Ogród i działka – lista artykułów
Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywem
Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widoczna jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pragną kolorystycznej odmiany.
Jak zrobić ziemię liściową - czarne złoto ogrodnika
Planując sprzątanie ogrodu z liści, warto rozważyć wykorzystanie ich do produkcji ziemi liściowej. Można ją potem stosować do spulchniania gleby czy poprawiania jej struktury. Wystarczy zgrabić liście i odpowiednio je zabezpieczyć.
Co warto wiedzieć przed wyborem i zakupem kostki brukowej?
Wygląd, kształt, grubość, wykończenie krawędzi czy faktura to tylko niektóre parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając kostkę czy płytę betonową do wymyślonej przez nas aranżacji. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie i o czym w szczególności należy pamiętać.
Jak ochronić drewniane elementy w ogrodzie przed skutkami zimowej aury
Korzystając z wciąż ciepłych dni i delektując się wypoczynkiem na tarasie bądź w ogrodzie warto zaplanować zabezpieczenie drewnianych mebli czy obiektów małej architektury przed destrukcyjnym działaniem warunków atmosferycznych w zimne miesiące. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych elementów, których nie jesteśmy w stanie schować do pomieszczeń i będą musiały przetrwać zimę pod gołym niebem.
Jak rozświetlić ogród i nie zużyć dużo energii - energooszczędne lampy ogrodzeniowe i ogrodowe
Dzień Efektywności Energetycznej został ustanowiony, aby promować korzyści z oszczędzania energii. Można robić to na wiele sposobów, w różnej skali i wielu dziedzinach życia, a najistotniejsze, że może to robić każdy z nas i to od zaraz. Jedną z możliwości jest wymiana oświetlenia w przestrzeni przydomowej na takie, które zużywa mniej prądu.
Pięciornik krzewiasty 'Goldfinger' (Potentilla fruticosa) - jego żółte kwiaty pokrywają całą roślinę od wiosny do przymrozków
Pięciornik krzewiasty 'Goldfinger' to wieloletni krzew liściasty z rodziny różowatych o zwartym zaokrąglonym pokroju oraz wyprostowanych pędach. Dorasta od 60-90 cm wys. oraz 90-120 cm szerokości. Jego pierzaste liście złożone z 5 drobnych lancetowatych przylistków są ciemnozielone. Największą zaletą pięciorników jest ich bezproblemowa uprawa, ładny zwarty pokrój oraz długie kwitnienie od V-X ale jego pełnia przypada VI-VII. Gęsto pokrywa się 5 płatkowymi drobnymi żółtymi kwiatkami o średnicy 2-3 cm, które są rozmieszczone pojedynczo na pędach lub po kilka na szczytach ulistnionych pędów. W Polsce, w naturalnych warunkach nie występuje. Porasta zbocza górskie i podmokłe tereny Ameryki północnej, Azji i Europy południowej i północnej.
Tunele foliowe - jak je odpowiednio zamontować?
Każdy, kto interesuje się dziedziną, jaką jest ogrodnictwo, chciałby, aby warunki pogodowe doceniły pracę włożoną w ogród, abyśmy mogli cieszyć się pięknem, jaki dają nam rośliny. Niestety w Polsce warunki pogodowe nie zawsze są przyjazne dla ogrodników, a wpływ na rozwój pędów mają czynniki zewnętrzne takie jak: mróz, śnieg, susze, a nawet ulewy, które potrafią w bardzo szybkim tempie skrócić żywotność danej rośliny. Problem ten możemy jednak rozwiązać, instalując tak zwany tunel foliowy.
Metalowe domki ogrodowe i stojaki na drewno kominkowe pomogą w utrzymaniu porządku w ogrodzie
Z myślą o tych, którzy szukają praktycznego sposobu na przechowywanie różnych przedmiotów, firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę o metalowe domki ogrodowe oraz stojaki na drewno kominkowe. To nowoczesne i trwałe wyposażenie każdego ogrodu, które pomoże uporządkować otoczenie wokół domu i bezpiecznie przechować, często niemieszczące się w domu rzeczy.
Przygotuj swój ogród i taras na jesień
W pogodne jesienne dni na tarasie, słońce nie męczy, ale delikatnie otula cię ciepłymi promieniami. Wystarczy zaaranżować przytulne miejsce na świeżym powietrzu, by móc się cieszyć pięknem końcówki lata i początku jesieni.
Jakich zabiegów konserwacyjnych wymaga kosiarka do trawy w sezonie
Kosiarki to najbardziej „zapracowane” maszyny ogrodnicze. Koszą zazwyczaj od maja przez kilka miesięcy średnio co tydzień, a na początku lata nawet dwa razy w tygodniu. Ich stanem technicznym interesujemy się zazwyczaj po sezonie albo na wiosnę, lub dopiero wówczas gdy nagle maszyna odmawia posłuszeństwa. Jak często ostrzymy noże? Czy sprawdzamy filtr powietrza w kosiarkach spalinowych? Jak często czyścimy kosiarkę z pokosu? Te drobne kontrole w trakcie sezonu są elementem prawidłowej eksploatacji maszyny, dzięki którym kosiarka zachowa niezawodność i wydajność przez wiele lat.