Ogród i działka – lista artykułów
Hydroizolacja podłoża pod deski tarasowe – dlaczego to takie ważne
Taras lub balkon, niezależnie od tego czy zostały pokryte deskami drewnianymi czy kompozytowymi, nieustannie poddawane są działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych. Latem to promieniowanie UV i wysokie temperatury, a jesienią i zimą – woda deszczowa oraz zalegający śnieg. Właśnie dlatego, chcąc zapewnić pokryciu trwałość na długie lata, trzeba zadbać o odpowiednią hydroizolację podłoża.
Jak zaprojektować dekoracyjną rabatę z traw i bylin w stylu preriowym?
Pięknie zaaranżowane rabaty kwiatowe nadają ogrodom niepowtarzalny klimat. Każdy z nas ma swoje ulubione kwiaty i kolory, które chciałby podziwiać w swoim ogrodzie. Odrobina wiedzy ogrodniczej wystarczy, aby odmienić ogródek we własny kawałek raju na ziemi, pełen ulubionych roślin i kwiatów.
Odnawiamy metalowe ogrodzenie - jakie farby antykorozyjne będą w tym pomocne?
Ogrodzenie wokół domu musi spełniać dwie podstawowe funkcje: oddzielać posesję od reszty świata i chronić ją przed wizytami nieproszonych gości. W rzeczywistości jednak jego rola na tym się nie kończy, z powodzeniem może być również elementem dekoracyjnym. Wszystko zależy od rodzaju parkanu, jego stylistyki, a także – aktualnego stanu technicznego. Aby metalowe ogrodze-nie było prawdziwą ozdobą działki i jednocześnie skutecznie pełniło swoje najważniejsze funkcje, trzeba je regularnie konserwować i odświeżać.
Ładnie oświetlony ogród - na co zwracać uwagę wybierając lampy ogrodowe?
Wiosna nie ogląda się na koronawirusa, z każdym dniem coraz intensywniej dając o sobie znać. Budzący się do życia ogród jak co roku wymaga prac porządkowych. To też najlepsza okazja do zaaranżowania na nowo oświetlenia wokół domu. Właściwie dobrane i odpowiednio rozmieszczone lampy zewnętrzne nie tylko będą pełniły ważne funkcje praktyczne, ale też mogą po zmroku nadać naszej posesji zupełnie inny wymiar estetyczny. Jakie strefy warto oświetlić i na co szczególnie zwrócić uwagę, dobierając oprawy, podpowiada ekspert.
Zachowaj kontakt z przyrodą i stwórz piękny, ukwiecony ogród na balkonie
Miejskie ogrodnictwo to modny trend, który z pewnością pozostanie z nami na dłużej. Udekoruj swój balkon skrzynkami wypełnionymi bujną roślinnością. Drewniane skrzynki możesz pomalować impregnującą lakierobejcą , która oprócz waloru dekoracyjnego zapewni także trwałą ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych.
Czego oczekujemy od płyt tarasowych? Kilka wskazówek jak je dobrze wpasować w styl domu i posesji
Dobór płyt tarasowych jest teoretycznie znacznie prostszy niż kostki brukowej – pierwszy powód jest taki, że wybór jest mimo wszystko nieco mniejszy. Istotniejszy jednak jest fakt, że taras ma zdecydowanie mniej funkcji niż ciągi komunikacyjne. Większość kwestii, które musimy rozstrzygnąć dotyczy więc estetyki. Zwykle jednak między teorią a praktyką występuje pewien rozdźwięk. Tak jest i w tym przypadku.
Płyty w kolorze bursztynu dedykowane na tarasy i ścieżki piesze
Piękny, ceniony w jubilerstwie kamień, od starożytności fascynował swoim wyglądem i właściwościami. Na rynku pojawiły się właśnie płyty tarasowe Bursztyn w kolorze nawiązującym do jego wyjątkowej barwy.
Wiosenne zabiegi pielęgnacyjne kwiatów doniczkowych
Warto otaczać się roślinami w domu – to wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Okazuje się, że są rośliny doniczkowe, które w sposób szczególny wpływają na jakość powietrza, a należy do nich np. chryzantema wielkokwiatowa, dracena odwrócona, skrzydłokwiat, bluszcz pospolity i sansewieria gwinejska. Niezwykle skuteczne są również paprocie, odmiany nefrolepis czy adiantum. Aby rośliny cieszyły nasze oko i spełniały swoje funkcje trzeba o nie odpowiednio dbać, a do podstawowych czynności, oprócz oczywiście podlewania, należy przesadzanie i przycinanie.
Co mówią przepisy prawa na temat ogrodzenia posesji?
Wybór ogrodzenia otaczającego działkę stanowi indywidualną decyzję inwestora podejmowaną zgodnie z estetycznymi i funkcjonalnymi upodobaniami, które przeważnie ogranicza jedynie wyobraźnia i stan posiadanych funduszy. „Przeważnie”, ponieważ są sytuacje, w których budowę ogrodzenia regulują przepisy prawa.
Jak założyć i pielęgnować ekologiczny i zrównoważony ogród?
Podstawą zrównoważonego ogrodnictwa jest gospodarowanie zasobami naturalnym w taki sposób, by zapewnić możliwość korzystania z nich nie tylko obecnym, ale
i przyszłym pokoleniom. Niezbędne jest chronienie zasobów ziemi, wód, roślin
i zwierząt, a także naturalnego obiegu materii w przyrodzie, co pozwala na utrzymanie wszystkich elementów w równowadze.