Ogród i działka – lista artykułów

Aloes zwyczajny (Aloe vera)

Ten sukulent pochodzi najprawdopodobniej z Azji Mniejszej i Afryki. Zastosowanie aloesu jako rośliny leczniczej ma długą tradycję. Z jego upiększających właściwości korzystała ponoć sama Kleopatra, a starożytni Egipcjanie nazywali go rośliną nieśmiertelności.

Ogrodowa pergola z paneli

Metalowe pergole ogrodowe wykonywane z prefabrykowanych paneli są proste w montażu i nie wymagają specjalnej konserwacji. Co powinniśmy o nich wiedzieć zanim zamontujemy taką pergolę we własnym ogrodzie?

Cząber ogrodowy (Satureja hortensis)

Kojący wpływ cząbru na żołądek i jelita znany jest od czasów starożytnych. Uważano także, że działa jak afrodyzjak, dlatego w średniowieczu nie wolno było uprawiać go w niektórych ogródkach przyklasztornych. Roślina nosi także ludowe nazwy cząberek, ziele fasolowe i saturejka.

Poziomka pospolita (Fragaria vesca)

Choć poziomka byłą niegdyś bardzo ceniona w medycynie ludowej, to z biegiem czasu traciła jednak na znaczeniu. Dopiero żyjący w XIX wieku ksiądz Sebastian Kneipp ponownie przypomniał o jej leczniczych właściwościach.

Wszystko o klonie

Rodzaj Acer wraz z niezliczoną ilością mieszkańców i form uprawnych ma wyjątkowo dużo postaci. Gatunki wyjściowe bardzo dobrze rozmnaża się z nasion, formy uprawne i mieszańce rozmnażamy wegetatywnie.

Jak urządzić balkon?

Balkon wcale nie musi być składowiskiem wszystkich niepotrzebnych drobiazgów, które na pewno „jeszcze się przydadzą”.

Współczesne wykorzystanie gabionów

Pierwsze gabiony – czyli metalowe kosze wypełnione kamieniami, skonstruował Leonardo da Vinci, nazywając je Corbeille Leonard - Koszami Leonarda. Kariera tego wynalazku na dobre rozpoczęła się w XIX wieku, kiedy zaczęto stosować je na polach bitew, do osłony przed ostrzałem artyleryjskim.

Tarasy z rodzimych gatunków drzew

Przyzwyczailiśmy się myśleć, że jeśli planujemy drewniany taras, to powinniśmy wybrać egzotyczny gatunek drewna. Jednak odpowiednia technologia obróbki termicznej rodzimych odmian sprawia, że stają się one bardziej stabilne, odporne na działanie wody i wilgoci, a także na degradację biologiczną. Jednym słowem – zyskują wszelkie właściwości niezbędne przy stosowaniu na zewnątrz budynków.

Nowoczesne formy architektoniczne w ogrodzie

Kule, kostki i płyty to podstawowe formy jakie przybierają elementy wielkoformatowe. Duże moduły ze szlachetnego betonu architektonicznego wykorzystane w aranżacji ogrodu stanowią doskonałe uzupełnienie estetyczne i funkcjonalne dla nowoczesnej minimalistycznej zabudowy.

Jak odnowić metalowe ogrodzenie po zimie?

Cenimy solidne oraz stylowe ogrodzenie ogrodowe. Niestety, nawet na najpiękniejszym z nich upływ czasu i pory roku odciskają swoje piętna. W porze wiosenno-letniej warto zatem chwycić za pędzel, by je odświeżyć. Podpowiadamy, jak to zrobić szybko i skutecznie.


Stron: 305 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  213 214 215 216 217  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19462 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >