie, mniej więcej do połowy miesiąca, roślin cebulowych jak kosaćce cebulowe, szafirki, przebiśniegi, tulipany, krokusy, czosnek ozdobny, itd. Październik to także odpowiedni okres na sadzenie roślin.

Układanie nawierzchni i tarasów

Potrzeba wiedzy nie związanej z naszą pracą zawodową, pojawia się na przykład w momencie budowy domu. Choć najczęściej nie wykonujemy większości prac osobiście, orientacja w temacie pozwala odpowiednio dobrać kompetentną ekipę i kontrolować na bieżąco jakość jej postępów.


Stron: 305 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  126 127 128 129 130  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19467 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >